Zavrieť

Porady

Odlozena dan

Dobry den, uctujem o odlozenej dani pretoze som auditovana spoločnost.Mam zostatok na 481 lenze tento rok nemam nic co by sa tykalo uctovania odlozenej dani ani odpisy ani uroky.Neviem mozno som z toho blba ale teda tento rok nebudem uctovat?alebo sa to da nejako zauctovat do nakladov aby mi vypadla ale na zaklade coho????a vyzera ze ani v buducnosti tam uz nic nevyskoci.poradte mi prosim co mam urobit.dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Ak sa mýlim, nech ma niekto opraví. Učtovala si v minulom období na účte 481 na strane Dal odloženú daňovú povinnosť ako: napr. rozdiel účt. a daň odpisov. Tento účet sa nabaľoval pokial boli daňové odpisy vyžšie ako účtovné na str Dal. Ak dospeješ k opačnému prípadu, že budeš mať daň. odpis nižší a účt. vyžší vznikne Ti daňová pohľadávka a tým na str. Ma dať budeš ponižovať odloženú daňovú povinnosť. Je to dosť zjednodušene napísané--môžu vzniknúť aj iné prípady ako pri odpisoch.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    odložená daňová pohľadávka alebo daňový záväzok sa učtuje ak nam vznikajú dočasné rozdiely na dani
    vzniká v prípadoch :
    - rozdiel medzi zostatkovou cenou daňovou a učtovnou
    - dočasne neuznané náklady, ktoré majú podmienku zaplatenia /napr. nezaplatené nájomné FO , nezaplatené úroky z omeškania ap.
    - uplatnene náklady a výnosy z minulých období /ked bola splnená podmienka uznania/
    a iné

    Ak vám vznikla odložená daň z titulu rozdielu odpisov - daňový záväzok, zákonite príde rok, že vznikne daňová pohľadávka.

    Až keď sa urobí DP / a správne/, vtedy sa všetko ukazuje ako a čo vstupuje do odloženej dane.
    Naposledy upravil azla : 08.02.08 at 16:51

    lucia85 je offline (nepripojený) lucia85

    lucia85
    - vysvetliť odloženú daň na pár riadkoch je asi nemôžné... nie je možné vykazovať zostatok na účte 481 a nemať čo účtovať... to by sa vám nemalo stať, tak ako popísala "jajko50" postupne sa vám to musí na účte 481 vysporiadať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.