Zavrieť

Porady

Pripočítateľné a odpočítateľné položky pre PO

momentálne na MD
Hľadala som tu v témach, ale nenašla som..
Kde by som našla aktuálny zoznam všetkých pripočítateľných a odpočítateľných položiek pre PO?
Poradí niekto?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ali36 Pozri príspevok
Právnická osoba má zmluvu o sprostredkovaní s fyzickou osobou v roku 2010 je neuhradená, je to jej príjem zaúčtovaný na 602, v daňovom priznaní som to vyňala a uviedla na riadok 270. V ďalšom roku po uhradení to uvediem na riadok 140. Postupujem správne? Ďakujem
ZDP rieši len náklady-výdavky za sprostredkovanie, nie príjmy
(4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
============
podľa mňa to treba zdaniť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môžem dať neuplatnenú dph na r. 14 III.časti tab. A? dík
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

sybila3 Pozri príspevok
môžem dať neuplatnenú dph na r. 14 III.časti tab. A? dík
ja som ju tam tiež dala
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

r. 100 mám 10245,55 , r. 87 VZS mám 10245 , r. 61 súvahu 10245, kde mám chybu nemalo by to sedieť na r. 100 je 0,55 z 591 je z nákladov odrátaný čiže mi vyskakuje na r. 100 ale r. 100 a F 3 sa mi rovnajú, nie je to asi dobre že? dík
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

sybila3 Pozri príspevok
r. 100 mám 10245,55 , r. 87 VZS mám 10245 , r. 61 súvahu 10245, kde mám chybu nemalo by to sedieť na r. 100 je 0,55 z 591 je z nákladov odrátaný čiže mi vyskakuje na r. 100 ale r. 100 a F 3 sa mi rovnajú, nie je to asi dobre že? dík
sybila3, v inej téme Ti už odpovedali
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať