Zavrieť

Porady

zahraničie - DP

Dobrý deň,
potrebujem si overiť správnosť údajov. SZCO - uplatnuje si paušál.výdaje zo ži vnosti, mal aj príjmy zo zahraničia /Rakúsko/, má potvrdenie o príjme od zahr.zamestnávateľa. Potrebujem si overiť - r.79 - tu sa dáva úhrn.príjmov zo zahraničia mínus poistne zrazené v zahraničí?
Na potvrdení má uvedené aj zrazenú dan z príjmu, tú dávam do DP spolu so zraz.preddavkami zo SR, r.100 ?
Nie je mi to jasné, lebo je tam uvedená zrazená daň, ale neviem či bola aj odvedená zamestnávatelom, teda či je možné ju odrátat ako preddavok, alebo treba ešte nejaké iné potvrdenie zo zahraničia o odvedení dane?
Robila som si DP aj cez drsr na internete a vyšiel mi preplatok okolo 6 000 Sk, tak si to pre istotu overujem.
Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    Do r. 79 dávaš úhrn ZD (príjem z Rakúska mínus poistné zaplatené v Rakúsku). Do r. 100 uvedieš len preddavky na daň zrazené v SR.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebujem si overiť správnosť údajov. SZCO - uplatnuje si paušál.výdaje zo ži vnosti, mal aj príjmy zo zahraničia /Rakúsko/, má potvrdenie o príjme od zahr.zamestnávateľa. Potrebujem si overiť - r.79 - tu sa dáva úhrn.príjmov zo zahraničia mínus poistne zrazené v zahraničí?
    Na potvrdení má uvedené aj zrazenú dan z príjmu, tú dávam do DP spolu so zraz.preddavkami zo SR, r.100 ?
    Nie je mi to jasné, lebo je tam uvedená zrazená daň, ale neviem či bola aj odvedená zamestnávatelom, teda či je možné ju odrátat ako preddavok, alebo treba ešte nejaké iné potvrdenie zo zahraničia o odvedení dane?
    Robila som si DP aj cez drsr na internete a vyšiel mi preplatok okolo 6 000 Sk, tak si to pre istotu overujem.
    Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
    Daňové priznanie nemá len okienka, je tam aj kopec textu, ktorý treba čítať. Ak je tam odkaz na §, treba si ho prečítať .... aspoň nadpis .

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    No veď čítam, čítam...a čím viac čitam tým horšie ....) Keď som sa riadila podľa textu na DP...tak mi to od riadku 79 nedávalo zmysel...ďakujem pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.