Zavrieť

Porady

Distributor

Oslovil ma znamy, ktory by chcel prerazit na Slovensko a Cesko. Poziadal ma, ci by som mu nerobil distributora produktov.(jedna sa o veci ako potraviny, dzusy...).Samotna vyroba je mimo EU. Doprava je zabezpecena, s tym nie je problem.
Ale rad by som sa poradil ohladne sposobu, ako ponuknut produkty do firiem. Premyslal som, ze nabehnem s cennikom + vzorkami do Kauflandu, Tesca atd, ze ci nemaju zaujem. Ale tak to je na dlhe lakte, kedze tam na mna pozru, ze pridte o 2 dni, sef tu nie je, nema cas, bla bla a som nahrany.
A premyslam akou formou uzatvorit zmluvu ak by sa to rozbehlo - ci to dat na vzajomnu dohodu, popripade sa nechat od neho zamestnat, alebo si otvorit priamo distributorsku siet a stat sa autorizovanym distributorom (cize asi zohnat sklad a dalej rozvazat).
Nema niekto s niecim podobnym skusenosti?
Nejedna sa o ziaden velkopredaj, zo zaciatku ide hlavne o vytvorenie si akej takej predajnej zakladne, postupne rozsirovat.
Dakujem za pomoc
Usporiadat
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
no do reťazcov sa dostaneš ako sám píšeš veľmi ťažko. Zameraj sa radšej na malých odberateľov kde budeš hovoriť bez problému priamo s majiteľom či vedúcim prevádzky. Rôzne reštaurácie, občerstvenia, malé potraviny a podobne.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

Presne takto som to premyslal aj ja ale problem je v tom ze to je pomerne velka firma a on by to chcel casom vo velkom...produkty uz ma v chorvatsku a slovinsku co viem. Ale myslim ze napr METRO by mohlo mat zaujem ak by bola dobra cena - a to by bol ten zaciatok...oni by mi spravili vlastne reklamu lebo ludia by zacali kupovat a ked by dosli na to ze to je dobry tovar tak by bolo mozne potom aj robit formou objednavok od zakaznikov a nie formou dealera.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Tak keď je to taký veľký výrobca, tak asi nemáš o čom rozmýšľať. Pusti sa do toho a budeš skúšať oslovovať všetkých - veľkých aj malých a poukazovať môžeš na obľúbenosť a predaje v iných krajinách.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

Asi tak nejako zmyslam aj ja. A za tych par korun co prevezem mi to stoji mozno z toho daco bude.
No a teraz ta druha vec.
Dohodol som sa s nim ze mi posle vzorky a cennik, ja mu budem robit len sprostredkovatela.
Ale ako sa dohodnut na vyplate? Zamestnanca by som mu nechcel robit, skor dohodu o praci + zmluvu o vyhradnom prave na predaj jeho vyrobkov cez moju osobu (aby ked mu tu najdem firmy nepovedal ze dobre tak tesilo ma).
Nempoznate dobry sposob ako to spisat?

(ja som od narodenia upodozrievavy, takze najlepsie vynechat dohody ako - sak sme kamarati, ja o tom viem a to staci)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A preco nechces zalozit normanlu importnu firmu (velkobchod) od neho kupovat a dalej predavat? Takto sa to robi bezne, dohodnete si ceny a ty vies, na com si. Predajnu cenu (a v podstate aj nakupnu) si budes moct spoluvytvarat tym, ako sa s partnermi dohodnes.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Alex_M Pozri príspevok
Asi tak nejako zmyslam aj ja. A za tych par korun co prevezem mi to stoji mozno z toho daco bude.
No a teraz ta druha vec.
Dohodol som sa s nim ze mi posle vzorky a cennik, ja mu budem robit len sprostredkovatela.
Ale ako sa dohodnut na vyplate? Zamestnanca by som mu nechcel robit, skor dohodu o praci + zmluvu o vyhradnom prave na predaj jeho vyrobkov cez moju osobu (aby ked mu tu najdem firmy nepovedal ze dobre tak tesilo ma).
Nempoznate dobry sposob ako to spisat?

(ja som od narodenia upodozrievavy, takze najlepsie vynechat dohody ako - sak sme kamarati, ja o tom viem a to staci)
urcite si sa s tym uz narodil.
Uzatvor s nim sprostredkovatelsku zmluvu, kde sa dohodnete na percentach z predaja tebou uskutocnenych obchodov.Sprostredkovatelske zmluvy najdes aj tu na porade ale je ich dost aj na internete.
Pozri si aj § 642 – § 651 Obchodného zákonníka o sprostredkovatelskej zmluve a pokus sa ju našiť presne na vas vztah.
Je to najoptimalnejsie riesenie pre zaciatok, pokial nevies ako sa budu spravat odberatelia, ako sa tovar bude predavat na nasom uzemi,kym sa naucis co vsetko ta caka s takymto sposobom predaja.
Ked sa ti podari rozbehnut obchody a dokazes vytvorit aku taku siet odberatelov, budes vediet presne o com tato praca je a hlavne za co, mozes uvazovat aj o niecom vacsom.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Pokial viem, tak v TESCU funguje system,ze ak by si tam chcel predavat svoje vyrobky, za kazdy typ vyrobku musis najskor zaplatit ty urcitu sumu , a oni ti to nasledne budu predavat.Takze tiez by som sa preorientovala na nieco mensie alebo zohnala dilerov.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Leggy Pozri príspevok
Pokial viem, tak v TESCU funguje system,ze ak by si tam chcel predavat svoje vyrobky, za kazdy typ vyrobku musis najskor zaplatit ty urcitu sumu , a oni ti to nasledne budu predavat.Takze tiez by som sa preorientovala na nieco mensie alebo zohnala dilerov.
Ten istý systém platí pravdepodobne vo všetkých reťazcoch, aj Jednote sa platí za tzv. zaknihovanie výrobkov.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

Dealersku firmu si nechcem otvoriť, pretože neviem ako to zo začiatku pôjde.

A ohladne toho Tesca. Niecoho takeho som sa bal. Ale daju sa najst aj firmy ktore nevyberaju vstupne poplatky (teda aspon dufam).

Zatial bojovy postup bude prebiehat tak ze pojdem za nim, prevezmem vzorky produktov + spiseme splnomocnenie ze mozem v jeho mene ponuknut dany tovar na trh. A ak bude zaujem s informaciami pojdem za nim a potom sa to poriesi.

Dakujem za doteraz napisane napady a ak dakoho napadne este daco bude velmi rad
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Na to aby si sa dostal do obchodnych retazcov, musis prejst seriou jednani s tymito spolocnostami. Za zalistovanie kazdeho produktu sa plati poplatok. Zalezi od mnozstva, vystavenia na regalocha pod. Zadarmo sa tam urcite nedostanes. Plati to o vsetkych vacsich obchodoch. Firmy maju na to vytvorene pozicie ktore nemaju nic ine na starosti len dostat ten ktory tovar do regalov a zabrat co najviac miesta.
Navyse budes zodpovedat aj za predajnost toho ktoreho tovaru a minimalnu dobu trvanlivosti a kopec inych veci...
Takze tymto smerom sa ti bude zacinat asi tazko.
Restiky, hotely pumpy a ine zariadenia na serioznejsej urovni, to je to iste. Dodavatelia ich vybavia zariadenim (chladiace zariadenia, stoly, stolicky, slnecniky...) len za to aby odberali od nich tovar.

Moja rada, zabudni na tuto formu podnikania a skus nieco ine. Je to o minimalnych marziach a nadmernom pracovnom zatazeni.
Skus nieco co tu este nie je a co ludom chyba.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Restiky, hotely pumpy
to platí len pre siete. A väčšina gastro zariadení nie je v sietiach.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

falap Pozri príspevok
to platí len pre siete. A väčšina gastro zariadení nie je v sietiach.
No zasietovany mozno nie su, ale HORECA ako taka je financne narocna oblast kde nestaci produkt len ponuknut ale treba ho aj podporit. Zalistovanie platit nebudes, ale ked prides do podniku tak sa ta hned opytaju preco by mali predavat prave to tvoje. Najcastejsia odpoved byva: "lebo vam dame toto a toto..."
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

No ja osobne si to platit nebudem
Bol som sa popytat v tescu, miesto je, cena sa tiez da. Este pobeham kaufland, billu a asi aj lidl.

Nemyslim si ze by to bol az tak katastroficky scenar ohladne tych zarobkov. To by nepredaval nikto nic. Dopravu mam zadarmo, vstupne poplatky plati majitel. Moja jedina uloha bude hladat odbyt. A z predaja budem mat proviziu alebo sa dohodneme na pevnom plate.
Nechcem to robit ako samostatna pobocka. Skor budem len hladat zakaznikov. A co sa tyka zarucnej doby..jedna sa o trvanlive vyrobky (cipsy a podobne) takze problemy typu chladiace zariadenie a datum spotreby nebudu az take dolezite.
Skor budem musiet dat ten tovar na kontrolu ci splna normy urcene pre SR. Pre EU splna na 100% ale je mozne ze u nas sa pouzivaju na niektore komodity rozdielne kriteria.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

A uz som nasiel aj skladove priestory za dobru cenu takze je moznost to rozvazat aj do mensich obchodikov a gastro zariadeni.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

Takze Tesco a Lidl maju centraly v Prahe. Ochotni su ale zrejme sa tam budem musiet vybrat osobne. Do Kauflandackej centraly som sa nedovolal aj ked mam 2 cisla skusim pondelok este pospekulovat. Kaufland by mal mat sklad v BA tak som zvedavy ako to pojde.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No rad by som vedel ako dopadnes. hned mi to bolo podozrive ze by to bolo tak jednoduche. Viem ze u nas kye accoun´ti chodili do prahy na jednania a vobec to nemali lahke aj ked zastupovali velku spolocnost. Drzim palce
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

chcel som to lokalne robit ale asi to budeme musiet hned zo zaciatku vo velkom budem postupne informovat
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Alex_M Pozri príspevok
chcel som to lokalne robit ale asi to budeme musiet hned zo zaciatku vo velkom budem postupne informovat
V podnikani netreba byt opatrny a trocharit. Vzdy vsetko, co sa robi vo velkom je vyhodnejsie.
0 0
Alex_M Alex_M

Alex_M je offline (nepripojený) Alex_M

takze uz to vizera celkom slubne
teraz mam posledny problem co myslite. ako by sme mali spravit ocenenie mojho vykonu?
provizia z predaja alebo pevny plat?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
malý fixný plat + provízia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať