Zavrieť

Porady

ZŤP preukaz - aké zľavy to obnáša?

Ahojte Poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu. Mama dostala na zaklade tazsich diagnoz preukaz ZŤP. Akurat jej nevedeli povedat, ze vlastne kde a ako ho moze vyuzit. Vie iba,ze na cestovne "busom" ma 50% zlavu. Je tam prosim vas este nieco? Lebo uz dostala kadejake info, ale nevie, ci su to dohady alebo naozaj, tak pre orientaciu by jej to pomohlo- Dakujem Vam vsetkym. Prajem pekny den.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V poslednej dobe idú šumy , alebo už schválili ???? , že toto označenie nebude na auto , ale na meno , nakoľko sa to dosť zneužíva ....[/QUOTE]

Už od augusta vydávajú preukazy na meno a sú tiež s fotkou....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
V poslednej dobe idú šumy , alebo už schválili ???? , že toto označenie nebude na auto , ale na meno , nakoľko sa to dosť zneužíva ....
Tak tak volá sa to parkovací preukaz, je daný na osobu, je väčšieho formátu ( vzor je v zákone , teda v jeho prílohách ). Tento parkovací preukaz akceptujú v štátoch EU.

Ale pozor neznamená to, že si nemusíte platiť dialničné poplatky v susedných štátoch. Je to len na parkovanie.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

buchač Pozri príspevok
Už so spomínal , aj iní , buď vôbec rád , že ju nepotrebuješ ... ak to je opačne , ospravedlňujem sa ...

Tieto kartičky vydáva - podľa bydliska ...

http://www.vs.sk/ouke/l_tlaciva.html

V poslednej dobe idú šumy , alebo už schválili ???? , že toto označenie nebude na auto , ale na meno , nakoľko sa to dosť zneužíva ....
Keby som ju nepotreboval, tak kaslem na nu a dam si napr vyhotovit na babku. Ale velmi casto za mesiac neviem koleno rozhybat a chodim vtedy horsie ako 80 rocny dedo! Takze by mi pomohla napr ked chodim k lekarom aby som mohol zastavit blizsie k nemocnici. Ale neodpovedal si mi na moju otazku, ze ako sa posudzuje a prideluje ta karticka do auta? Musim mat najprv preukaz ZTP ci ako? Mam 40% na koleno a ani som nebol na komisii. Dali mi to len podla papierov z vysetreni a na najblizsiu lek. prehliadku idem az za 4 roky... Takze mi mozu dat tu karticku aj bez preukazu ZTP a ked mam 40% zatial?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Parkovací preukaz a preukaz ZŤP je to isté?
Otec je po srdcovom infarkte, robili mu 2 by-pasy a bol si teraz po roku od operácie požiadať na UPSVAR o parkovací preukaz a prišlo mu vyjadrenie, že mu ho zamietajú.
Máte niekto s týmto skúsenosť?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
Parkovací preukaz a preukaz ZŤP je to isté?
Otec je po srdcovom infarkte, robili mu 2 by-pasy a bol si teraz po roku od operácie požiadať na UPSVAR o parkovací preukaz a prišlo mu vyjadrenie, že mu ho zamietajú.
Máte niekto s týmto skúsenosť?
Nie Jani, nie je to to isté,
parkovací preukaz je len na auto, teda dostane ho občan ktorému je v posudku daná potreba individuálnej prepravy.
Tvoj otec mal požiadat o preukaz ŤZP. Pozri si ten zákon čo som uviedla hore. Btw. aj mng. nech požiada.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
No sa mýliš.
Preukaz ŤZP alebo ZTP vydáva úrad práce, tam sú tie % úplne iné ako posudzuje SP.
Pozri si zákon 447 /2008 zbierky a prílohy koľko % dávajú na jednotlivé ochorenia a či sa Ti oplatí žiadať o preukaz zťp.

http://www.zbierka.sk/diskusia/defau...edpisID=208537

Rozhodnutie o invalidite na to nemá vplyv. A ani to, že si bol policajt.

Dokonca sa stáva, že človek ktorý poberá invalidný dôchodok nie je uznaný za občana zo ťažkým zdravotným postihnutím.
A tiež človek, kt. má ZTP preukaz neznamená, že bude aj invalidný .
stanco007 Pozri príspevok
Keby som ju nepotreboval, tak kaslem na nu a dam si napr vyhotovit na babku. Ale velmi casto za mesiac neviem koleno rozhybat a chodim vtedy horsie ako 80 rocny dedo! Takze by mi pomohla napr ked chodim k lekarom aby som mohol zastavit blizsie k nemocnici. Ale neodpovedal si mi na moju otazku, ze ako sa posudzuje a prideluje ta karticka do auta? Musim mat najprv preukaz ZTP ci ako? Mam 40% na koleno a ani som nebol na komisii. Dali mi to len podla papierov z vysetreni a na najblizsiu lek. prehliadku idem az za 4 roky... Takze mi mozu dat tu karticku aj bez preukazu ZTP a ked mam 40% zatial?
Stanco čítaj čo Ti píšu ludia, ked o neho nepožiadaš nikto Ti ho pre tvoje krásne modré oči nedá. Tak utekaj na UP a žiadaj, dajú Ti papiere ktoré ak vyplníš a donesieš tak ťa prehodnotia na UP. Na UP ťa posúdia iný lekári, ich vlastný.

Ak nemáš posudok čo sa týka ZTP preukazu, tak nedostaneš parkovací preukaz. A ten dostávajú veľmi vážne prípady, lebo sa to zneužívalo.
Naposledy upravil Xanti : 12.10.09 at 05:15
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Stanco čítaj čo Ti píšu ludia, ked o neho nepožiadaš nikto Ti ho pre tvoje krásne modré oči nedá. Tak utekaj na UP a žiadaj, dajú Ti papiere ktoré ak vyplníš a donesieš tak ťa prehodnotia na UP. Na UP ťa posúdia iný lekári, ich vlastný.
Vsak idem dnes len som chcel vediet ci vobec mam sancu na ten preukaz do auta ked mi dali len 40%
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Nie Jani, nie je to to isté,
parkovací preukaz je len na auto, teda dostane ho občan ktorému je v posudku daná potreba individuálnej prepravy.
Tvoj otec mal požiadat o preukaz ŤZP. Pozri si ten zákon čo som uviedla hore. Btw. aj mng. nech požiada.
a o ten sa kde žiada?
Otec je uznaný za invalidného na 50% - uznala ho SP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Vsak idem dnes len som chcel vediet ci vobec mam sancu na ten preukaz do auta ked mi dali len 40%
Tak ťa ohodnotili na MV SR.
UP ťa ohodnotí svojím systémom.
Majú iné pravidlá iné zákony, iné posudky. Ved to som písala.
Nie je pravidlom, že invalidný človek dostane preukaz ZTP a nie je pravidlom, že človek zo ZTP preukazom dostane ID.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
a o ten sa kde žiada?
Otec je uznaný za invalidného na 50% - uznala ho SP.
Jani, treba ísť na UP. A tam požiadať o preukaz ZTP.
To že ho SP uznala za invalidného na 50% nemá vplyv, UP má vlastné posudky. Ináč platí všetko to čo som písala Stancovi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
a o ten sa kde žiada?
Otec je uznaný za invalidného na 50% - uznala ho SP.
ako dlho bol na PN-ke ?
Ak žiada o preukaz ZŤP, nepriaznivý zdr.stav musí trvať viac ako rok
Vyžiada si tlačivo na ÚPSVaR, dá ho vypísať obvodnej lekárke a priloží k nemu kopiu zdravotnej dokumentácie z vyšetrení týkajúcich sa ochorenia na ktoré žiada priznať preukaz ZŤP. Vyplnenú žiadosť spolu s dokumentáciou odovzdáva na UP.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
ako dlho bol na PN-ke ?
Ak žiada o preukaz ZŤP, nepriaznivý zdr.stav musí trvať viac ako rok
Vyžiada si tlačivo na ÚPSVaR, dá ho vypísať obvodnej lekárke a priloží k nemu kopiu zdravotnej dokumentácie z vyšetrení týkajúcich sa ochorenia na ktoré žiada priznať preukaz ZŤP. Vyplnenú žiadosť spolu s dokumentáciou odovzdáva na UP.
na PN bol rok, potom mu priznali zo sociálky ID.
Všetko čo píšeš urobil, mal tlačivo, ktoré mu vypísal obvodný lekár, mal prefotené všetky lek. správy a aj tak mu ten preukaz nepriznali, lebo že nemá poškodené pohybové ústrojenstvo a oči. Na dverách, kde sme ten preukaz vybavovali bolo písané, že vybavovanie preukazov parkovacích. Preukazy ZŤP som tam nikde nevidela. Tak teraz neviem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
na PN bol rok, potom mu priznali zo sociálky ID.
Všetko čo píšeš urobil, mal tlačivo, ktoré mu vypísal obvodný lekár, mal prefotené všetky lek. správy a aj tak mu ten preukaz nepriznali, lebo že nemá poškodené pohybové ústrojenstvo a oči. Na dverách, kde sme ten preukaz vybavovali bolo písané, že vybavovanie preukazov parkovacích. Preukazy ZŤP som tam nikde nevidela. Tak teraz neviem.
Je veľký rozdiel parkovací preukaz a preukaz ztp, treba požiadať o zťp preukaz.
Na UP ťa nasmerujú, aj ked to bude len tam dakde okolo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
na PN bol rok, potom mu priznali zo sociálky ID.
Všetko čo píšeš urobil, mal tlačivo, ktoré mu vypísal obvodný lekár, mal prefotené všetky lek. správy a aj tak mu ten preukaz nepriznali, lebo že nemá poškodené pohybové ústrojenstvo a oči. Na dverách, kde sme ten preukaz vybavovali bolo písané, že vybavovanie preukazov parkovacích. Preukazy ZŤP som tam nikde nevidela. Tak teraz neviem.
Janka, treba pohľadať. Na preukaz ZŤP bude mať aj iné zlavy ako prednostné parkovanie ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Je veľký rozdiel parkovací preukaz a preukaz ztp, treba požiadať o zťp preukaz.
Na UP ťa nasmerujú, aj ked to bude len tam dakde okolo.
No vidíš, a to priamo tam, kde dávajú tieto prarkovacie preukazy robí jedna kočka od nás, o rok staršia odo mňa, dokonca kamoška. A neporadila. Asi jej idem zavolať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
No vidíš, a to priamo tam, kde dávajú tieto prarkovacie preukazy robí jedna kočka od nás, o rok staršia odo mňa, dokonca kamoška. A neporadila. Asi jej idem zavolať.
Nespoliehaj sa na kamarátov, s prepáčením tí budú závidieť aj nos medzi očami tak ako písal Buchač, že nedoprajú malé výhody ale tie ťažkosti čo človek má tak to by nechceli, len "výhody" z toho plynúce.

Veľmi dobre viem, ako mne závidia. A pritom fakt nemajú čo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
No vidíš, a to priamo tam, kde dávajú tieto prarkovacie preukazy robí jedna kočka od nás, o rok staršia odo mňa, dokonca kamoška. A neporadila. Asi jej idem zavolať.
práve som s ňou volala, povedala, že stačilo, keď sme dali žiadosť o park.preukaz, že zároveň s tým sa posudzoval aj zdrav.stav na preukaz ZTP. A keď mu neuznali nárok na PP, tak nemá ani nárok na preukaz ZTP. Ale že sa máme odvolať, že potom sa všetka dokumentácia zasiela na riaditeľstvo, ktoré rozhodne.
Otec je zo SP uznaný na 50%, v rozhodnutí z UP mu píšu, že ho ich lekár uznal na 30%, čo nestačí na žiadny preukaz. Takže tak. Inak pozná,m dosť ľudí s diagnozou rovnakou ako otec a preukazy majú. To je ale v tomto štáte spravodlivosť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
práve som s ňou volala, povedala, že stačilo, keď sme dali žiadosť o park.preukaz, že zároveň s tým sa posudzoval aj zdrav.stav na preukaz ZTP. A keď mu neuznali nárok na PP, tak nemá ani nárok na preukaz ZTP. Ale že sa máme odvolať, že potom sa všetka dokumentácia zasiela na riaditeľstvo, ktoré rozhodne.
Otec je zo SP uznaný na 50%, v rozhodnutí z UP mu píšu, že ho ich lekár uznal na 30%, čo nestačí na žiadny preukaz. Takže tak. Inak pozná,m dosť ľudí s diagnozou rovnakou ako otec a preukazy majú. To je ale v tomto štáte spravodlivosť.
pokial ho posudkový lekár UP uznal na 30%, nemá nárok na preukaz ZŤP. Len neviem ako to súvisí s parkovacím preukazom. Ja som žiadala len preukaz ZŤP a aj keď nemám priznaný ID - dostala som ho.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
práve som s ňou volala, povedala, že stačilo, keď sme dali žiadosť o park.preukaz, že zároveň s tým sa posudzoval aj zdrav.stav na preukaz ZTP. A keď mu neuznali nárok na PP, tak nemá ani nárok na preukaz ZTP. Ale že sa máme odvolať, že potom sa všetka dokumentácia zasiela na riaditeľstvo, ktoré rozhodne.
Otec je zo SP uznaný na 50%, v rozhodnutí z UP mu píšu, že ho ich lekár uznal na 30%, čo nestačí na žiadny preukaz. Takže tak. Inak pozná,m dosť ľudí s diagnozou rovnakou ako otec a preukazy majú. To je ale v tomto štáte spravodlivosť.
To sa mi nezdá, skús skontrolovať ten zákon čo som pricapila a tiež to budeš potrebovať kvôli odvolaniu, podla akej skupiny mali posúdiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Keby som ju nepotreboval, tak kaslem na nu a dam si napr vyhotovit na babku.
A kde máš záruky , že babka získa ..???
A keď aj , to si predstavuješ , že bude chodiť starká s Tebou ..???

Ale velmi casto za mesiac neviem koleno rozhybat a chodim vtedy horsie ako 80 rocny dedo! Takze by mi pomohla napr ked chodim k lekarom aby som mohol zastavit blizsie k nemocnici. Ale neodpovedal si mi na moju otazku, ze ako sa posudzuje a prideluje ta karticka do auta? Musim mat najprv preukaz ZTP ci ako?
ÁNO ....
Mam 40%
MÁLO ...minimálne 50 %
na koleno a ani som nebol na komisii.
A na čo čakáš....????
Dali mi to len podla papierov z vysetreni a na najblizsiu lek. prehliadku idem az za 4 roky... Takze mi mozu dat tu karticku aj bez preukazu ZTP a ked mam 40% zatial?
ZABUDNI ...!!!
Odpovede v texte ...

alebo aj

Xanti
Poraďák
Re: ZŤP preukaz - aké zľavy to obnáša?
Citát:Pôvodca textu príspevku: Xanti
No sa mýliš.
Preukaz ŤZP alebo ZTP vydáva úrad práce, tam sú tie % úplne iné ako posudzuje SP.
Pozri si zákon 447 /2008 zbierky a prílohy koľko % dávajú na jednotlivé ochorenia a či sa Ti oplatí žiadať o preukaz zťp.

http://www.zbierka.sk/diskusia/defau...edpisID=208537

Rozhodnutie o invalidite na to nemá vplyv. A ani to, že si bol policajt.

Dokonca sa stáva, že človek ktorý poberá invalidný dôchodok nie je uznaný za občana zo ťažkým zdravotným postihnutím.
A tiež človek, kt. má ZTP preukaz neznamená, že bude aj invalidný .


Stanco čítaj čo Ti píšu ludia, ked o neho nepožiadaš nikto Ti ho pre tvoje krásne modré oči nedá. Tak utekaj na UP a žiadaj, dajú Ti papiere ktoré ak vyplníš a donesieš tak ťa prehodnotia na UP. Na UP ťa posúdia iný lekári, ich vlastný.

Ak nemáš posudok čo sa týka ZTP preukazu, tak nedostaneš parkovací preukaz. A ten dostávajú veľmi vážne prípady, lebo sa to zneužívalo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať