Zavrieť

Porady

časté močenie

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tento prispevok sem davam, nech sa konecne dozviem, ci musim casto na wcko alebo sa mi to len zda, kedze pijem dost mocopudnych tekutin. Denne vypijem cca 4-5 kav, cca 1,5 litra baldovskej mineralky, prip. dzus, ev. este nejakych tych 3 - 4 dcl inych tekutin, ked jazdim autom dlhsie. Vyzera to vela, ale je to viacmenej odporucane mnozstvo. Ked sedim a pracujem, tak mam vedla pohar a dolievam a popijam. Necitim nejaky smad, len zo zvyku popijam, tlak mam dobry - takze cukrovka asi urcite nie.

Ked idem z domu, tak cca za hodinu zacnem rozmyslat, kde je najblizsie wc ko a do dalsej hodiny uz nanho trielim. Samozrejme su aj vynimky, ked vydrzim dlhsie, ale je ich iba zopar. Co usudzujem aj podla toho, ze si denne uvedomujem caste chodenie na toaletu.

Mam 45 ku, com zena, ak to nie je jasne z popisu. Zapal mocoveho mechura som mala raz, pred dlhymi rokmi, inak nemam ziadne problemy. Mocim normalne, ziadne trosicka, ako pri zapale. Nedavno mi lekarka zistovala moc, bola ok.

Tak neviem, je to normalne ci nie?
Usporiadat
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ahoj Bonita, vzhľadom na tvoj vek a bezzápalový stav by som povedala na 90 , že je to hyperaktívny močový mechúr. Predpokladám, že tá potreba vyhľadať toaletu je urgentná (urgentné močenie). Nie je to nič bolestivé, iba nepríjemné. Navštív urológa, ten urobí triviálne vyšetrenie (žiadne rúrky, hadičky a iné príšernosti) a dá ti lieky, ktoré veľmi dobre účinkujú. Týmto problémom trpí veľmi veľká časť ženskej populácie. V niektorých prípadoch sa k tomu pridruží aj inkontinencia, preto je lepšie ísť na vyšetrenie včas, aby sa predišlo nepríjemnému pokračovaniu tejto diagnózy. Po liekoch sa stav upraví, ale lieky treba užívať viac - menej doživotne. Ludmila ti to napisala odborne a presne.
0 0
Katrika Katrika

Katrika je offline (nepripojený) Katrika

moja dcera tiez mala problem s mocenim, vlastne aj ma,normalne sa vymoci a stale ma pocit, ze este potrebuje, od januara kopec antibiotik, operacia mocovej rury a stale to iste, absolvovala nejake urodynamicke /asi/ vysetrenie a vysledok- nevie mocit, vraj ju to naucia, a tak sme skoncili alebo skor zacali pri alternativnej liecbe a pan doktor zistil, ze mechur je ok,ale oblicky su chore, tak veru
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja tiez odjakziva chodim casto na WC.
ludia ma na to upozornovali este na strednej,potom na vysokej skole,doma.....bola som koli tomu aj na urologii-to som spominala v teme o urologickom vysetreni...
ale uz som si na to zvykla-nic mi nie,je to proste tak.
ja ale vypijem tiez dost vela tekutin,ved bezne by sa malo vypit 1,5 az 2 litre denne,a kava sa nerata lebo odvodnuje,ale k moceniu samozrejme podporuje,ale tie spominane 4 litre su privelaa to skodi!!!
pit privela tekutin je nebezpecne,volakde som si aj clanok o tom odlozila-chcem len dodat,ze aj mne sa niekedy tak strasne chce cikatze myslim ze uz musim pustit,ale ked sa neda kde,vydrzim v poohode este aj dve hodiny kym sa mi ujde skocit na WC a veru medzitym aj pozabudnem ze som potrebovala,nepochopitelne ale je to tak.
aj dnes sa mi to stalo-o piatej som uz tak potrebovala,ze mi az do placu bolo,ale kedze som s vyplazenym jazykom stihla ledva vlak a tam som nechcela podstupovat tuto vec,pockala som az dokym som nebola doma-o pol siedmej.a nebola to ziadna tortura,len som sa na to prilis nezameriavala.jasne ze doma som si vychutnala ten pocit blazenosti,ze uz dalej nemusim drzat....
pokial nie je vytok alebo bolesti,myslim ze je to normalne-niektori ludia proste chodia castejsie-ja aj v noci,jeden raz a ked vstanem rano,je to prve co absolvujem.
stava sa vam,ze ked ste smädna,jasne ze sa napijete.po case idete mocit ale akonahle sa vymocite,okamzite ste smädna a musite sa napit-tym padom idete o pol hodinu,max.o hodinu znova na WC a tak je to skoro dookla.mne sa to stava pravidelne.
je to normalne?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
mareko Pozri príspevok
Ahoj Bonita, vzhľadom na tvoj vek a bezzápalový stav by som povedala na 90 , že je to hyperaktívny močový mechúr. Predpokladám, že tá potreba vyhľadať toaletu je urgentná (urgentné močenie). Nie je to nič bolestivé, iba nepríjemné. Navštív urológa, ten urobí triviálne vyšetrenie (žiadne rúrky, hadičky a iné príšernosti) a dá ti lieky, ktoré veľmi dobre účinkujú. Týmto problémom trpí veľmi veľká časť ženskej populácie. V niektorých prípadoch sa k tomu pridruží aj inkontinencia, preto je lepšie ísť na vyšetrenie včas, aby sa predišlo nepríjemnému pokračovaniu tejto diagnózy. Po liekoch sa stav upraví, ale lieky treba užívať viac - menej doživotne. Ludmila ti to napisala odborne a presne.

Sice uz starsia tema, ale este stale platna - pre mna. Ludmilin popis na mna nesedi. V noci na WC pravidelne nechodim,len v niektoru noc, iba raz, aj ked niekedy rano idem na wc ako prve.
Neprijemne na tom je to, ze som napr,. hodinu v aute a uz by som aj sla na zachod. Ale ked nemam kde , vydrzim aj 2 hod. Ale potom uz letim.
Inkontinenciu sposobuje najma padnuta maternica, to nastastie nemam.
V poslednej dobe som si skor vsimla, ze ma obcas boli na chrbte, tam kde su oblicky. takze az si najdem cas, pojdem na vysetrenie.
Ale mozem poradit, kde su zachody - Ba, DS, Hainburg, ak ma niekto zaujem
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Rady, kde nájsť wc, sú fakt milé. Koľko by bol človek niekedy ochotný zaplatiť aj za obyčajnú latrínku nablízku!
U mňa tento problém zapríčiňuje stres.
Už som v jednej téme spomínala, že som prívržencom Herbalife. Keď som začala užívať ich čaj, len vtedy som spoznala, čo je časté močenie. Za použitie mestských wc som platila viac, ako za parkovanie. Bolo mi vysvetlené, že mám "zasolený" organizmus. Trvalo 2 týždne, kým to prešlo na normál. wc-ko ma neobťažovalo ani napriek tomu, že som denne vypila podľa doporučenia 0,4 dcl nesladeného nekalorického nápoja na 10 kg osobnej váhy.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

bonita Pozri príspevok
Sice uz starsia tema, ale este stale platna - pre mna. Ludmilin popis na mna nesedi. V noci na WC pravidelne nechodim,len v niektoru noc, iba raz, aj ked niekedy rano idem na wc ako prve.
Neprijemne na tom je to, ze som napr,. hodinu v aute a uz by som aj sla na zachod. Ale ked nemam kde , vydrzim aj 2 hod. Ale potom uz letim.
Inkontinenciu sposobuje najma padnuta maternica, to nastastie nemam.
V poslednej dobe som si skor vsimla, ze ma obcas boli na chrbte, tam kde su oblicky. takze az si najdem cas, pojdem na vysetrenie.
Ale mozem poradit, kde su zachody - Ba, DS, Hainburg, ak ma niekto zaujem
Ťažko povedať, ale tie obličky sú asi to horšie ochorenie. Ale čo sa týka tých verejných toaliet, môžem doplniť oblasť stredného Slovenska . A ten čas na lekára si skús nájsť (asi sa opakujem po ostatných )
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Spomínalo sa tu urodynamické vyšetrenie...čo to je za vyšetrenie..je bolestivé, nepríjemné......či?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
DanielaSĽ Pozri príspevok
Spomínalo sa tu urodynamické vyšetrenie...čo to je za vyšetrenie..je bolestivé, nepríjemné......či?
Posúvam..nikto nevie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
DanielaSĽ Pozri príspevok
Spomínalo sa tu urodynamické vyšetrenie...čo to je za vyšetrenie..je bolestivé, nepríjemné......či?
Tak po dnešku už viem čo to je za vyšetrenie..nič príjemné teda.....
0 0
Kukuč Kukuč

Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

Si mohla povedať čo je to za vyšetrenie. A nie strašiť....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať