Zavrieť

Porady

odpis - polomotor

Prosim o pomoc.

Stare, ale funkčne nakladne auto, uplne odpisane som dal do opravy. Oprava ma stala 100.000,- Sk. Na fakture je množstvo položiek. Všetky sú pod 30.000 okrem jednej, a to polomotora v hodnote 39.000. Teraz je otázka, či je to DHM. Mám to dať ako samostatný DHM alebo ako technické zhodnotenie toho nákladného auta?

Na druhej strane, sa za samostatný hnutelny majetok považuje "samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 30 000 Sk a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok", t.j. maju samostatné tech.-ekon. určenie. Polomotor, ale nema samostatne použitie!!!!!!

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dal si si opraviť nákladné vozidlo, takže by som celú fa zaúčtovala priamo do spotreby.

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Neviem, či môzem dat celu fakturu do spotreby, ked jedna suciastka stoji viac ako 30.000 Sk. Prosim este niekoho o radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dede2 Pozri príspevok
    Neviem, či môzem dat celu fakturu do spotreby, ked jedna suciastka stoji viac ako 30.000 Sk. Prosim este niekoho o radu.
    Nekúpil si súčiastky, ale objednal opravu MV- službu, pre Teba je to faktúra za služby - účet 511- opravy a údrž.

    196500 je offline (nepripojený) 196500

    196500
    ty môžeš dať do nákladov na opravu aj 500 tis. keď máš riadnu faktúru zo servisu, 30 tis. sa berie pri nákupe jednotlivých druhov, predsa pri oprave sa berie práca a náhradné diely spolu a nie po častiach, potom by si mal pozaraďovaných plno polomotorov a neviem akých vecí, ktoré ale spolu tvoria jeden celok, čo by nebolo správne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak tou opravou sa zmenili technické parametre auta, ide o technické zhodnotenia. Ale ak oprava smerovala k obnoveniu funkčnosti s rovnakými parametrami, ako pred pokazením, tak ide o opravu, bez prihliadnutia na cenu opravy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.