Zavrieť

Porady

Sacherova torta

160g masla
160g prášk. cukru
6 vajec
160g čokolády
160g hladkej múky

Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec pridáme múku a tuhý sneh z bielkov. Nalejeme do tortovej formy a v mierne vyhriatej rúre pečieme asi 45 min.. Vychladnutú tortu potrieme višňovým džemom a ozdobíme šľahačkou.

Ak robievate sacherku podľa iného receptu dajte vedieť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Iny recept nemam, ale pocula som, ze sa ma pouzit marhulovy lekvar. Poliat sa ma cokoladou a potom zdobit slahackou.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    durisovad Pozri príspevok
    Iny recept nemam, ale pocula som, ze sa ma pouzit marhulovy lekvar. Poliat sa ma cokoladou a potom zdobit slahackou.
    No však na džeme nezáleží, použiješ podľa chuti, pôvodný recept hovoril o višňovom, ale ja tiež používam marhuľový.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    damati Pozri príspevok
    160g masla
    160g prášk. cukru
    6 vajec
    160g čokolády
    160g hladkej múky

    Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec pridáme múku a tuhý sneh z bielkov. Nalejeme do tortovej formy a v mierne vyhriatej rúre pečieme asi 45 min.. Vychladnutú tortu potrieme višňovým džemom a ozdobíme šľahačkou.

    Ak robievate sacherku podľa iného receptu dajte vedieť.
    Ahojte
    Už mám na sacherku aj iný recept. Vyskúšam ho a ak bude za niečo stáť, tak ho sem pridám.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Skús tento:

    Sacherova torta
    125 g masla
    125 g práškového cukru
    1 balíček Vanilínového cukru
    7 vajec
    150 g hladkej múky
    3 PL kakaového prášku
    1/2 bal. Kypriaceho prášku
    marhuľový džem
    Poleva:
    1 bal. tmavej polevy
    50 ml oleja
    Vajíčka oddelíme. Žĺtky vymiešame s cukrom a vanilínovým cukrom do penista. Do žĺtkovej hmoty postupne zašľaháme maslo, kakao a vmiešame preosiatu múku s kypriacim práškom do pečiva. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, ktorý zľahka pomocou varešky primiešame k cestu. Cesto vylejeme do tortovej formy vystlatej papierom na pečenie.
    Pečieme vo vyhriatej rúre približne 40 min. pri teplote 170 - 180 ° C. Po upečení vyklopíme na mriežku a dáme vychladnúť.
    Vychladnuté rozrežeme a naplníme džemom. Celú tortu natrieme rovnomerne čokoládovou polevou.
    Čokoládová poleva:
    K čokoládovej poleve pridáme 50 ml oleja a rozpustíme vo vodnom kúpeli .

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Mám ešte tento recept z kuchárskej knihy pani Anna Burdy

    Sacherova torta
    na cesto
    200g horkej čokolády
    180g masla
    180g práškového cukru
    8 vajec
    200g polohrubej múky
    20g maizeny
    100g veľmi jemne pomletých mandlí
    na plnku
    450g marhuľového džemu
    210g horkej čokolády
    125g práškového cukru
    A takto sa to robí:
    Čokoládu rozpustiť vo vodnom kúpeli a schladiť, ale nesmie stuhnúť. Maslo vymiešať s dvomi tretinami cukru a 8 žĺtkami do penista, miešať až kým sa cukor nerozpustí. Do toho preosiať múku s maizenou a spolu s mandľami a tekutou čokoládou premiešať. Z bielkov, štipky soli a zvyšného cukru vyšľahať veľmi tuhý sneh a zľahka vmiešať do cesta. Upiecť v tortovej forme vysypanej strúhankou. Piecť na spodnej priečke pri 180 C (plyn stupeň 2) 80-85 minút. Korpus po vychladnutí vyklopiť a plniť až na druhý deň. Korpus dvakrát priečne prekrojiť, natrieť džemom a spojiť. Aj okraje torty potrieť džemom a nechať zaschnúť.
    Čokoládu na plnku so 125 ml vody a cukrom roztopiť a za stáleho miešania variť 5-10 minút, kým nevznikne hustá poleva. Tú schladiť a keď začne tuhnúť naliať na tortu a rozotrieť.

    Dúfam že Vám bude chutiť, priznám sa, ja som ju ešte nepiekla.
    Originálny recept vraj poznajú len dvaja ľudia, ale ja viem aspoň to, že tam ide určite marhuľový džem. A tajomstvo výbornej chuti je v čokoláde. (S obyčajnou čokoládou na varenie sa asi žiadny zázrak neudeje.)

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Nemala by tam isť aj štipka soli? V telke som videla cukrárov dávať soľ, vraj viac vynikne chuť čokolády.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.