Zavrieť

Porady

bolest ladvin

Ahojte poradaci,
som tu taka staro nova- doteraz som sa len z kutika prizerala a priucala ale nestal cas aby som vyuzila aj ja vase mnudre rady.
Som v zahranici, daaaleko od domova a poseldnu dobu pocitujem bolest v oblasti pravej ladviny- potvora jedna mala, doteraz som ani nevedela ze ju mam.
problem je v tom ,ze nemam akosi cas pozohanat nejakejo doktora nablizku co by sa na to pozrel. A pravdu povediac ani sa mi tam k nemu privelmi nechce, ked viem ze koncom aprila som doma a moze sa to vyrisit potom.
Chlela by som sa vas spytat na nejake babske rady, ktore by pomohli stlmit tu bolest.
Srdecne dakujem za Vase rady
Darina

ps: pardon za mioju pocitacovu gramatiku. . .akosi som si odvykla od makcenov a dlznov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ako vieš, že je to práve oblička. Môžeš mať probém aj s chrbticou. Ak je to oblička, mala by si mať problém aj pri močení.
    Pálenie, nutkanie na časté močenie a pod. Ak máš aj krv v moči, tak to by si mala okamžite k lekárovi, lebo toto už svedčí, že sa jedná o obličku. Snaž sa piť veľa tekutín, urologický čaj, zo zeleniny je vraj dobrý na obličky petržlen. Nejedz dráždivú stravu a podľa možnosti vylúč zo stravy soľ. Minerálne vody nie sú vhodné. Ale upozorňujem, môže to byť aj chrbtica. Sama som to zažila, tak viem čo rozprávam. Prajem skoré uzdravenie.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Od bolesti by som este doplnila kvapky Algifen. Pit vela tekutin, urologicky caj. Ak mas moznost si kupit Monural. Pokial ti to neprejde k lekarovi, necakaj kym prides domov. Prajem skore uzdravenie.

    dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

    holka ktorá rada čerpá nové info ...viac dadulinek
    Dakujem kalkulka za obsirnu radu. Vobec som netusila ake ine priznaky by som mala mat, ak to je ladvina. Ja som s mocenim chvalabohu vporiadku.
    Asi pred tyzdnom ma boleli cele krize, ze som sa ledva hybala, a teraz to polavilo a ostalo boliet len pri tych ladvinach, normalne som citila bolest ako sa posuva z krizov do podbruska a spat.
    Ale asi mas pravdu, moze to byt aj chrbtica, tomu by som sa vobec necudovala, lebo uz rok spim na Ikeovom rozkladacom gauci a vam poviem, uz by asi aj stacilo.
    Este raz velmi pekne dakujem za radu.uz som nevedela kde dalej hladat
    nesmierne si to vazim

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Daj pozor, podľa toho čo uvádzaš môže ísť aj o obličkový kameň a ten sa môže aj zaseknúť. Odporúčam neodkladne si zájsť na vyšetrenie....

    dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

    holka ktorá rada čerpá nové info ...viac dadulinek
    no tak to si ma velmi nepotesila misicka ani nevies ako sa mi tu nechce behat po doktoroch. . . .keby to nebolo aspon take vycerpavajuce. . . .
    dakujem, aj ked nie za velmi utesujucu odpoved

    dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

    holka ktorá rada čerpá nové info ...viac dadulinek
    A mohla by mi hrozit aj nejaka ta operacia pred mojim odchodom domov? Co myslite?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Neviem kde sa nachádzaš, ale v dnešnej dobe sa už kamienky odstraňujú napr. laserom, príp. sa rozbíjajú.

    dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

    holka ktorá rada čerpá nové info ...viac dadulinek
    Ja som v okoli San Francisca, v takom malom mestecku.
    Ale doteraz som nemala ziadne zdravotne problemy, maximalne anginu a zlomenu ruku, tak vobec netusim co cakat.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    dadulinek, mozno to ani nemusi byt take hrozne, ale lepsie je ist k lekarovi pre istotu. Lepsie, ked ti lekar nasadi liecbu, kt. zaberie hned, ako cakat a byt v neistote a zbytocne sa ti vystupnuju bolesti. Drzim palceky a prajem skore uzdravenie a zdravy navrat na Sk. papa

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak by to boli obličkové kamene, tak potom odporúčem každý deň vypiť pivo. Ak by si mohla zohnať plzeňský Prazdroj, tak by to bolo ideálne. Mama takto po dvoch týždňoch vymočila obličkové kamene.
    To pivo pila na odporúčanie lekára.

    Lenoorka je offline (nepripojený) Lenoorka

    Lenoorka
    Ja som tu nová, našla som si tento článok cez google..nebola som si istá, čo mi to je ..dávala som to za vinu zlému spánku..no teraz ako som si čítala príspevky viem už, že ide o ladvinu..bolesti pri močení a časté nutkanie..ďakujem, aspoň viem na čom som..teraz už len piť, piť, piť veeľa tekutín ešteraz ďakujem
    DominikaDominika
    Lenoorka, len to nepodceňuj a choď radšej k urológovi, nech to poriadne prelieči. Ja som to pred pár rokmi tiež takto "prechodila" a liečila čajíkmi a voľnopredajnými "cukríkmi" a o pár týždňov - presne na Nový rok - som skončila s horúčkami 39 na pohotovosti a na druhý deň u urológa - zápal obličky. Predpísal mi ATB, teploty po 2 dňoch ustúpili a po týždni som bola fit. Ale nebolo mi všetko jedno, keď urológ zahlásil, že keď teploty neklesnú, pôjdem do nemocnice... Potom som mala roky pokoj a asi pred polrokom som hneď, ako sa vyskytlo pichanie pri močení bežala k všeobecnej, dala mi lieky - myslím Nolicin a mám pokoj.
    Takže z môjho pohľadu - čo sa týka močových ciest - nepodceňovať žiaden zápal - môže sa to kruto vypomstiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.