Zavrieť

Porady

časté močenie

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tento prispevok sem davam, nech sa konecne dozviem, ci musim casto na wcko alebo sa mi to len zda, kedze pijem dost mocopudnych tekutin. Denne vypijem cca 4-5 kav, cca 1,5 litra baldovskej mineralky, prip. dzus, ev. este nejakych tych 3 - 4 dcl inych tekutin, ked jazdim autom dlhsie. Vyzera to vela, ale je to viacmenej odporucane mnozstvo. Ked sedim a pracujem, tak mam vedla pohar a dolievam a popijam. Necitim nejaky smad, len zo zvyku popijam, tlak mam dobry - takze cukrovka asi urcite nie.

Ked idem z domu, tak cca za hodinu zacnem rozmyslat, kde je najblizsie wc ko a do dalsej hodiny uz nanho trielim. Samozrejme su aj vynimky, ked vydrzim dlhsie, ale je ich iba zopar. Co usudzujem aj podla toho, ze si denne uvedomujem caste chodenie na toaletu.

Mam 45 ku, com zena, ak to nie je jasne z popisu. Zapal mocoveho mechura som mala raz, pred dlhymi rokmi, inak nemam ziadne problemy. Mocim normalne, ziadne trosicka, ako pri zapale. Nedavno mi lekarka zistovala moc, bola ok.

Tak neviem, je to normalne ci nie?
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

A čo tak : citlivý močový mechúr?
Trápi ťa bezodkladné nutkanie na močenie? Keď kýchneš, alebo viac kašleš, maš pocit, že je problém s udržaním moču? Stane sa ti niekedy, že na toaletu dobehneš len, len? Pri denných aktivitách pociťuješ niekedy strach, že moč už neudržíš? Musíš ísť v noci častejšie na WC? Ak si si na niektorú otázku odpovedala "áno" máš pravdepodobne "citlivý močový mechúr". Toto nesúvisí s vekom, ale je to prirodzené po pôrodoch, častejších ochoreniach a vyskytuje sa vo všetkých vekových skupinách, u žien častejšie. Je to ľahučká forma inkontinencie a príčina je tu neznáma. Náhle nutkanie na močenie je pôsobené spazmatickým močovým mechúrom - kŕčovitým. Nervy zadávajú chybnú informáciu do mozgu o stave naplnenia močového mechúra. Stáva sa to hlavne v určitých situáciách ako vyčerpanosť, stres, pocit studených nôh. Strach, že znovu príde to nutkanie na močenie tento problém ešte viac komplikuje, je to začarovaný kruh. Samozrejme káva, alkohol, nikotín tieto pocity ešte zhoršujú.
Infekcia spôsobuje však rovnaké pocity ako pri citlivom močovom mechúre, dá sa však vyšetriť. Problém citlivého močového mechúra spadá do rúk urológa kvôli špeciálnym vyšetreniam ako je urodynamika, kde lekár zistí aké množstvo moču dokáže mechúr udržať, či svaly pracujú správne, či uzáver močovej rúry za pomoci svalov pánvového dna pracuje správne. Práve pri citlivom močovom mechúre nie sú žiadne organické zmeny.
Veľkou pomôckou je písanie si denníčka močenia, kde sa píše, čo človek vypil a zjedol, pri ktorých situáciach dochádza k nutkavému pocitu na močenie, v akom čase a čo to spôsobuje. Liečbou sa citlivý moč. mechúr dá skorigovať - gymnastikou panvového dna, psychoterapiou, liekmi, akupunktúrou a homeopatiou. Liečba je ako skladanie "puzzle".
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Dva litry minerálky, čtyři kafe asi po dvě deci - to je skoro litr, skoro půl litru džusu, nějaká voda v jídle.... Skoro čtyři litry tekutin. Kolik člověk vymočí při jedné návštěvě wc? Kolikrát je to do čtyř litrů? Kolikrát je to za den? A což takhle spolehnout se na vlastní tělo a pít, až mám žízeň, a ne podle pouček a rad někoho, kdo chce moje tělo řídit lépe, než se řídí samo?
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pachole Pozri príspevok
Dva litry minerálky, čtyři kafe asi po dvě deci - to je skoro litr, skoro půl litru džusu, nějaká voda v jídle.... Skoro čtyři litry tekutin. Kolik člověk vymočí při jedné návštěvě wc? Kolikrát je to do čtyř litrů? Kolikrát je to za den? A což takhle spolehnout se na vlastní tělo a pít, až mám žízeň, a ne podle pouček a rad někoho, kdo chce moje tělo řídit lépe, než se řídí samo?

Smäd je varovný signál tela "zdvihnutý prst", za ním začína dehydratácia. Ak pociťuješ smäd je už neskoro. Už ľahké deficity vody spôsobujú zníženú koncentráciu, bolesti hlavy, únavu to sú už alarmujúce príznaky. Keď vznikne znížený prísun vody telo prejde na núdzový režim a zásobuje len najdôležitejší orgán - mozog, ostatné orgány majú znížený prísun. Predstavím ti celú paletu následkov, ktorá ti hrozia, ak budeš piť až pri pocite smädu - zápcha, nastúpi postupne reumatická artritída, bolesti kĺbov, chrbtice, krčnej chrbtice, sťažené dýchanie, poruchy krvného obehu - prejav dehydratácie, bolesti hlavy, migrény - hlavnou príčinou je zníženie tekutín mozgu, ďalej chronická únava, náchylnosť stresu, vysoký tlak z čoho logicky vyplýva riziko mozgovej príhody, srdcového infarktu v dôsledku zahustenia krvi v krvnom obehu, vytvárajú sa krvné zrazeniny. Zlým prekrvením vznikajú kŕčové žily, bércove vredy. ďalším dôsledkom je nadváha - smäd sa začne zamieňať za hlad, alergie, astmy. Netreba zabudnúť na demenciu - znížený výkon mozgu - nedostatok vody je častou príčinou, mám to vyskúšané v praxi pri starých ľuďoch, nedostatok vody v tele dokáže riadne šarapatiť. V neposlednom rade obličkové zlyhanie následkom zníženého prkrvenia, v tele sa ukladajú škodlivé látky, obzvlášť v obličkách. Je to dosť dôvodov na dodržiavanie pitného režimu?
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

podľa mňa ak nie si nachladená, tak veľa piješ. Nie každý organizmus potrebuje rovnaké množstvo tekutín a tie predsa sú obsiahnuté aj vo všetkých potravinách - ovocie, polievky, omáčky. Netreba až tak podliehať "plastovej" reklame
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ale lekár mi pri jednom vyšetrení hovoril, že piť je potrebné toľko, aby bol moč číry, alebo len slabúčko sfarbený. A obličky sa tým neničia, keď musia pracovať, práve naopak.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Caste mocenie moze sposobovat podrazdena mocova trubica ale aj cukrovka.
Pijes dost kav Kava je mocopudna. Ale zasa dolievas sa dostatkom vody.
Skus ju zredukovat na maximalne dve kavy denne a daj si vysetrit cukor.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To močenie nie je až tak časté a zloženie tekutín je zlé.4,5 káv,káva odvodnuje,preto ti k nej na západe dajú hned vodu,každú kávu musíš kompenzovať vodou.Ale vodou nie baldovskou,minerálok nie veľa a ten sladký džus už vôbec nie,tým si nezahasíš smäd,akurát ho podporíš a zhltneš s tým džusom kopu cukru a farbičiek.Uvedené množstvo vody je v poriadku,ale bez toho množstva káv.
0 0
slahacka slahacka

slahacka je offline (nepripojený) slahacka

chcem nadviazat na tento clanok .. mam podobny problem a neviem si s nim rady ... uz nejaky ten tyzden chodim stale castejsie a castejsie na wc a je to dost casto ... vypijem denne priblizne 2 litre vody .. akurat nepijem tolko kavy ako pani/slecna v totmo clanku. neviete mi nejako poradit? z coho to mam .. alebo ako sa toho zbavit? .. je to uz dost neprijemne .... a zacinam mat z toho aj bolesti ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som sa isla poradit s urologom. Netreba to zanedbat, aby nebolo este horsie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kolko vypiješ tolko aj vylúčiš, nie je na tom nič závažné i ked môže to byť aj nejaké ochorenie. nech ti urobí test na cukrovku, lebo aj ta sa niekedy thak prejavuje, inak sa to nazýva POLYURIA čo je zvýšená tvorba moču.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://www.zdravie.sk/index.php?m=0&...tring=polyuria
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Súhlasím s durisovad.Radšej čím skôr k urologovi.Ja osobne, mám s tým problémy už 3 roky.Neviem či máš deti,ale to býva aj po porodoch.Mám padnutú nižšie maternicu a ona mi tlačí na močový mechúr,preto chodím častejšie močit.A už nefungujú ani zvierače,tak ako (za mlada).Urolog príde na príčinu.Vela štastia......
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím, treba si dať vyšetriť moč a v prípade pochybností aj vyšetrenie u urológa.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ja musím častejšie na WC keď som z niečoho nervozná aj to môže byť príčinou.
a to je logické, že keď niekto veľa pije, tak aj na WC musí častejšie.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

ludmilla Pozri príspevok

Smäd je varovný signál tela "zdvihnutý prst", za ním začína dehydratácia. Ak pociťuješ smäd je už neskoro. Už ľahké deficity vody spôsobujú zníženú koncentráciu, bolesti hlavy, únavu to sú už alarmujúce príznaky. Keď vznikne znížený prísun vody telo prejde na núdzový režim a zásobuje len najdôležitejší orgán - mozog, ostatné orgány majú znížený prísun. Predstavím ti celú paletu následkov, ktorá ti hrozia, ak budeš piť až pri pocite smädu - zápcha, nastúpi postupne reumatická artritída, bolesti kĺbov, chrbtice, krčnej chrbtice, sťažené dýchanie, poruchy krvného obehu - prejav dehydratácie, bolesti hlavy, migrény - hlavnou príčinou je zníženie tekutín mozgu, ďalej chronická únava, náchylnosť stresu, vysoký tlak z čoho logicky vyplýva riziko mozgovej príhody, srdcového infarktu v dôsledku zahustenia krvi v krvnom obehu, vytvárajú sa krvné zrazeniny. Zlým prekrvením vznikajú kŕčové žily, bércove vredy. ďalším dôsledkom je nadváha - smäd sa začne zamieňať za hlad, alergie, astmy. Netreba zabudnúť na demenciu - znížený výkon mozgu - nedostatok vody je častou príčinou, mám to vyskúšané v praxi pri starých ľuďoch, nedostatok vody v tele dokáže riadne šarapatiť. V neposlednom rade obličkové zlyhanie následkom zníženého prkrvenia, v tele sa ukladajú škodlivé látky, obzvlášť v obličkách. Je to dosť dôvodov na dodržiavanie pitného režimu?
Už jsem celá vyděšená.... Podle této logiky hlad přichází taky pozdě, většinou už ten člověk podklesává v kolenou slabostí, nemůže chodit rovně - šněruje to po ulici od zdi ke zdi, písmenka textu se kymácí, mozek nefunguje, ruku k ústům ten ubožák nezvedne, takže zbývá jen infuze s glukozou....

Stejně tak s pocitem zimy - ten přijde až ve chvíli, kdy majitel těla zmrznul.

Co naši ubozí předci, nic nevěděli o správném pití, ti diletanti pili až ve chvíli, kdy měli žízeň, proto byli prolezlí chorobama, moc chytrosti neprojevovali, viděli strašidla, boha, Manitua i panenku Marii, věřili na pověry, neznali coca-colu ani matonku, ale taky určitě když měli žízeň, tak prostě pili a neřešili to jídlem, a vůbec nebyli normální jako my dnes....

Jdu se napít, ta hrozící demence mě vyděsila.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pachole Pozri príspevok
Už jsem celá vyděšená.... Podle této logiky hlad přichází taky pozdě, většinou už ten člověk podklesává v kolenou slabostí, nemůže chodit rovně - šněruje to po ulici od zdi ke zdi, písmenka textu se kymácí, mozek nefunguje, ruku k ústům ten ubožák nezvedne, takže zbývá jen infuze s glukozou....

Stejně tak s pocitem zimy - ten přijde až ve chvíli, kdy majitel těla zmrznul.

Co naši ubozí předci, nic nevěděli o správném pití, ti diletanti pili až ve chvíli, kdy měli žízeň, proto byli prolezlí chorobama, moc chytrosti neprojevovali, viděli strašidla, boha, Manitua i panenku Marii, věřili na pověry, neznali coca-colu ani matonku, ale taky určitě když měli žízeň, tak prostě pili a neřešili to jídlem, a vůbec nebyli normální jako my dnes....

Jdu se napít, ta hrozící demence mě vyděsila.

0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Pachole Pozri príspevok
Už jsem celá vyděšená.... Podle této logiky hlad přichází taky pozdě, většinou už ten člověk podklesává v kolenou slabostí, nemůže chodit rovně - šněruje to po ulici od zdi ke zdi, písmenka textu se kymácí, mozek nefunguje, ruku k ústům ten ubožák nezvedne, takže zbývá jen infuze s glukozou....

Stejně tak s pocitem zimy - ten přijde až ve chvíli, kdy majitel těla zmrznul.

Co naši ubozí předci, nic nevěděli o správném pití, ti diletanti pili až ve chvíli, kdy měli žízeň, proto byli prolezlí chorobama, moc chytrosti neprojevovali, viděli strašidla, boha, Manitua i panenku Marii, věřili na pověry, neznali coca-colu ani matonku, ale taky určitě když měli žízeň, tak prostě pili a neřešili to jídlem, a vůbec nebyli normální jako my dnes....

Jdu se napít, ta hrozící demence mě vyděsila.
Je to pravda,čo napísala...keď cítiš smäd,je neskoro...zober si len starých ľudí...vekom sa stráca smäd...starým ľuďom preto treba ponúkať tekutiny...hrozí dehydratácia...som zdravotná sestra...vlastná skúsenosť...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Pachole Pozri príspevok
.... Podle této logiky hlad přichází taky pozdě, většinou už ten člověk podklesává v kolenou slabostí....
toto sa mi stáva často....
0 0
kaciatko13 kaciatko13

kaciatko13 je offline (nepripojený) kaciatko13

caute, mam 21rokov, ale mam tiez problem s castym chodenim na wc... cukor mam normalny, takze cuktovku nemam, len proste pijem hrozne vela vody... okolo 4litrov denne....jednoducho sa bez vody ani nepohnem z domu ale aj tak niekedy rozlisujem doby, kedy musim chodit castejsie ako inokedy.... uz sa mi zoparkrat stalo, ze po 15-20minutach mi bolo treba ist na wcko asi tak velmi ako inokedy ani za tri hodiny nie....tak neviem, v com je ta zmena... najhorsie to vsak byva s cestovanim....ani nepijem velmi pred nim, bo viem, ze autobus cloveku nezastavi hocikedy a hocikde, ked jemu zacne byt treba ist na wcko, ale ono to akosi vznika ta potreba uz len z toho, ze viem, ze sa neda
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kaciatko13 Pozri príspevok
caute, mam 21rokov, ale mam tiez problem s castym chodenim na wc... cukor mam normalny, takze cuktovku nemam, len proste pijem hrozne vela vody... okolo 4litrov denne....jednoducho sa bez vody ani nepohnem z domu ale aj tak niekedy rozlisujem doby, kedy musim chodit castejsie ako inokedy.... uz sa mi zoparkrat stalo, ze po 15-20minutach mi bolo treba ist na wcko asi tak velmi ako inokedy ani za tri hodiny nie....tak neviem, v com je ta zmena... najhorsie to vsak byva s cestovanim....ani nepijem velmi pred nim, bo viem, ze autobus cloveku nezastavi hocikedy a hocikde, ked jemu zacne byt treba ist na wcko, ale ono to akosi vznika ta potreba uz len z toho, ze viem, ze sa neda
No pri 4 litroch denne sa nečudujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať