Zavrieť

Porady

Použitie 2% z daní

Prostredníctvom nášho občianskeho združenia si iné občianske združenie zháňalo peniaze z 2% z daní. Peniaze plánujú použiť pre konkrétne rodiny na nákup liekov a pomôcok pre ťažko zdravotne poskytnuté deti. Tento účel (finančná podpora konkrétnych rodín) je plne v súlade s našimi stanovami. Spomínané OZ chce s nami spísať dohodu, kde bude priamo určené ktorej rodine, koľko a na aký účel pôjdu peniaze. Teda nebudeme sami priamo podporovať jednotlivé rodiny, ale všetky peniaze pôjdu naraz na účet tohto združenia, ktoré bude voči nám potom dokladovať ich použitie. Je to z hľadiska zákona o dani z príjmu (časť o 2% z dani) v poriadku (podpora cez iné združenie)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

    Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac EvaB.
    Vie mi niekto odpovedať? Podľa mňa je to možné, lebo veľké nadácie, ktoré získali peniaze z 2% podporujú rôzne projekty menších občianskych združení. Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.