Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie: nárok na daňový bonus a nemoc

Ahojte,
pri vyplńovaní tlačiva ročného zúčt. predd. na daň som sa dostala k bývalému zamestnancovi, kt. pracoval u nás od 01/2007 do 06/2007. Má dve deti, na ktoré si uplatňoval dańový bonus vo výške 1080 Sk spolu mesačne.

V mesiaci 06/2007 bol 20 dní na PN-ke, nebol mu priznaný ani vyplatený dańový bonus. Program mi v tlačive uvádza, že nárok na tých 1080 Sk má, avšak v § 33 zákona 595/2003 sa však uvádza, že

"(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus."

Ako je to teda, má v skutočnosti nárok na ten DB po podaní dańového priznania?
P.S. Neviem, či bol následne niekde zamestnaný alebo či podniká.

Ďakujem

Eda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Eda Pozri príspevok
    Ahojte,
    pri vyplńovaní tlačiva ročného zúčt. predd. na daň som sa dostala k bývalému zamestnancovi, kt. pracoval u nás od 01/2007 do 06/2007. Má dve deti, na ktoré si uplatňoval dańový bonus vo výške 1080 Sk spolu mesačne.

    V mesiaci 06/2007 bol 20 dní na PN-ke, nebol mu priznaný ani vyplatený dańový bonus. Program mi v tlačive uvádza, že nárok na tých 1080 Sk má, avšak v § 33 zákona 595/2003 sa však uvádza, že

    "(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus."

    Ako je to teda, má v skutočnosti nárok na ten DB po podaní dańového priznania?
    P.S. Neviem, či bol následne niekde zamestnaný alebo či podniká.

    Ďakujem

    Eda
    pokiaľ je úhrn jeho príjmov za rok 2007 viac ako polovica minimálnej mzdy tak má nárok na daňový bonus za celý rok

    Eda je offline (nepripojený) Eda

    Eda
    Polovica min. mzdy dosiahol a aj presiahol v 5 mesiacoch. Ďakujem, už mi je to jasné!

    Ročné zúčtovanie: nárok na daňový bonus a nemoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.