Zavrieť

Porady

Pripočítateľné a odpočítateľné položky pre PO

momentálne na MD
Hľadala som tu v témach, ale nenašla som..
Kde by som našla aktuálny zoznam všetkých pripočítateľných a odpočítateľných položiek pre PO?
Poradí niekto?
Usporiadat
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Keď som si ešte urobila teraz doúčtovanie ZI voči spoločn., tak mám riadok 085 v tis. 23 a vo výkaze stále správne -32 tis. stratu.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Nič iné mi nevychádza na 23 tis len zriaď. náklady na 518 účte /22700,- Sk/ˇMám ich zaúčtované 518/211.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Rozdiel medzi číslami je 9, čiže je možná aj transpozičná chyba, po slovensky preklep čísel . Poznám to a nemám rada .
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Dav Pozri príspevok
Rozdiel medzi číslami je 9, čiže je možná aj transpozičná chyba, po slovensky preklep čísel . Poznám to a nemám rada .
Ja tam vidím rozdiel medzi +32 a -23 (aspoň tak to vyplýva z príspevku trochu vyššie)
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
popíšem účtovanie a možno skôr mi pomôžete: 353/411 200 tis, 221/353 200 tis., 518/211 22700 /asi tým 23 tis/, 211/365 200 tis. , 365/211 200 tis - to je asi všetko okolo ZI. Čo mámzle?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Robina Pozri príspevok
popíšem účtovanie a možno skôr mi pomôžete: 353/411 200 tis, 221/353 200 tis., 518/211 22700 /asi tým 23 tis/, 211/365 200 tis. , 365/211 200 tis - to je asi všetko okolo ZI. Čo mámzle?

Označenému nerozumiem. Čo to chce byť? Podľa uvedeného máš pokladňu v mínuse.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

azla Pozri príspevok
Ja tam vidím rozdiel medzi +32 a -23 (aspoň tak to vyplýva z príspevku trochu vyššie)
Áno, ale 23 sú náklady a 32 strata. Buď už nemyslím (31.3.), alebo si sedím na vedení, ale keď mám (len) náklady 23 tisíc, mám z nich stratu 23 tisíc. A píše sa o strate 32 tisíc.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
mala som tam PS 50 tis./myslím v pokladni/
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Robina Pozri príspevok
popíšem účtovanie a možno skôr mi pomôžete: 353/411 200 tis, 221/353 200 tis., 518/211 22700 /asi tým 23 tis/, 211/365 200 tis. , 365/211 200 tis - to je asi všetko okolo ZI. Čo mámzle?
V Aktívach máš
221 200
211 27 (ak si mala 50 a minula 23;ostáva 27)
--------------------------------------------------
227

Pasíva
411 200
365 50 (peniaze do pokladne sa Ti museli nejako dostať, asi ich dal
spoločník) mala by si mať PPD 50 000,- 211/365
Zvýraznené zápisy v Tvojom zadaní zruš, nevidím dôvod
--------------
250

250-227=23 je strata.

Ak zvýraznené zápisy v zadaní zrušíš, zvýraznený zápis v odpovedí doučtuješ, tak Ti to bude sedieť. (som zvedavá ?!)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A zahrali sme sa na Colombo, kým sme dospeli k podstatným informáciam.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

smith Pozri príspevok
A zahrali sme sa na Colombo, kým sme dospeli k podstatným informáciam.
Berme to tak, že všetci sme raz začínali.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
kalkulka Pozri príspevok
A čo so zúčtovaním rezervy na záručné opravy vytvorenej v r. 2006. V r. 2007 som ju rozpustila na 323/518, čiže zvýšila som HV. Mám s ňou ešte niečo robiť v DP? Mám ju odrátať z daňového základu? Už mi asi nezapína.
Haló, haló neporiešime aj toto?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
tak vám teraz poviem, že kde som mala sprostú chybu: namiesto 132/131 som dala 112/131 /ale neviem ako - keď niečo chcem zmeniť tak ma nepustí/ a prišla som na to až keď som si nakreslila klasické téčka. Ja viem, že v pú som stále začiatočník, v Jú som lepšia, ale snažím sa. A veľmi pekne Ďakujem., že ste sa snažili mi pomôcť.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Robina Pozri príspevok
tak vám teraz poviem, že kde som mala sprostú chybu: namiesto 132/131 som dala 112/131 /ale neviem ako - keď niečo chcem zmeniť tak ma nepustí/ a prišla som na to až keď som si nakreslila klasické téčka. Ja viem, že v pú som stále začiatočník, v Jú som lepšia, ale snažím sa. A veľmi pekne Ďakujem., že ste sa snažili mi pomôcť.
Zámena účtov 112 namiesto 132 Ti vôbec nemohla robiť rozdiel v HV. Jedno je v aktívach aj druhé. (jedine si mohla mať zlé definované charakteristiky účtov A, P )
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Haló, haló neporiešime aj toto?
Ak si tvorbu tejto rezervy považovala za pripočítateľnú (mala byť, nie je zákonná), tak jej zrušenie je odpočítateľnou položkou.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
fakt som opravila len tieto dva účty a dostala sa mi do r. 085 tá správna suma. A dnešný deň môžem pekne zakončiť.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Ak si tvorbu tejto rezervy považovala za pripočítateľnú (mala byť, nie je zákonná), tak jej zrušenie je odpočítateľnou položkou.
Tiež si myslím. Veď tak to bolo aj v minulosti. Len akosi nie som ešte zvyknutá na tie nové účtovačky.
0 0
juliam juliam

juliam je offline (nepripojený) juliam

zdravím. pomáham známej s úlohou do školy, ale ja robím len JÚ, tak by som vás poprosila o odsúhlasenie, resp. o radu:
1. všetko čo je nad zákonný limit je PP
2. 513 - pohostenie - PP
reklamné predmety do 16,60 eur - daňový výdavok
letáková reklama - ?
3. 518 - sprostredkovanie FO neuhradené - PP
4. 544 - penále za oneskorenú platbu dodávateľovi - daňový výdavok
5. 549 - manko v predajni - nad normu je PP?
6. 551 - účtovné odpisy sú väčšie ako daňové - rozdiel je PP
7. 644 - úroky z omeškania neuhradené - OP
8. 654 - zúčt.ost.rezerv - rezerva na prebiehajúci súdny spor - ?
9. 511 - opravy 2323 eur, z toho oprava mot.vozidla, ku ktorej bola prijatá náhrada z poisťovne 1825 eur - ?
648 - náhrada od poisťovne za škodu na mot.vozidle 1327 eur - ?

ďakujem pekne za kontrolu a rady.
0 0
juliam juliam

juliam je offline (nepripojený) juliam

ešte som zabudla. ona potrebuje urobiť akože RZDP - ak by to nebol pre niekoho problém, mohli by ste mi napísať aj riadky, do ktorých to zapísať? dík
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

juliam Pozri príspevok
zdravím. pomáham známej s úlohou do školy, ale ja robím len JÚ, tak by som vás poprosila o odsúhlasenie, resp. o radu:
1. všetko čo je nad zákonný limit je PP
2. 513 - pohostenie - PP OK
reklamné predmety do 16,60 eur - daňový výdavok OK
letáková reklama - ? daňový výdavok
3. 518 - sprostredkovanie FO neuhradené - PP OK...r.260
4. 544 - penále za oneskorenú platbu dodávateľovi - daňový výdavok
Ak sú zmluvné OK
5. 549 - manko v predajni - nad normu je PP? OK...tab.A, r.8
6. 551 - účtovné odpisy sú väčšie ako daňové - rozdiel je PP OK...r.150
7. 644 - úroky z omeškania neuhradené - OP OK...R.260
8. 654 - zúčt.ost.rezerv - rezerva na prebiehajúci súdny spor - ? Účet 654 je chybný, nepoužíva sa.
9. 511 - opravy 2323 eur, z toho oprava mot.vozidla, ku ktorej bola prijatá náhrada z poisťovne 1825 eur - ? Daňový výdavok, nič neporovnávaš
648 - náhrada od poisťovne za škodu na mot.vozidle 1327 eur - ? Zdaňovaný príjem (náhrada za fa za opravu, že ?)

ďakujem pekne za kontrolu a rady.

Na prebiehajúci súdny spor rezervá ?
Nebola to náhodou tvorba opravnej položky na pohľadávku (ktorá je predmetom súdneho sporu ?) ....ten účtovný prípad č. 8 si ešte prejdite o čo tam ide, lebo toto mi nie je celkom jasné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať