Zavrieť

Porady

DP typ B - Taliansko

Pekny den.
Prosim Vas, robim DP typy B.
Uplatnila som 40% vydavky -samozrejme na prepocet som pouzila rocny priem. kurz podla NBS.
Ale neviem ci je to dobre.
Zivnostnik vykonava pracu v Taliansku a aj prijem ma vlastne len z Talianska.
Tak neviem ci by som mala vyplnat aj riadky 82 ZD zo zdrojov v zahranici a aj 83 ale on tam ziadnu dan neplatil.
A tak neviem co je spravne - mozte mi prosim poradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    Riadky 82 a 83 určite nevyplňaš - tie sa vyplňajú v prípade metódy zápočtu dane. V Taliansku sa počíta metódou vyňatia príjmov (teda, ak má človek príjmy z Talianska, ktoré tam už boli zdanené).
    Avšak jedna otázočka - človek, ktorému vypĺňaš DP má slovenskú živnosť a počas roka robil na túto živnosť v Taliansku??? Myslím, že v tom prípade si príjem (ktorý samozrejme v Taliansku nebol zdanený) prepočíta na slovenské koruny (-ako si urobila) a daň z tohto príjmu zaplatí na Slovensku. V tom prípade nevypĺňaš ani riadky týkajúce sa zápočtu príjmov, ani vyňatia príjmov.

    Mushu3 je offline (nepripojený) Mushu3

    Mushu3
    Dakujem.
    Ano ma zivnost v SR a do Talianska chodi len montovat ochranne siete proti krupom a tak.
    Ja som len ostala neista a prave som objavila prispevok, ktory mi velmi pomohol.

    A este raz velmi pekne dakujem

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte, mám problém si nie som istá či som správne vyplnila DP "B" , ale mám príjem z Talianska aj zo závislej činnosti.

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.