Zavrieť

Porady

Príjem zo živnosťi § 6 ods. 1b

Ahojte.Potrebovala by som radu.Som zivnostnicka, prijmy som mala 415.000 Sk, zaplatene poistne 45.139 Sk. Uctovnicka mi do danoveho priznania, oddiel VI. riadok 2 dala prijmy 342.880 Sk a do vydavkov mi dala 182.291 Sk.
Patram odkial to zobrala a a mam pocit ze to nespravila dobre.Ved len tie vydavky su viac ako 40%...?

Podla mna by to malo byt takto:
Prijmy riadok 2 tabulka 1 oddile VI ....... 369.861 Sk (prijmy minus poistenie)
Vydavky 40% ...... 166.000 Sk (415.000 x 0,4)
Zaklad dane riadok 38 ...................... 203.061 Sk

Mam pravdu? Este by som sa chcela spytat, poistne sa odratava z prijmov z riadku 2 v danovom priznani, alebo neodratava?
Dakujem velmi pekne za radu.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a je to tu!!!


My na porade neriešime a nevyplňujeme konkrétne daňové priznania...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

audrie Pozri príspevok
Ahojte.Potrebovala by som radu.Som zivnostnicka, prijmy som mala 415.000 Sk, zaplatene poistne 45.139 Sk. Uctovnicka mi do danoveho priznania, oddiel VI. riadok 2 dala prijmy 342.880 Sk a do vydavkov mi dala 182.291 Sk.
Patram odkial to zobrala a a mam pocit ze to nespravila dobre.Ved len tie vydavky su viac ako 40%...?

Podla mna by to malo byt takto:
Prijmy riadok 2 tabulka 1 oddile VI ....... 369.861 Sk (prijmy minus poistenie)
Vydavky 40% ...... 166.000 Sk (415.000 x 0,4)
Zaklad dane riadok 38 ...................... 203.061 Sk

Mam pravdu? Este by som sa chcela spytat, poistne sa odratava z prijmov z riadku 2 v danovom priznani, alebo neodratava?
Dakujem velmi pekne za radu.
Podľa mňa si treba prečítať §6 Zákona o dani z príjmov:
(10)Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu,33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.


Prečo máš vo svojom profile uvedené, že si účtovník, keď nie si ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a koľko ťa to u tej účtovníčky stálo?
0 0
audrie audrie

audrie je offline (nepripojený) audrie

o.k. tak ďakujem za pomoc....myslela som si že toto je PORADA...
pytam sa LEN na JEDEN RIADOK priznania, NIE na CELE priznanie,
ale o.k.....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pýtaš sa na celé DP.
Podľa mňa to účtovníčka urobila správne!!!
Koľko ťa to stálo?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
audrie Pozri príspevok
Ahojte.Potrebovala by som radu.Som zivnostnicka, prijmy som mala 415.000 Sk, zaplatene poistne 45.139 Sk. Uctovnicka mi do danoveho priznania, oddiel VI. riadok 2 dala prijmy 342.880 Sk a do vydavkov mi dala 182.291 Sk.
Patram odkial to zobrala a a mam pocit ze to nespravila dobre.Ved len tie vydavky su viac ako 40%...?

Podla mna by to malo byt takto:
Prijmy riadok 2 tabulka 1 oddile VI ....... 369.861 Sk (prijmy minus poistenie)
Vydavky 40% ...... 166.000 Sk (415.000 x 0,4)
Zaklad dane riadok 38 ...................... 203.061 Sk

Mam pravdu? Este by som sa chcela spytat, poistne sa odratava z prijmov z riadku 2 v danovom priznani, alebo neodratava?
Dakujem velmi pekne za radu.
Dôveruj jej, je to správne, len v tých príjmoch sa nezhodnete..
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a vieme asi prečo...
0 0
audrie audrie

audrie je offline (nepripojený) audrie

Dakujem, toto som si v zakone precitala aj predtym aj to o tych percentach, ale potrebujem to previest do praxe...Ja som uctovnik, ale nie kazdy uctovnik robi uplne vsetko , ja pracujem cely zivot pre pravnicke osoby, prvy krat v zivote vidim danove priznanie zo zivnosti....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

audrie Pozri príspevok
Dakujem, toto som si v zakone precitala aj predtym aj to o tych percentach, ale potrebujem to previest do praxe...Ja som uctovnik, ale nie kazdy uctovnik robi uplne vsetko , ja pracujem cely zivot pre pravnicke osoby, prvy krat v zivote vidim danove priznanie zo zivnosti....
klameš tu alebo tu: http://www.porada.sk/t51436-sukromne...tml#post455762
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Samotné zadanie nie je tak formulované, ako keby si bola účtovníčkou. A druhá vec, každý účtovník musí ovládať zákon o dani z príjmov.
0 0
audrie audrie

audrie je offline (nepripojený) audrie

ahoj, ja neklamem, akurat otazky zadam tak ako keby sa tykali mna, pretoze mam pocit ze mi niekto skor odpovie ako ked napisem ze to robim pre niekoho ineho. Prispevok ktory som pisala o sukromnom aute PHM sa tyka mojho otca, v aprili si zalozil zivnost a kedze som uctovnicka, tak jeho uctovnictvo hodil na mna. Toto co sa tyka dnesneho prispevku, to riesim kamaratkyne danove priznanie, ona mi dala jej danove ako priklad aby som vedela ako spravim otcovi danove. Tak patram ako to jej spravila jej uctovnicka, aby som pochopila princim. Nikdy som danove priznanie zo zivnosti nerobila!!! Ja osobne som zamestnana v zavislej cinnosti (robim uctovnicku) a mam este prijem z prenajmu, ale za to si danove viem spravit a robila som si uz par rokov sama. Takze NEKLAMEM, len otazky staviam tak, ako keby sa tykali mna, lebo mi to pride prirodzenejsie.....Dakujem za porozumenie....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

audrie Pozri príspevok
ahoj, ja neklamem, akurat otazky zadam tak ako keby sa tykali mna, pretoze mam pocit ze mi niekto skor odpovie ako ked napisem ze to robim pre niekoho ineho. Prispevok ktory som pisala o sukromnom aute PHM sa tyka mojho otca, v aprili si zalozil zivnost a kedze som uctovnicka, tak jeho uctovnictvo hodil na mna. Toto co sa tyka dnesneho prispevku, to riesim kamaratkyne danove priznanie, ona mi dala jej danove ako priklad aby som vedela ako spravim otcovi danove. Tak patram ako to jej spravila jej uctovnicka, aby som pochopila princim. Nikdy som danove priznanie zo zivnosti nerobila!!! Ja osobne som zamestnana v zavislej cinnosti (robim uctovnicku) a mam este prijem z prenajmu, ale za to si danove viem spravit a robila som si uz par rokov sama. Takze NEKLAMEM, len otazky staviam tak, ako keby sa tykali mna, lebo mi to pride prirodzenejsie.....Dakujem za porozumenie....
to som chcela vedieť...
kľudne sa pýtaj, ale prosím rešpektuj nás! A prečítaj si prečo: http://www.porada.sk/blog.php?b=100
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

audrie Pozri príspevok
ahoj, ja neklamem, ze to robimakurat otazky zadam tak ako keby sa tykali mna, pretoze mam pocit ze mi niekto skor odpovie ako ked napisem pre niekoho ineho. Prispevok ktory som pisala o sukromnom aute PHM sa tyka mojho otca, v aprili si zalozil zivnost a kedze som uctovnicka, tak jeho uctovnictvo hodil na mna. Toto co sa tyka dnesneho prispevku, to riesim kamaratkyne danove priznanie, ona mi dala jej danove ako priklad aby som vedela ako spravim otcovi danove. Tak patram ako to jej spravila jej uctovnicka, aby som pochopila princim. Nikdy som danove priznanie zo zivnosti nerobila!!! Ja osobne som zamestnana v zavislej cinnosti (robim uctovnicku) a mam este prijem z prenajmu, ale za to si danove viem spravit a robila som si uz par rokov sama. Takze NEKLAMEM, len otazky staviam tak, ako keby sa tykali mna, lebo mi to pride prirodzenejsie.....Dakujem za porozumenie....
Čo teraz napíšem, neber iba na svoju osobu, je Vás tu takých kooopec a máte smolu, že tí čo sme tu každý deň celý deň si veľa pamätáme.
Presne toto mi vadí ... píšete tu srdcervúce príbehy v prvej osobe a my ako blázni počítame a počítame ... zrovna včera tu bol jeden invalidný dôchodca, ktorý bol pred pár dňami žena na materskej, pár dní predtým mal príjmy zo zahraničia a nemal mu kto poradiť - toto je podľa mňa to pravé vyciciavanie.
Ak si napíšete do profilu , že ste účtovníci, niektorí ešte aj hlavní a smostatní, tak sa tak aj chovajte a napíšte otázky v hádankách. Asi by sa Vám nepáčilo, keby sme písali odpovede v hádankách. A vlastne Vy za hádanku považujete už aj odkaz na §§ - kto by to čítal, že ? A čo tak profesionálnosť, nič Vám to nehovorí ???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Ak si napíšete do profilu , že ste účtovníci, niektorí ešte aj hlavní a smostatní, tak sa tak aj chovajte a napíšte otázky v hádankách. Asi by sa Vám nepáčilo, keby sme písali odpovede v hádankách. A vlastne Vy za hádanku považujete už aj odkaz na §§ - kto by to čítal, že ? A čo tak profesionálnosť, nič Vám to nehovorí ???
Johanka to niiieee. Veď ty ich ešte povzbudzuješ aby písali rébusy a hádanky.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

to som sa dobre preklepla - takže opravujem - NEPÍŠTE otázky v hádankách.
0 0
Bianka1 Bianka1

Bianka1 je offline (nepripojený) Bianka1

Lydka prepáč že sa pýtam,ale prečo je to podľa Teba správne ?Mne sa to nejako nezdá.Nemôžeš to objasniť?
Dík
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bianka1 Pozri príspevok
Lydka prepáč že sa pýtam,ale prečo je to podľa Teba správne ?Mne sa to nejako nezdá.Nemôžeš to objasniť?
Dík
aj podľa mňa je to správne, tak si dovoľujem odpovedať za Lydku:

Je to správne matematicky... aj v zmysle Zákona o dani z príjmu

čo presne sa ti nezdá?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
audrie Pozri príspevok
Ahojte.Potrebovala by som radu.Som zivnostnicka, prijmy som mala 415.000 Sk, zaplatene poistne 45.139 Sk. Uctovnicka mi do danoveho priznania, oddiel VI. riadok 2 dala prijmy 342.880 Sk a do vydavkov mi dala 182.291 Sk.
Patram odkial to zobrala a a mam pocit ze to nespravila dobre.Ved len tie vydavky su viac ako 40%...?

Podla mna by to malo byt takto:
Prijmy riadok 2 tabulka 1 oddile VI ....... 369.861 Sk (prijmy minus poistenie)
Vydavky 40% ...... 166.000 Sk (415.000 x 0,4)
Zaklad dane riadok 38 ...................... 203.061 Sk

Mam pravdu? Este by som sa chcela spytat, poistne sa odratava z prijmov z riadku 2 v danovom priznani, alebo neodratava?
Dakujem velmi pekne za radu.
Bianka1 Pozri príspevok
Lydka prepáč že sa pýtam,ale prečo je to podľa Teba správne ?Mne sa to nejako nezdá.Nemôžeš to objasniť?
Dík
Príjem 415.000,- riadok 2 tabuľky odd. VI.
40% výdavky 166.000,- (ide do riadku 2 spolu svýškou odvodov, teda tam bude 211.139,-)
A pod tabuľkou treba samostatne uviesť výsku odvodov.
Poistné 45.139,-

Čiastkový základ dane 203.861,- Sk.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith Pozri príspevok
Príjem 415.000,- riadok 2 tabuľky odd. VI.
40% výdavky 166.000,- (ide do riadku 2 spolu svýškou odvodov, teda tam bude 211.139,-)
A pod tabuľkou treba samostatne uviesť výsku odvodov.
Poistné 45.139,-

Čiastkový základ dane 203.861,- Sk.
nie zoli, vychádzaj z príjmu 342.880,-

potom všetky ostatné sumy sedia ako písala účtovníčka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
nie zoli, vychádzaj z príjmu 342.880,-

potom všetky ostatné sumy sedia ako písala účtovníčka
A kam sa stratilo 72120,- (rozdiel medzi 415000 a 342880).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať