Zavrieť

Porady

elektronické vyplňovanie mesačných výkazov pre sociálnu posiťovňu

Ahojte,
máte niekto skúsenosti s vypĺňaním a odosielaním mesačných výkazov na sociálnu poisťovnňu? Mám problém v tom že pri odosielaní si výkaz musím uložiť do nejakého adresára a tak poslať, inak sa to ani nedá. Potrebujem na to nejaký program?
ďakujem, budem veľmi vďačná ak sa niekto ozve na moju otázku
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Ja mám účtovný program, ktorý mi vytvorí dva súbory. Jeden je s koncom xml a druhý txt.
Len tieto prejdu cez elektronické podávanie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Každý kvalitný program na spracovanie mzdovej agendy by mal mať možnosť exportovať výkazy vo formáte ako vyžaduje EZU. PRe lepšiu orientáciu mám pre každú firmu vytvorený adresár a tam ich udkladám, a potom cez EZU ich posielam do SP.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Farks Pozri príspevok
Ja mám účtovný program, ktorý mi vytvorí dva súbory. Jeden je s koncom xml a druhý txt.
Len tieto prejdu cez elektronické podávanie
Ak robíš v MRP win programe, poradím.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

No problém je taký že žiaden účtovný program zatiaľ nemám...viete mi poradiť ktorý je na to najlepší?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
No problém je taký že žiaden účtovný program zatiaľ nemám...viete mi poradiť ktorý je na to najlepší?
A máš s SP podpísanú dohodu o používaní EZU?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

SW na mzdy je plno. Vyžiadaj si demo a vyskúšaj. Každý kvalitný SW má už export do Sociálnej poisťovne, ale mal by si mať podpísanú dohodu o používaní EZU.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Práve som si nainštalovala MRP..skúsiš mi pomôcť?
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Ano dohodu mám, všetko, aj výkazy sa mi dali vyplniť len keď som to dala odoslať hodilo ma do vyhľadávania ...a potom som už bola stratená lebo som si to mala skopírovať do adresára a odtiaľ odoslať...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
Ano dohodu mám, všetko, aj výkazy sa mi dali vyplniť len keď som to dala odoslať hodilo ma do vyhľadávania ...a potom som už bola stratená lebo som si to mala skopírovať do adresára a odtiaľ odoslať...
V programe MRP pri exporte výkazu do SP ti ponúka možnosť výberu adresára kam to má uložiť. Prednastavené je Dataxxx, kde xxx je číslo firmy generované programom. Potom pri posielaní výkazu cez EZU musíš si otvoriť tento adresár. Najlepšie si napísať presnú cestu k adresáru, aby nebol problém s vyhladávaním.
Ja osobne som vytvoril vlastné adresáre, ktoré sú pomenované podľa názvu firiem, tak sa ľahšie hladá pri odosielaní.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Dobre tak znova....keď vyplním elektronický formulár a uložím ho do dokumentov..čo potom, ako ho skopírujem do adresára? Do akého adresára?je mi vôbec na niečo program MRP keď už som si ho pred chvíľkou nainštalovala?...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
Dobre tak znova....keď vyplním elektronický formulár a uložím ho do dokumentov..čo potom, ako ho skopírujem do adresára? Do akého adresára?je mi vôbec na niečo program MRP keď už som si ho pred chvíľkou nainštalovala?...
Program MRP je na výpočet miezd predsa.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Bože čo som slepá ale žiaden výkaz pre SP tu nevidím
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
Bože čo som slepá ale žiaden výkaz pre SP tu nevidím
Kde nevidíš? A vypočítavala si vôbec mzdy v MRP?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak si nevypočítala mzdy, tak žiaden výkaz do SP neuvidíš.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

mám verziu MRP z roku 2003...musím si zaobstarať novšiu? lebo pri vypĺňaní som nenašla medzi možnosťami ani dohoda o brigádnickej práci študenta a ani úrazové poistenie
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

ano vypočítala....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
mám verziu MRP z roku 2003...musím si zaobstarať novšiu? lebo pri vypĺňaní som nenašla medzi možnosťami ani dohoda o brigádnickej práci študenta a ani úrazové poistenie
A to odkiaľ si zohnala takú starú verziu. Veď počas 5 rokov sa predpisy okolo miezd menili hádam aj 100 krát. A neviem či v r. 2003 fungoval vôbec EZU.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

To som mala doma dobre takže moja úloha bude zohnať nový program na mzdy, vieš mi povedať ktorý je najlepší? A dá sa to zohnať aj inak ako zakúpením ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
M-Tinka Pozri príspevok
To som mala doma dobre takže moja úloha bude zohnať nový program na mzdy, vieš mi povedať ktorý je najlepší? A dá sa to zohnať aj inak ako zakúpením ...
Nepoznám iný ako MRP.
Pozri si na ich stránke www.mrp.sk majú tam aj plne funkčnú verziu pre malých podnikateľov zadara.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

ďakujem pekne..aj za trpezlivosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať