Zavrieť

Porady

Daňové priznanie ?

Osoba bola SZČO podľa osobitného zákona od 1.1.2007 do 31.7.2007. V tomto čase nemala žiadny príjem z uvedenej činnosti a ani z inej. Od 1.8.2007 doteraz pracuje v štátnej správe. Zamestnávateľ nevie poradiť či takejto osobe môže urobiť ročné zúčtovanie alebo si daná osoba na základe podkladov od zamestnávateľa má urobiť daňové priznanie sama.
Ďakujem za všetky reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    zamestnávateľ môže takejto osobe urobiť ročné zúčtovanie... ale takáto osoba si môže urobiť aj DP typ A sama...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    ermon Pozri príspevok
    zamestnávateľ môže takejto osobe urobiť ročné zúčtovanie... ale takáto osoba si môže urobiť aj DP typ A sama...
    Nie DP typ B?
    Ja osobne by som robila typ B.
    Monika Kováčová
    ja by som robila A, príp. ročné zúčtovanie, nakoľko iné príjmy ako podľa § 5 "takáto osoba" nemala.

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    Ja by som tiež urobila DP typ A, nakoľko v B-čku by okrem závislej činnosti nič iné nevykázal.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ak teda podľa zákona môže urobiť ročné zúčtovanie za osobu zamestnávateľ, je to asi pre ňu najjednoduchší spôsob a nemusí sa trápiť sama s daňovým priznaním.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prikladám otázky aj odpovede , kde nájdete aj svoju otázku už tu zodpovedanú .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.