Zavrieť

Porady

súbory na ploche

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ahojte, dovoľujem si ako prvá prispieť do tejto témy ... nie je to až taký veľký problém (čo sa chcem spýtať), ale dosť ma to rozhadzuje ...

... na plochu som si vyhodila súbory z Excelu a umiestnila som si ich tam, kde mi to vyhovovalo ... lenže ... ak vstúpim do súboru a následne ho zavriem, systém mi ho prehodí na ploche tam, kde je voľné miesto ... ale ja to chcem mať niekde inde ... neviem čím to je, lebo ostatné súbory mi ostávajú na tom mieste, kde som ich dala, len súbory, ktoré som tam vycapila v roku 2005 sa "pohybujú"

... aj som rozmýšľala, čo to môže spôsobovať, ale na nič som neprišla ...

... alebo to môže to byť tým, že PC mám napojený na sieť a cez sieť sa na mňa pripájajú iné PC, ktoré pracujú s týmito súbormi (ktoré mám na ploche), avšak nemáme rovnaký Windows?
Hm, poraďte, radcovia .... ďakujem
Naposledy upravil vladan : 21.03.05 at 11:28
Usporiadat
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

prave tlacidlo mysi - co tam mas zaskrtnute, ako zoradovat?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nemám odkliknutú žiadnu možnosť, ja som si tam tie súbory nasúkala a teraz iba dávam možnosť "vyrovnať ikony"
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Zalezi na verzii, je tam este moznost Rovnat automaticky, ktora by mala byt vypnuta.
0 2
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

...nemas moznost ked stlacis tlacidlo na mysi - zoradit ikony? Ako hovori bodliak - moznost automaticky musis "odkliknut" - nesmies tam mat hacik.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
bodliak
Zalezi na verzii, je tam este moznost Rovnat automaticky, ktora by mala byt vypnuta.
ak stlačím pravé tlačidlo myši, tak tam mám druhý riadok zhora:
Seřadit ikony:
- podle názvu
- podle typu
- podle velkosti
- podle data
... potom tam mám oddelené
- Rovnat automaticky

... pri žiadnom z vymenovaných nemám nič potvrdené, všetko je prázdne
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

vladan
ak stlačím pravé tlačidlo myši, tak tam mám druhý riadok zhora:
Seřadit ikony:
- podle názvu
- podle typu
- podle velkosti
- podle data
... potom tam mám oddelené
- Rovnat automaticky
Este by to chcelo prezradit KDE sa stlaci prave tlacidlo mysi a v AKOM operacnom systeme. Vyssie popisane plati pre okno so subormi.
Pre ikony na desktope sa musi slacit prave tlacidlo na pozadi obrazovky s ikonami, v tom pripade je poradie hned na prvom riadku arange by resp. usporiadat a sipka s podmenu kde je v r. 6 autoarange so zaskrtnutim, alebo bez neho. Toto plati pre windows XP, pre w98 sa musim pozriet inde.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
hron, pravé tlačidlo myšky som stlačila v operačnom systéme Win2000 a stlačila som ho na obrazovke s ikonkami (to je tá obrazovka, hneď keď sa mi zapne počítač ... teda ak PC začína bežať ... resp. mám obrazovku, na nej mám pozadie - krásnu fotku - a ikonky ... a vtedy stláčam myšku) ... čiže stláčam myšku na čistej obrazovke

... dúfam, že som správne pochopila, kde to mám stlačiť?
... a ešte ... keď stlačím na ploche, tak mi vyskočí sivá tabuľka, ale ako prvé mám "Systém Active Desktop", pri ktorom je šípka (tam sú tiež nejaké možnosti) ako druhý riadok je to, čo som napísala, teda "Seřadit ikony"
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

programy mas spustene na liste a ty sa postavis na obrazovku, kde mas tu krasnu fotku stlacis tlacidlo mysi prave a vysvieti sa ti seda tabulka, tam mas seradit ikony na to kliknes a ponukne ti moznosti
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Bohuzial W2000 nemam momentalne tiez po ruke. Pozri sa predsa aj v tom podmenu pre system active desktop ci tam nemas kolonku autoarrange.
Prekladom never, druhy riadok je "refresh", co mohol niekto prelozit ako "usporiadat", uz som sa stretol s prekladom, ze
"ulozit kopii databaze SQL" a v skutocnosti je to DROP database cize vymazanie :-)
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Já používam v práci ako aj doma programy na LINUXE a to hlavne kôli spokojnému a bezproblémovému pripojeniu k internetu a emailom. Okrem toho programy, ktoré sú používané pod LINUXom ako multiprogram KDE atd.. sú free, sú spoľahlivé a celkove operačný systém LINUX je stabilnejší. Na účtovníctvo používame vo firme program DINGO, ktoré nám kolega programátor dokonca rozchodil aj na LINUXOCH!
A verím tomu že aj programy ako ALFA alebo OLYMP by šlo rozchodiť na Linuxe. Dokonca existuje aj emulátor, ktorý je možné na Linux nainštalovať (napr. WINE), ktorý simuluje prácu W-programov pod Linuxom. Chce to len najskôr pokusne (napr. na inom PC alebo inom HDD) vyskúšať!
Naposledy upravil klocek : 21.03.05 at 21:53 Dôvod: úprava textu
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

klocek
Já používam v práci ako aj doma programy na LINUXE a to hlavne kôli spokojnému a bezproblémovému pripojeniu k internetu a emailom. Okrem toho programy, ktoré sú používané pod LINUXom ako multiprogram KDE atd.. sú free, sú spoľahlivé a celkove operačný systém LINUX je stabilnejší. Na účtovníctvo používame vo firme program DINGO, ktoré nám kolega programátor dokonca rozchodil aj na LINUXOCH!
A je ten DINGO divoký? Podľa čoho mu dali meno?
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Ci je až tak divoký to veru neviem, ale je to produkt CZ firmy, ktorá ale má pôsobisko aj v SR a pracuje aj na platforme SR zákonov. Prg. má prepojené podvojné účt. zo skladovým hospodárstvom a ostatnými doplňujúcimi modulmi.
Monika ale podľa všetkého máš rada zvieratá, ale tiež rešpekt pred volne žijúcimi druhmi?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Hron, Hanka, popíšem vám čo sa mi objaví, ak kliknem na ploche pravým tlačidlom myši. Ako prvé je to sivá tabuľka, ktorá má 1. riadok nazvaný Systém Active Desktop a táto tabuľka obsahuje (idem cez šípku):
- vlastní nastavení plochy
- nová položka na ploche ...
-------------------------------------
- zobrazit obsah sítě WWW (toto mám zakliknuté)
- zobrazit ikony na ploše (toto mám zakliknuté)
- zobrazit položky na ploše (toto mám zakliknuté)
- synchronizovat
-------------------------------------
- aktuální domovská stránka

Potom je tam 2. riadok nazvaný Seřadit ikony a táto tabuľka obsahuje (opäť idem cez šípku):
- podle názvu
- podle typu
- podle velkosti
- podle data
-------------------------------------
- Rovnat automaticky

... teraz raďte
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Potom je tam 2. riadok nazvaný Seřadit ikony a táto tabuľka obsahuje (opäť idem cez šípku):
- podle názvu
- podle typu
- podle velkosti
- podle data
Na co si kliknes, ci uz podla nazvu, podla typu... tak ti to tak zoradi a mas moznost si ich ulozit ako tebe vyhovuje. To asi ovladas podrzis mysou subor a das ho kde chces. Rozhodne neklikaj na automaticky. Verim, ze sa to podari.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Hanka, skús ešte raz pozrieť môj príspevok č. 1 ... ja viem, že si ho môžem dať myškou kde chcem, ale po "použití súboru" mi ho systém presunie tam kde je miesto (napr. pod ikonku, kde je miesto)
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

klocek
Ci je až tak divoký to veru neviem, ale je to produkt CZ firmy, ktorá ale má pôsobisko aj v SR a pracuje aj na platforme SR zákonov. Prg. má prepojené podvojné účt. zo skladovým hospodárstvom a ostatnými doplňujúcimi modulmi.
Monika ale podľa všetkého máš rada zvieratá, ale tiež rešpekt pred volne žijúcimi druhmi?
Klocek, správny odhad .
0 0
Miro77 Miro77

Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

Ak som dobre postrehol píšeš, že cez sieť sa ti do tých súborov dostávajú iní užívatelia.

V tom je problém, lebo WinNt detto aj 2000 po editácii súboru zaradí tento na koniec priečinka. A priečinok je aj plocha.

Tieto súbory si daj do priečinka "sloška" napríklad Verejný a tento si daj zdieľať.
Na plochu si porob iba ZÁSTUPCOV. Zástupca (ako súborček v ktorom je iba odkaz na súboru) sa pri aktualizácii súboru needituje a preto ti nebude skákať po ploche.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Miro77
Ak som dobre postrehol píšeš, že cez sieť sa ti do tých súborov dostávajú iní užívatelia.

V tom je problém, lebo WinNt detto aj 2000 po editácii súboru zaradí tento na koniec priečinka. A priečinok je aj plocha.

Tieto súbory si daj do priečinka "sloška" napríklad Verejný a tento si daj zdieľať.
Na plochu si porob iba ZÁSTUPCOV. Zástupca (ako súborček v ktorom je iba odkaz na súboru) sa pri aktualizácii súboru needituje a preto ti nebude skákať po ploche.
Mirko, ďakujeeeeeeem ... presne to som potrebovala ... už mi to neskáče

ešte raz ďakujem a ďakujem aj ostatným, ktorí sa do debaty zapojili
Pekný deň
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Prosím poraďte mi kde si môžem stiahnuť Adobe Acrobat - nejakú 6 - českú verziu.Mám č. 5, ale pre môj mzdový program nestačí. Ďakujem.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Eva Farkasová
Prosím poraďte mi kde si môžem stiahnuť Adobe Acrobat - nejakú 6 - českú verziu.Mám č. 5, ale pre môj mzdový program nestačí. Ďakujem.
Najlepcie hadam tu:
http://www.adobe.co.uk/products/acro...=full&x=26&y=7

dufam ze ten predlhy link to zozerie bez straty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať