Zavrieť

Porady

Dovolenka - Chorvátsko

ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Usporiadat
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Rozalka Pozri príspevok
... žeby už aj morský ...
ano morský:
Zadar sa môže pochváliť unikátnym morským organom. Nájdete ho pri pobreží. Je dlhý cca 70 metrov a pozostáva z 35 rúr, na ktorých vyhrávajú jedinečné melódie vietor a more
http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_organ
Naposledy upravil BOND : 26.02.08 at 11:25
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Biograd na moru by som skôr odporučila pre rodiny s deťmi. Boli sme pred 2 rokmi Svätý Filip i Jakov a Biograd je vzdialený asi 2 km.
1 0
sisiler sisiler

sisiler je offline (nepripojený) sisiler

tak ja jednoznacne odporucam Biograd na Moru, ale take cisto na oddych je PAG-POVLJANA jeto taka mensia dedinka more je tam nadherne su tam pieskove plaze.Je tam aj kemp stanovanie.Nstaci si skocit na stranku tomitour
0 0
sisiler sisiler

sisiler je offline (nepripojený) sisiler

tak ja jednoznacne odporucam Biograd na Moru, ale take cisto na oddych je PAG-POVLJANA jeto taka mensia dedinka more je tam nadherne su tam pieskove plaze.Je tam aj kemp stanovanie.Mne sa najviac pacilo Basko Polje,KRK staci si skocit na stranku tomitour
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
BOND Pozri príspevok
ano morský:
Zadar sa môže pochváliť unikátnym morským organom. Nájdete ho pri pobreží. Je dlhý cca 70 metrov a pozostáva z 35 rúr, na ktorých vyhrávajú jedinečné melódie vietor a more
http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_organ
Pokiaľ ide o organ, viem, o čom je reč. Citovaný príspevok spomínal ORGÁN

pivko Pozri príspevok
Blízko a lacno do starého mesta mestskou dopravou, nemusíš chodiť autom ako z Tučepov do Makarskej a možeš si posedieť na vínku pri morskom orgáne a to ešte nehovorím o krásnom starom centre mesta .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno sa to z nás nikoho netýka, ale pre informovanosť:



Zmena podmienok vstupu maloletých do Chorvátska

01.03.2008 9:28 - BRATISLAVA
Od 1. januára tohto roku musia maloletí cudzinci pri vstupe, výstupe a tranzite cez územie Chorvátskej republiky splniť špeciálne predpísané podmienky.

Maloletý cudzinec, ktorý vstupuje do Chorvátska bez sprievodu zákonného zástupcu, musí mať doklad o súhlase zákonného zástupcu. Ten musí obsahovať osobné údaje o zákonných zástupcoch maloletého cudzinca, osobné údaje o plnoletej osobe, v sprievode ktorej maloletý prichádza alebo odchádza, ako aj vyhlásenie o súhlase.

Doklad s podpisom zákonných zástupcov by mal predstaviť aj dôvod a dobu pobytu i dobu platnosti súhlasu. Doklad o súhlase musí byť zároveň overený notárom a preložený do chorvátskeho jazyka súdnym prekladateľom, okrem prípadov, keď ide o občanov Európskej únie, Európskeho hospodárskeho spoločenstva alebo Švajčiarska. Vtedy je postačujúce, ak plnoletá osoba, ktorá sprevádza maloletého cudzinca má súhlas jeho rodičov, resp. zákonného zástupcu, overený notárom bez prekladu do chorvátskeho jazyka.

Plnoletá osoba - sprievodca maloletého - je povinná pri hraničnej kontrole predložiť originál alebo overenú kópiu dokladu o súhlase policajnému úradníkovi, ktorý si vyhotoví jeho kópiu a do dokladu dá pečiatku. Maloletý cudzinec v sprievode jedného rodiča nemusí mať súhlas druhého rodiča, v prípade ak sa tomu druhý rodič explicitne písomnou formou neprotiví.

Pohyb maloletých cudzincov cez štátne hranice Chorvátska, kedy nie je potrebný overený doklad o súhlase, je možný, keď dieťa cestuje so sprievodným listom vydaným od operátora lietadla v súlade so štandardmi Medzinárodnej asociácie leteckých prepravcov (IATA.). Súhlas nie je potrebný ani pri školských exkurziách v sprievode profesora.

TASR o tom informoval Tlačový a komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.


Zdroj: http://www.aktuality.sk/spravy/domac...-do-chorvatska
Naposledy upravil Rozalka : 01.03.08 at 09:07 Dôvod: doplnenie linku
0 0
edonr2 edonr2

edonr2 je offline (nepripojený) edonr2

nakrajsie je na Brele,nadherne pieskove plaze a ta priroda,romantika. odporucam
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
chystáme sa tento rok do Chorvátska a zatiaľ sa mi najviac páči lokalita Biograd na moru, preto zháňam nejaké informácie. Môžete mi napísať niečo bližšie aké sú tam pláže a okolie? Ďakujem.
0 0
OlgaM OlgaM

OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

Ja som bola vlani v Rogoznici - je to kúsok od Primoštena, je tam kľud - nie sú tam hotely a ubytovanie je 30 m od mora - to je úplne super!Majiteľ hovorí slovensky - www.dalmacija.net/ukic
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Ak teda naozaj ide o oddych, odporucam vyhnut sa turisticky atraktivnym miestam..ako boli spominane Makarska a podobne.

My sme boli tu:

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/p...rtmany-marija/

Nevyhody - ziadne turisticke atrakcie, je to v strede Chorvatska...kde plati cim juznejsie, tym teplejsie...
Vyhody - klud, prazdne plaze

Inak tuto stranku odporuam pri hladani dovolenky. Nejdete cez cestovku, ale dohodnete termin a pobyt priamo s majitelom...
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

odporúčam Makarskú, ale mestečká dole od Tučepi: Podgora, Čaklje,
Igranie,Živogošče atď. Možnosť výletov neďaleký Omiš/splavovanie rieky Cetina/, Šibenik/národný park Krka-podľa mňa v menšom vydaní Plitvické jazerá/, výlet trajektom na ostrov Hvar z prístavu Drvenik atď. Vraciame sa do tejto oblasti už 8 rokov.
Vodice v žiadnom prípade nie,nie,nie, ani za darmo a nie to ešte platiť. Ráno o pol siedmej sme si chodili chytiť
miesto na pláži a už okolo 10 tam bolo tak narváno, že tam bola doslova a do písmena hlava pri hlave. More nekonečne dlho plytké
večer v meste hrôza, keď ste sa náhodou vzdialili od priateľa, nemali ste šancu sa nájsť. Stretli ste sa až na ubytovni.
1 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Nad Makarskou som tiež uvažovala, ale kvôli dcére, ktorá nie veľmi dobre znáša dlhé cesty autom som volila radšej bližší Biograd na moru.
Jipro, koľko hodín Vám asi trvá cesta na Makarskú?
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

Z domu až do Podrory je to niečo do 1000km, išli sme aj diaľnicou a aj tzv.starou cestou na Plitvické jazerá, cesta je podľa zastávok, robíme každé 2-3 hod 15min., ale na Korenici za plitvicami je pekný motorest a tam si dáme aj 1 -1,5 hod pauzu.
Šofér sa natiahne,zdriemne, my sa poprechádzame, dáme kávu,je tam aj taká menšia akože ZOO, vypchaté zvieratá v interiéri.
Takže sa nedá povedať koľko cesta trvá, záleží od prestávok. Ale ja som toho názoru, že radšej pomaly starou cestou, kde je aj menej áut a zaujímavá krajina, na diaľnici je väčší predpoklad zápchy, hlavne v tuneloch M. a V. Kapela. Z hraníc v Blave je to asi 800 km
Naposledy upravil jipro : 10.03.08 at 22:53 Dôvod: Neviem od kade vyrážaš, ja som to rátala z nášho bydliska
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Sharon Pozri príspevok
Nad Makarskou som tiež uvažovala, ale kvôli dcére, ktorá nie veľmi dobre znáša dlhé cesty autom som volila radšej bližší Biograd na moru.
Jipro, koľko hodín Vám asi trvá cesta na Makarskú?
Myslis, ze je rozdiel ci znasie 700 alebo 850 km? Ak sa rozhodnete pre dialnicu tak je to na Makarsku z Piestan nejakych 9 hodin. Ale naco sa na dovolenke nahanat. Tento rok by som rad po dlhej dobe uz konecne skusil cestu cez Bosnu. Ma niekto s touto cestou skusenosti? Nie je tam nebezpecno?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
My sme boli priamo v meste Makarska a boli sme véééééééľmi spokojní. Krásne pláže, počasie nám vyšlo... Rada spomínam na túto dovolenku.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
dad111 Pozri príspevok
Myslis, ze je rozdiel ci znasie 700 alebo 850 km? Ak sa rozhodnete pre dialnicu tak je to na Makarsku z Piestan nejakych 9 hodin. Ale naco sa na dovolenke nahanat. Tento rok by som rad po dlhej dobe uz konecne skusil cestu cez Bosnu. Ma niekto s touto cestou skusenosti? Nie je tam nebezpecno?
Táto téma tu už bola , ja osobne neodporúčam z vlastnej skúsenosti.Boli sme v Makarskej a rádio hlásilo na svetom roku 10km kolonu , tak sme sa pustili cez Bosnu.
Katastrofa ! vliekli sme sa 40 km/hod ,rozbité cesty, všade zápchy , staré autá , plno policajtov a cesta mi trvala stráááášne dlho.Radšej som si mohol postáť v tej kolone
0 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

Pokial bola kolona len 10km, mohli ste kludne ist - to je cakania tak maximalne na 3-4 hodny. Zazil som 28 kilometrov - nastastie vsak v opacnom smere a ludia tam zacinali parkovat karavany a ukladat sa na noc vedla cesty...
0 0
gino555 gino555

gino555 je offline (nepripojený) gino555

My by sme Vám odporučili malý ostrov RÁB. Je tam skutočne nádherne a radi sa tam vraciame. Ostrov poskytuje nádherné historické jadro mesta Ráb, ktoré žije hlavne v noci, ale aj množstvo rozličných pláži, od kamenistej až po piesočnú, stačí si len vybrať. Výhodou tohto malého ostrova je, že každý deň môžete byť niekde inde. Nachádzajú sa tu aj rušné miesta ale aj tiché, každému podľa jeho potrieb.
Tohto roku tam ideme dve mladé rodiny ak chcete môžte sa pripojiť.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Nemám skúsenosť s ostrovmi-nie je probém tam prepraviť aj auto, resp. nepredraží to príliš cestu? alebo ak chceš niečo popozerať po pobreží Chorvátska, asi z ostrova sa ti nechce aj s autom odchádzať a zase sa vracať? Ale zase to musí byť tam nebeský pokoj a tíš...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
petmar Pozri príspevok
Nemám skúsenosť s ostrovmi-nie je probém tam prepraviť aj auto, resp. nepredraží to príliš cestu? alebo ak chceš niečo popozerať po pobreží Chorvátska, asi z ostrova sa ti nechce aj s autom odchádzať a zase sa vracať? Ale zase to musí byť tam nebeský pokoj a tíš...
Na ostrove je božský kľud. Ak chceš ísť na ostrov, predraží to dovolenku. Ak chceš niečo aj vidieť, treba si vybrať vhodný ostrov. Každý má svoje lákadlá. Ja osobne nedopustím na Hvar.
Pobyt na ostrove má aj tienisté stránky: z osobnej skúsenosti, ak chceš ísť k doktorovi a nedajbože je aj štátny sviatok, tak najbližší RTG je v Splite (od úrazu po návrat od lekára 10 hodín, z toho 4 hodiny plavba a ďalších 5 čakanie na trajekt).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať