Zavrieť

Porady

konateľ požičia sro-cke požičane peniaze...

Čaute poraďáci, mám záludnú otázku: konateľ si zobral hypotéku na svoj dom, a celú sumu peňazí požičal firme (zatiaľ bezúročne). Samozrejme platí banke za HU nemalý úrok. Ak by ten istý úrok žiadal od svojej sro-čky, ako by sa to vlastne vykázalo v jeho daniach? Je to na dlhšiu dobu, príjem je jasné, že vykázať musí, ale môže si vôbec odpočítať ten svoj "nákladový úrok"? A aké daň.priznanie by mal podať? Nie je živnostník, len zamestnanec, v A-čku som nič také nenašla, ak by mohol podať typ B, tak pri úrokoch nie je kolónka na vydavky, len na príjmy... (odd.VII, tab.2, r.3). Medzi príležitostné príjmy sa to asi tiež nedá dať, lebo to bude trvať viac rokov...
Poraďte mi, možno sa pýtam uplnú blbost, ale nie je to taký malý úver, a v podstate firma prichádza o ten náklad...
Ďakujeeem )))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Barbarka Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, mám záludnú otázku: konateľ si zobral hypotéku na svoj dom, a celú sumu peňazí požičal firme (zatiaľ bezúročne). Samozrejme platí banke za HU nemalý úrok. Ak by ten istý úrok žiadal od svojej sro-čky, ako by sa to vlastne vykázalo v jeho daniach? Je to na dlhšiu dobu, príjem je jasné, že vykázať musí, ale môže si vôbec odpočítať ten svoj "nákladový úrok"? A aké daň.priznanie by mal podať? Nie je živnostník, len zamestnanec, v A-čku som nič také nenašla, ak by mohol podať typ B, tak pri úrokoch nie je kolónka na vydavky, len na príjmy... (odd.VII, tab.2, r.3). Medzi príležitostné príjmy sa to asi tiež nedá dať, lebo to bude trvať viac rokov...
    Poraďte mi, možno sa pýtam uplnú blbost, ale nie je to taký malý úver, a v podstate firma prichádza o ten náklad...
    Ďakujeeem )))
    Správne si zistila, že pri úrokoch je len kolónka na príjmy, pretože tu nie je možné uplatniť si výdavky, viď § 7 zákona 595/2003
    Takže celý príjem z poskytnutej pôžičky bude pre neho zdaniteľným.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    a ako sa bude tváriť banka, ktorá poskytla hypotekarny úver a domček kde nič tu nič?

    Barbarka je offline (nepripojený) Barbarka

    Barbarka
    to bola tzv.americka hypoteka - zalozis hotovy dom a dostanes peniaze, domcek je, tam problem nie je )))

    konateľ požičia sro-cke požičane peniaze...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.