Zavrieť

Porady

dan z prijmu a študenti

Do akej výšky príjmov nepodáva daňové priznanie študent a ak mu stiahli dan ake danové priznanie podá? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    aká to bola daň, preddavková, alebo zrážková.

    A o akú výšku dane sa jedná?, Študentovi sa väčšinou oplatí urobiť "ročné zúčtovanie" aj zrážkovej dane.

    Ivka64 je offline (nepripojený) Ivka64

    Ivka64
    jedná sa okolo 500 Sk brigádovala na dvoch miestach na jednom jej plat zdanili a na druhom nie ale nemala príjem 47 800

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    Ivka64 Pozri príspevok
    jedná sa okolo 500 Sk brigádovala na dvoch miestach na jednom jej plat zdanili a na druhom nie ale nemala príjem 47 800
    Daňové priznanie sa jej oplatí dať, daň, ktorú jej zrazili by jej vrátili. Má totiž nárok na celú nezdaniteľnú čiastku.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Nech si podá DPFO typ A a daň, ktorú mala odvedenú má možnosť touto cestou získať späť.

    Ivka64 je offline (nepripojený) Ivka64

    Ivka64
    zniženie základu dane na daňovníka je 90816 ked brigádovala len 1 mesiac alebo menej kto mi poradí

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ivka64 Pozri príspevok
    zniženie základu dane na daňovníka je 90816 ked brigádovala len 1 mesiac alebo menej kto mi poradí
    Má nárok na celú nezdaniteľnú časť, čo je 95.616,-.

    Lýdia je offline (nepripojený) Lýdia

    Lýdia
    Mali sme zamestnaného na Dohodu o brig. prace študenta má 16 r. chlapca v jednom mesiaci mal preddavkovú daň a ďalsom zražkovu. Môžeme mu spraviť ročné zúčtovanie ak požiadal?
    Za skorˇu odpoveď ďakujem

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Lýdia Pozri príspevok
    Mali sme zamestnaného na Dohodu o brig. prace študenta má 16 r. chlapca v jednom mesiaci mal preddavkovú daň a ďalsom zražkovu. Môžeme mu spraviť ročné zúčtovanie ak požiadal?
    Za skorˇu odpoveď ďakujem
    Ak o to požiadal do termínu 15.2., tak samozrejme môžete. Ale podľa toho, čo píšete, by bolo pre neho výhodnejšie podať DP typu "A", aby mohol požiadať aj o vrátenie zrážkovej dane, ktorú do ročného zúčtovania nemôžete zahrnúť.

    viktorienka je offline (nepripojený) viktorienka

    viktorienka
    Chcem sa spýtat, som studentom.... mala som prijem 36000 sk a zdanili mi 6800 sk.... chcem si podat danove priznanie.... mám nárok ne celu odpocitatelnu polozku??? mam podat danove priznanie typ B (je to prijem z poistovnictva)

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    DP typ B, vyplň tabuľku pre § 6 riadok 8, /sprostredkovateľ poisteni/ nárok máš na celú odpoč. položku 95616
    P.S. Sorry....nepozorne som čítala.....čítaj príspevok nižšie od Veroniky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    viktorienka Pozri príspevok
    Chcem sa spýtat, som studentom.... mala som prijem 36000 sk a zdanili mi 6800 sk.... chcem si podat danove priznanie.... mám nárok ne celu odpocitatelnu polozku??? mam podat danove priznanie typ B (je to prijem z poistovnictva)
    Aké potvrdenie o príjme za rok 2007 máš ? Kto ti stiahol daň 6800sk?

    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.