Zavrieť

Porady

Ročné hlásenie o dani 2007

Prosím pomôže mi niekto?
Neviem si rady

v r. 1 je suma celkových preddavkov dane za 2007 a to je 51 689,-
v r. 2 mám nič
v r. 3 je suma preplatkov z ročného zučtov. zamestnancov z roku 2006
a to je suma 15 601,-

o túto sumu som znižovala preddavky čiže
v r. 4 je suma 36 088,-

Lenže náš celkový daňový bonus je suma 62 370,-

suma 36 088,- a to sme platili daňový bonus a rozdiel 26 282,- sme ešte žiadali od DÚ vo štvrťročných prehľadoch postupne pretože je to vyplatené z prostriedkov zamestnávateľa.

Ale čo do riadku 5? a ďalej? neviem sa proste pohnúť dalej
Prosím vie niekto poradiť?
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Hlásenie je vlastne súčet všetkých Prehľadov, skús vychádzať z toho .
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

Dobrý večer, chcela by som si upresniť jednu vec ohľadom Hlásenia za rok 2007. Pokiaľ sme zamestnancovi počas roka uplatňovali nižšiu nezdan. čiastku a daň. bonus než má nárok, je potom správne, keď si to on vyrovná v daň. priznaní, ktoré si podáva ? Alebo firma to musí vysporiadať v hlásení za rok 2007, ale v hlásení sa uvádza sumár toho, čo sme počas roka uviedli v štvrťročných hláseniach, takže pri zmene by to potom nesedelo. Prosím o radu, ako to urobiť. Ďakujem za pomoc.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Dan1 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som si upresniť jednu vec ohľadom Hlásenia za rok 2007. Pokiaľ sme zamestnancovi počas roka uplatňovali nižšiu nezdan. čiastku a daň. bonus než má nárok, je potom správne, keď si to on vyrovná v daň. priznaní, ktoré si podáva ? Alebo firma to musí vysporiadať v hlásení za rok 2007, ale v hlásení sa uvádza sumár toho, čo sme počas roka uviedli v štvrťročných hláseniach, takže pri zmene by to potom nesedelo. Prosím o radu, ako to urobiť. Ďakujem za pomoc.
Tak ako ste naozaj urobili, on si to vysporiada pri podaní DP.
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

ďakujem za odpoveď . Pekný večer.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Mám taký menší problém.
Pri ročnom hlásení o dani za rok 2007 sa uvádza aj zrážková daň a ak áno tak kde?
Alebo sú na rok 2007 nové tlačivá ?
Neviem, či som niečo neprepásla.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jamis Pozri príspevok
Mám taký menší problém.
Pri ročnom hlásení o dani za rok 2007 sa uvádza aj zrážková daň a ak áno tak kde?
Alebo sú na rok 2007 nové tlačivá ?
Neviem, či som niečo neprepásla.
Ak si tlačila z MRP, tak tam je ešte staré tlačivo. V novom tlačive je na zrážkovú daň samostatné riadky 12 až 15 na strane 2.
Prikladám nové tlačivo za rok 2007.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.02.08 at 11:40
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

To ma práve pomýlilo, lebo pri zrážkovej dani bolo tlačivo nulové a logicky viem, že nemôže byť.
Ďakujem za nové tlačivo.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci!
Chcem sa opýtať a dúfam,že mi poradíte ako vždy.
Vypisujem tlačivo hlásenie za rok 2007 a v Časti I riadok 2 mám napísať
daňové nedoplatky,ktoré mi vyšli z ročného zúčtovania a v riadku 3 čo treba tam vlastne napísať????
Vďaka pekne za pomoc.Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci!
Chcem sa opýtať a dúfam,že mi poradíte ako vždy.
Vypisujem tlačivo hlásenie za rok 2007 a v Časti I riadok 2 mám napísať
daňové nedoplatky,ktoré mi vyšli z ročného zúčtovania a v riadku 3 čo treba tam vlastne napísať????
Vďaka pekne za pomoc.Silvia
Ak boli nedoplatky- iné ako z RZ.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci!
Chcem sa opýtať a dúfam,že mi poradíte ako vždy.
Vypisujem tlačivo hlásenie za rok 2007 a v Časti I riadok 2 mám napísať
daňové nedoplatky,ktoré mi vyšli z ročného zúčtovania a v riadku 3 čo treba tam vlastne napísať????
Vďaka pekne za pomoc.Silvia
Riadky 1 až 7 v časti 1 sú vlastne súčtom riadkov zo všetkých kvartálnych prehľadov. Takže treba len prepísať riadky z prehľadov
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý deň!
V prílohe hlásenia za rok 2007 mi program dáva výšku daňového bonusu u jedného zamestnanca vo výške 7 110,- SK. Zistila som, že program mi tam zarátal aj preplatok RZD z roku 2006 kedy bol tomuto zamestnancovi doplatený za jeden mesiac daňový bonus. Je to správne? Naozaj to tam má byť?
ďakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Hlásenie je vlastne súčet prehľadov, tak potom zrážková daň, ktorá sa zrazila v 01/08 za 12/07 a bude vykázaná až v prehľade 01/08 sa do hlásenia neuvádza - je to tak správne? ( lebo program mi ju tam hádže) Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

certik Pozri príspevok
Hlásenie je vlastne súčet prehľadov, tak potom zrážková daň, ktorá sa zrazila v 01/08 za 12/07 a bude vykázaná až v prehľade 01/08 sa do hlásenia neuvádza - je to tak správne? ( lebo program mi ju tam hádže) Ďakujem


Správne, táto zr. daň sa Ti prejaví v prehľade + hlásení v r. 2008.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Farks Pozri príspevok
Dobrý deň!
V prílohe hlásenia za rok 2007 mi program dáva výšku daňového bonusu u jedného zamestnanca vo výške 7 110,- SK. Zistila som, že program mi tam zarátal aj preplatok RZD z roku 2006 kedy bol tomuto zamestnancovi doplatený za jeden mesiac daňový bonus. Je to správne? Naozaj to tam má byť?
ďakujem
posúvam. ..
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím, prosím uvádza sa dohodár ktorý mal zrážkovú daň v Hlásení o vyúčtovaní dane v Časti III? spomínajú sa tam len zrazené preddavky, takže si myslím, že nie, ale nie som si istá, ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JM1968 Pozri príspevok
zdravím, prosím uvádza sa dohodár ktorý mal zrážkovú daň v Hlásení o vyúčtovaní dane v Časti III? spomínajú sa tam len zrazené preddavky, takže si myslím, že nie, ale nie som si istá, ďakujem
Neviem či máš dobré tlačivo ale v časti III sa pojednáva o zrážkovej dani
Pripájam aktuálne tlačivo
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

katkaj Pozri príspevok
Neviem či máš dobré tlačivo ale v časti III sa pojednáva o zrážkovej dani
Pripájam aktuálne tlačivo
vďaka, veľmi sa ospravedlňujem, mala som na mysli V.časť, kde sú uvedení zamestnanci, tú III.časť viem...takže či sa v V.časti uvádza zrážková daň
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JM1968 Pozri príspevok
vďaka, veľmi sa ospravedlňujem, mala som na mysli V.časť, kde sú uvedení zamestnanci, tú III.časť viem...takže či sa v V.časti uvádza zrážková daň

V časti V sa uvádzajú len príjmy zdanené preddavkom
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Co sa prosim pise do casti IV.oddiel D - rozdiel B- C??? Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Farks Pozri príspevok
Dobrý deň!
V prílohe hlásenia za rok 2007 mi program dáva výšku daňového bonusu u jedného zamestnanca vo výške 7 110,- SK. Zistila som, že program mi tam zarátal aj preplatok RZD z roku 2006 kedy bol tomuto zamestnancovi doplatený za jeden mesiac daňový bonus. Je to správne? Naozaj to tam má byť?
ďakujem


Pozri poučenie k Hláseniu na str. 3 , Časť V, r.8 - Celková suma vyplateného bonusu.
Ak bol DB vyplatený/doplatený v r. 2007, patrí do hlásenia 2007. Malo by Ti tak vychádzať aj zo sumáru kvartálnych prehľadov. Prepočítaj si to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať