Zavrieť

Porady

Invalid a dane -ako?

V roku 2007 som sa stal invalidným dôchodcom.Pracujem na polovičný úväzok ako zamestnanec istej spoločnosti, a otvoril som si aj živnosť na inú činnosť. Teda mám príjem zo závislej činnosti a z podnikania, a som poberateľom invalidného dôchodku.Prosím o radu, či môj invalidný dôchodok vstupuje do daňového priznania, a ak áno, ako? Čo to pre mňa znamená? Ďakujem za každý príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Drag Pozri príspevok
    V roku 2007 som sa stal invalidným dôchodcom.Pracujem na polovičný úväzok ako zamestnanec istej spoločnosti, a otvoril som si aj živnosť na inú činnosť. Teda mám príjem zo závislej činnosti a z podnikania, a som poberateľom invalidného dôchodku.Prosím o radu, či môj invalidný dôchodok vstupuje do daňového priznania, a ak áno, ako? Čo to pre mňa znamená? Ďakujem za každý príspevok.
    Inv.dôchodok nevstupuje do daň.priznania.

    sunborn je offline (nepripojený) sunborn

    sunborn
    Prosim Vas a co za udaje sa vpisuju do oddielu III.?
    Uvadza invalid niekde do DP vysku svojho doachodku ak sucasne pobera mzdu aj invalidny dochodok?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    smith Pozri príspevok
    Inv.dôchodok nevstupuje do daň.priznania.

    ............................

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Odd. III sa týka starobných, prečasne starobných a výsluhových dôchodcov(ZoDP §11 ods.7). Invalidný dôchodok sa v DP neuvádza.

    sunborn je offline (nepripojený) sunborn

    sunborn
    Dakujem Smith-ovi a Marine.
    Cize invalidny dochodok nevstupuje do DP aj ak invalid pracuje a odvody ci dane su mu odvadzane podla percent prislusnych invalidovi?

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Ahojte, PLS, takze invalidny dochodok sa nikde neuvadza. Super, ale ma narok aj na celu nezdanitelnu cast 95.616,-, ked invalidny dochodok pobera uz niekolko rokov?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    martina100 Pozri príspevok
    Ahojte, PLS, takze invalidny dochodok sa nikde neuvadza. Super, ale ma narok aj na celu nezdanitelnu cast 95.616,-, ked invalidny dochodok pobera uz niekolko rokov?
    Ak je invalidný dôchodca, tak má nárok na celú nezdaniteľnú časť.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahoj Dada, poprosim Ta o nejaky §, v ktorom sa pise to, co tvrdis - dakujem velmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.