Zavrieť

Porady

zrážková daň

mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    batorek Pozri príspevok
    mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
    Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
    Rozhodne tam možno zrážkovú daň zarátať.

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    batorek Pozri príspevok
    mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
    Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
    preštuduj si link, je tam toho o zrážkovej dani až-ažhttp://www.porada.sk/showthread.php?...7&goto=newpost

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    batorek Pozri príspevok
    mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
    Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
    Kto Vám vrátil daňové priznanie?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    batorek Pozri príspevok
    mám taký problém, že som vyplnila daňové priznanie kde bol príjem zo závis.činnosti 185 tis. a 600,- Sk z čoho bola zrážková daň 114,- Sk. Ja som spočítala príjmy aj dane lebo môže si nárokovať naspäť aj zrážkovú daň podľa môjho vedomia. Vrátili DP z tým, že zrážkovú daň tam nemá byť lebo tá je vyrovnaná. Asi som niečo zmeškala že kedy sa môže žiadať späť zrážková daň. Celkove pri dani, ktorá sa má zaplatiť je rozdiel 1 Sk keď tam nedám ZD.
    Poraďte. Volala som na DÚ a povedali mi aby som tam ZD nedala. batorek
    Podľa § 43 odst. 7 môžeš túto zrážkovú daň považovať za preddavok a uvedieš ju v príslušnom riadku DP /ako odpočet preddavku podľa §43/. Samozrejme zahrnieš i príjmy, z ktorých bola vykonaná zrážková daň. Je to len na Tvojom rozhodnutí. Zmeškali teda zákon na DÚ /bohužiaľ toto sú veci, ktoré ja nemôžem pochopiť ako sa môžu stať a budem sa diviť až do penzie/.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    batorek Pozri príspevok
    Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.
    Ja osobne by som rozhodne nič neprepisovala.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    batorek Pozri príspevok
    Daňový úrad vrátil DP a ešte aj poopravoval údaje aby boli bez zrážkovej dani celé to tam poškrkali, musí sa to celé prepísať.
    Nie ste náhodou poberateľom starobného dôchodku bez nároku na odpočítateľnú položku?

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Nie je poberateľom dôchodku tu sa jedná čiste o zrážkovú daň, ktorú som pripočítala k predd. dani aj k príjmom. a vyhodili to z DP, že je to vysporiadané, ale však keď chcem tak si ju môžem nárokovať taktiež späť.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    batorek Pozri príspevok
    Nie je poberateľom dôchodku tu sa jedná čiste o zrážkovú daň, ktorú som pripočítala k predd. dani aj k príjmom. a vyhodili to z DP, že je to vysporiadané, ale však keď chcem tak si ju môžem nárokovať taktiež späť.
    Vyplň DP aj so zrážkovou daňou a pošli poštou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prikladám Vám otázky a odpovede zo stránky www.drsr.sk.Máte tam odpoveď, vytlačte si to a nech Vás daňový úrad usmerní ....resp.konkrétna pracovníčka daňového úradu .
    ahojte
    prosím Vás,
    mám vypracované mzdy
    kde je uvedené zrážková daň 380 sk
    daň.bonus 1060 sk
    mám si v JÚ zaúčtovať do záväzkov 380 sk zrážk.daň? a samostatne daň.bonus 1060 sk??
    nevidím však úhradu zrážk.dane ani na bank.výpise,ani v pokladni..
    alebo môžem započítať daň.bonus 1060 sk a zrážk.daň 380 sk
    a zaúčtujem si mzdy-daň.bonus -680 sk?

    budem to mať správne??
    ďakujem moc
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    ahojte
    prosím Vás,
    mám vypracované mzdy
    kde je uvedené zrážková daň 380 sk
    daň.bonus 1060 sk
    mám si v JÚ zaúčtovať do záväzkov 380 sk zrážk.daň? a samostatne daň.bonus 1060 sk??
    nevidím však úhradu zrážk.dane ani na bank.výpise,ani v pokladni..
    alebo môžem započítať daň.bonus 1060 sk a zrážk.daň 380 sk
    a zaúčtujem si mzdy-daň.bonus -680 sk?

    budem to mať správne??
    ďakujem moc
    posúvam ďalej

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    keď mal dohodár v jednom mesiaci príjmy 6800,- Sk, tak to už nemala byž zrážková daň ale preddavková?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    montina Pozri príspevok
    keď mal dohodár v jednom mesiaci príjmy 6800,- Sk, tak to už nemala byž zrážková daň ale preddavková?
    Mala to byť preddavková daň. Iba do sumy 5.000,- Sk je zrážková.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.