Zavrieť

Porady

pityriasis rosea

zdravim.nema niekto skusenosti s touto chorobou je to kožne ochorenie väčšinou u mladych ludi objavujuce sa po nejakej chorobe.dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pityriasis rosea Giberti je ochorenie,ktorého príčinu nepoznáme a spúšťa sa väčšinou ked je človek oslabený.Ziadna panika,nie je navždy,ale aj tak je to otrava,norma hojenia je 2 až 6 týždnov.Voda a potenie pôsobí proti hojeniu,takže vyhnut sa vani.A hlavne oddychovať.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Je to naozaj mrzutý stav organizmu. Je potrebné opraviť imunitu a na postihnuté miesta aplikovať VEJAN

    hercak je offline (nepripojený) hercak

    hercak
    Ahojte, chcel by som sa pripojit do tejto diskusie. Dostal som toto ochorenie,,, najprv sa objavili tri skvrny v oblasti pupka, a do tyzdna som mal obsypany cely hrudnik. Ziadne svrbenie som nepocitoval. Navstivil som dermatologa a on mi predpisal ELOCON, aplikovat 2 x denne len na postihnute miesta. Uz po 3 dnoch som pozoroval zlepsenie, a do tyzdna bolo po tom. Nakolko som sa snazil najprv ziskat informacie ako som to mohol dostat, zistil som, ze to vacsinou postihuje organizmus, ked je oslabeny. V mojom pripade to bolo presne tak. Pracujem 6 dni v noci, len nocne zmeny, tazkej prace, a toto bolo asi z toho. Este k tomu fitko, behanie, no zataz na organizmus ako sa patri. A pri sprchovani, red dots scerveneli. Organizmus bol dost vycerpany, takze to prisudzujem tomuto. Preto pri tomto NEDOPORUCUJEM ziadne fitko, behanie, horuce sprchy, jacuzzy, sauny a podobne, pretoze sa to len zhorsuje. Vyhybat sa vode a poteniu.

    hercak je offline (nepripojený) hercak

    hercak
    hercak Pozri príspevok
    Ahojte, chcel by som sa pripojit do tejto diskusie. Dostal som toto ochorenie,,, najprv sa objavili tri skvrny v oblasti pupka, a do tyzdna som mal obsypany cely hrudnik. Ziadne svrbenie som nepocitoval. Navstivil som dermatologa a on mi predpisal ELOCON, aplikovat 2 x denne len na postihnute miesta. Uz po 3 dnoch som pozoroval zlepsenie, a do tyzdna bolo po tom. Nakolko som sa snazil najprv ziskat informacie ako som to mohol dostat, zistil som, ze to vacsinou postihuje organizmus, ked je oslabeny. V mojom pripade to bolo presne tak. Pracujem 6 dni v noci, len nocne zmeny, tazkej prace, a toto bolo asi z toho. Este k tomu fitko, behanie, no zataz na organizmus ako sa patri. A pri sprchovani, red dots scerveneli. Organizmus bol dost vycerpany, takze to prisudzujem tomuto. Preto pri tomto NEDOPORUCUJEM ziadne fitko, behanie, horuce sprchy, jacuzzy, sauny a podobne, pretoze sa to len zhorsuje. Vyhybat sa vode a poteniu.
    Hoci to najprv zmizlo, potom sa to opat objavilo, a stale to natieram...no uz 4 tyzden. dam vediet

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Norma hojenia 2 až 6 týždnov.V tomto období sa ale určite nevieš vyhnuť poteniu,slnku a vode,takže hojenie bude pomalšie.

    hercak je offline (nepripojený) hercak

    hercak
    Ahojte, tak dnes po viac ako 2 mesiacoch to uz vyzera celkom dobre, posledne 3 tyzdne som to natieral uz len 2x tyzdenne Elocon kremom, lekarka mi najprv dala mast, ale krem bol lepsi. Poviem uprimne vyhybat sa vsetkemu co mam rad, voda, slnko, fitko, sport, no cele leto som stravil mastenim svojho ,,pupka,, bolo to obmedzujuce. Mozno uz za tyzden alebo dva nebude na mne nic po tejto chorobe. Tak ako povedala dermatologicka normalna doba je 10 az 12 tyzdnov, no mala zrejme pravdu. Neviem ale ako uviedol BXLmaimi, 2 - 6 tyzdnov by bolo v mojom pripade velmi malo, asi zalezi od toho cim to mastis. Ale jednoznacne na mojom tele odskusane odporucam Elocon krem, je lepsi ako Elocon mast, ta zanechavala na tricku skvrny. Ja som to bohuzial aplikoval len 1x denne, po praci, ale mal som to na sebe min. 3 hodiny, az potom som sa obliekol, este ze sa to stalo v lete.
    Naposledy upravil hercak : 08.09.09 at 07:23

    rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

    rastino7
    musim povedat, ze som bol pekne zufaly, ked som cital nazory na tuto "uzasnu" chorobu...zevraj 6 tyzdnov trapenia...
    Povedal som si, ze nejdem ku koznej, kedze neexistuje normalny liecebny postup, nepozna sa pricina vzniku...Vyskusal som koloidne striebro v spojeni s rakytnikom a do 3 tyzdnov bolo po neduhe, ziadne znamky.Neviem co skor zabralo, ale predpokladam, ze striebro...takze vela zdaru a odolnosti voci svrbeniu, kedze ja som pouzil Fenistil tabletky, ale moc nezaberali...
    Ahojte,
    ja som na to od dermatologicky dostala okrem kortikosteroidneho kremu ( Afloderm ) hlavne antihistaminika : na rano Levocetirizin na vecer Dithiaden. Kamoska, ktora na to tiez "ochorela" minuleho roku, si okamzite ako spozorovala prvy ekzemovy fliacik, vzala Zodac a potom sa jej az taky vysev neurobil a do tyzdna mala po problemoch. Takze su tie antihistaminika asi na mieste.
    Tolko moja skusenost,
    prajem rychle liecenie kazdemu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    DeinaBurgr Pozri príspevok
    Ahojte,
    ja som na to od dermatologicky dostala okrem kortikosteroidneho kremu ( Afloderm ) hlavne antihistaminika : na rano Levocetirizin na vecer Dithiaden. Kamoska, ktora na to tiez "ochorela" minuleho roku, si okamzite ako spozorovala prvy ekzemovy fliacik, vzala Zodac a potom sa jej az taky vysev neurobil a do tyzdna mala po problemoch. Takze su tie antihistaminika asi na mieste.
    Tolko moja skusenost,
    prajem rychle liecenie kazdemu
    pokiaľ viem tak pityriáza nie je ekzém, je to plieseň kože, ja som mala formu versicolor a liečila som sa rok

    Abeata je offline (nepripojený) Abeata

    Abeata
    DeinaBurgr Pozri príspevok
    Ahojte,
    ja som na to od dermatologicky dostala okrem kortikosteroidneho kremu ( Afloderm ) hlavne antihistaminika : na rano Levocetirizin na vecer Dithiaden. Kamoska, ktora na to tiez "ochorela" minuleho roku, si okamzite ako spozorovala prvy ekzemovy fliacik, vzala Zodac a potom sa jej az taky vysev neurobil a do tyzdna mala po problemoch. Takze su tie antihistaminika asi na mieste.
    Tolko moja skusenost,
    prajem rychle liecenie kazdemu
    Rovnaký problém mal pred rokmi môj manžel, ktorý sa bohužiaľ , kvôli nesprávnej liečbe mordoval s týmto kožným ochorením dlhé mesiace. Po zmene lekára, ktorý len zalomil rukami a nasadil kortikosteroidnú liečbu - najskôr inj.metiaden + kortizon, potom lokálne natierať (bolo to niečo na B...také mliečko...no už si názov nepamätám ) sa stav behom pár dní upravil a po pár týždňoch bol v poriadku. Počas liečby - žiadna vaňa, zabrániť poteniu...tak ako bolo písané v predchádzajúcich príspevkoch. Nakoľko má táto choroba pravdepodobne niečo do činenia s autoimunitou, rovnako mu bolo odporučené pri objavení sa nejakých ekzémikov podanie antihistaminík.

    copy je offline (nepripojený) copy

    copy
    lujza.j Pozri príspevok
    pokiaľ viem tak pityriáza nie je ekzém, je to plieseň kože, ja som mala formu versicolor a liečila som sa rok
    Pityriasis versicolor je nieco uplne ine, zavaznejsie a zriedkavejsie. A takmer vzdy chronicke.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    copy Pozri príspevok
    Pityriasis versicolor je nieco uplne ine, zavaznejsie a zriedkavejsie. A takmer vzdy chronicke.
    ako čo? ja som reagovala na predchádzajúce príspevky.

    AngieH je offline (nepripojený) AngieH

    AngieH
    Ahojte, som tu nová. Podľa príznekov, mám presne toto kožné ochorenie. Mne sa to začalo robiť pred 2 týždňami, po 4 dňoch som išla ku kožnej, myslela som si, že to mám z kyslej kapusty, ale keďže som kojaca mamina, tak mi dala iba krém. A pred dvoma dňami sa mi urobili nanovo veľa drobných po prsiach, hrudníku a predlaktí, dosť to svrbí a v pondelok pôjdem zas na kožné. Neviete mi niekto poradiť čo môžem ako kojaca matka. Z liekmi bude asi trochuproblém. Keď čítam tie vaše príspevky, tak mám s toho normálne husiu kožu.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    AngieH Pozri príspevok
    Ahojte, som tu nová. Podľa príznekov, mám presne toto kožné ochorenie. Mne sa to začalo robiť pred 2 týždňami, po 4 dňoch som išla ku kožnej, myslela som si, že to mám z kyslej kapusty, ale keďže som kojaca mamina, tak mi dala iba krém. A pred dvoma dňami sa mi urobili nanovo veľa drobných po prsiach, hrudníku a predlaktí, dosť to svrbí a v pondelok pôjdem zas na kožné. Neviete mi niekto poradiť čo môžem ako kojaca matka. Z liekmi bude asi trochuproblém. Keď čítam tie vaše príspevky, tak mám s toho normálne husiu kožu.
    počkaj nato čo ti predpíše lekár

    rurad je offline (nepripojený) rurad

    rurad
    chcel by som sa opytat niekoho kto to uz mal ze ako dlho sa mu to hojilo, pretoze ja si to natieram uz mesiac tekutym pudrom a stale sa mi nove robia a stare sa zvacsuju...

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Norma hojenia je 2-6 týždnov,ale ked kojíš a nebudu celkové lieky zrejme dlhšie a zvlášť v tomto teple,potenie pracuje proti hojeniu.Chce to poriadnu dietu.
    Zdravím!
    tiež trpím touto chorobou , ale som prekvapená, že priebeh liečby trvá až tak dlho! moja dermatologička mi povedala , že sa mam natierať a že to bude v poriadku.Už sa natieram 2 týždne, a nie je to v poriadku!
    dala mi na to nejaký tekutý púder ITP či čo , hnusne to smrdí a aj vyzerá, to som nejako prežila, ale zmena žiadna... zajtra idem na kontrolu, tak myslíte, že sa jej mám spýtať či by mi nepredpísala ten ELOCON krém?

    ďakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    maryanne13 Pozri príspevok
    Zdravím!
    tiež trpím touto chorobou , ale som prekvapená, že priebeh liečby trvá až tak dlho! moja dermatologička mi povedala , že sa mam natierať a že to bude v poriadku.Už sa natieram 2 týždne, a nie je to v poriadku!
    dala mi na to nejaký tekutý púder ITP či čo , hnusne to smrdí a aj vyzerá, to som nejako prežila, ale zmena žiadna... zajtra idem na kontrolu, tak myslíte, že sa jej mám spýtať či by mi nepredpísala ten ELOCON krém?

    ďakujem
    ja som začiatku diagnostiky /september už neviem ktorý rok/ prišla o lekárku /prestala ambulovať/ kým zase začala som obehla nejakých kožných, ked som sa k nej v decembri toho istého roka vrátila....už som bola súca ne odfotenie do knižky úplne vyliečená som bola další rok v máji.... mastí som mala dosť, ale viem že som užívala aj lieky...

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    lujza.j Pozri príspevok
    pokiaľ viem tak pityriáza nie je ekzém, je to plieseň kože, ja som mala formu versicolor a liečila som sa rok
    Je rozdiel medzi Pityriasis versicolor/plieseň/ a Pityriasis rosea Giberti/nie plieseň/.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.