Zavrieť

Porady

Legálna práca v ÍRSKU a daňové priznanie na Slovensku ??

Prosím poradíte mi?

Synovec pracuje riadne na zmluvu v Írsku.

O čo všetko má požiadať v Írsku: aký doklad, vrátenie dane.....???

Tu mu spravím DP "A" na základe dokladov z Írska ??

Robil tam celý rok, tu nezarobil ani korunu, len si dobrovoľne platí ZP.

Moc vďaka za rady či odkazy na prísl. § či linky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc vďaka - zasa PORADA pomohla

    horalecka je offline (nepripojený) horalecka

    horalecka
    Dobry den,

    prosim Vas mohli by ste mi poradit. Neviem na koho a kam sa obratit ohladom tejto otazky. Sestra pracuje v Irsku uz vyse dvoch rokov. Cely rok 2007 pracovala pre irskeho zamestnavatela a odovzdavala dane Irsku. Do 30.6 musi podat danove priznanie na SK. V irsku je danovy zaklad mensi, ked sme sa pytali ci ma nedoplatok vyratali jej to na 100tisic ze musi doplatit slovenskemu statu. Na SK mala zarobok za 5 mesiacov z prenajmu bytu,ktory bol do 70tisic. Potrebujem si overit ci vobec potrebuje uvadzat prijmy z Irska ked tam pracovala a odovzdavala dane viac ako 183 dni v danovom roku 2007 (takze podla niektorych zdrojov by mala byt danovym rezidentom Irska,aj podla tohoto listu http://www.exil.sk/site/irsko.php/20...v_irsku_riesen. Trvaly pobyt ma na SK, ale to je vsetko. Aky mame zvolit postup a co je spravne urobit?dakujem za radu.
    horalecka

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    horalecka Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim Vas mohli by ste mi poradit. Neviem na koho a kam sa obratit ohladom tejto otazky. Sestra pracuje v Irsku uz vyse dvoch rokov. Cely rok 2007 pracovala pre irskeho zamestnavatela a odovzdavala dane Irsku. Do 30.6 musi podat danove priznanie na SK. V irsku je danovy zaklad mensi, ked sme sa pytali ci ma nedoplatok vyratali jej to na 100tisic ze musi doplatit slovenskemu statu. Na SK mala zarobok za 5 mesiacov z prenajmu bytu,ktory bol do 70tisic. Potrebujem si overit ci vobec potrebuje uvadzat prijmy z Irska ked tam pracovala a odovzdavala dane viac ako 183 dni v danovom roku 2007 (takze podla niektorych zdrojov by mala byt danovym rezidentom Irska,aj podla tohoto listu http://www.exil.sk/site/irsko.php/20...v_irsku_riesen. Trvaly pobyt ma na SK, ale to je vsetko. Aky mame zvolit postup a co je spravne urobit?dakujem za radu.
    horalecka
    Tu je tiež jedna pomôcka - výklad - návod priamo z DRSR:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...data/irsko.pdf

    Legálna práca v ÍRSKU a daňové priznanie na Slovensku ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.