Zavrieť

Porady

Niečo dobré

Závin jablkový alebo tvarohový

300g polohr. múky
1/2 prášku do pečiva
80g cukru
30g masla
1 vajce
1/8l mlieka
tvaroh alebo jablká

Múku, prášok do pečiva, cukor, rozpusené maslo, vajce a podľa potreby mlieko spracovať na cesto, dobre prepracovať, rozdeliť na 2 diely, každý diel vyvaľkať a naplniť na plátky nakrájanými jablkami, ktoré posypeme škoricovým cukrom, opatrne zavinúť a zvoľna piecť. Ja pred pečením potieram mliekom. Môžeme použiť aj tvarohovú plnku. Pripravíme z tvarohu, vanilk. cukru, prášk. cukru podľa chuti a prípadne rozriediť mliekom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Jablkový koláč s tvarohom

    1 tvaroh
    2 hrnčeky polohr. múky
    1 hrnček kryštálového cukru
    1 hrnček oleja
    1 hrnček mlieka
    1 prášok do pečiva
    2 vajcia
    asi 3/4kg jabĺk
    1 vanilkový cukor
    2 polievkové lyžice prášk. cukru

    Zmiešame múku, prášok do pečiva, cukor, lej, vajce, mlieko a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Na povrch cesta nastrúhame jablká, vymiešame tvaroh s vajcom, vanilk. a práškovým cukrom a natrieme na povrch jabĺk, upečieme.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Zasnežený koláč

    Suroviny:
    300g hladkej múky
    1 lyžička prášku do pečiva
    180g tuku
    70g prášk. cukru
    5 žĺtkov
    300ml džemu
    štipka soli
    50 g piškót
    tuk na vymastenie plechu

    Sneh:
    5 bielkov
    200g prášk. cukru
    150g kokosovej múčky

    Múku, prášok do pečiva, tuk, cukor, štipku soli zmiešame a postupne pridávame vyšľahané žĺtky. Vypracujeme pevné cesto, ktoré rozvaľkáme na tenší plát.
    Piškóty nastrúhame a vymiešame s džemom, aby zhustol. Touto hmotou potrieme cesto.

    Sneh:
    Bielky vyšľaháme s práškovým cukrom na tuhý sneh, nakoniec doň primnešame kokosovú múčku. Kokosový sneh nanesieme na džemovú vrstvu. Pečieme vo vyhriatej rúre, kým sneh nezožltne.

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Jablčník

    Štyri vajcia, 400 g cukru, hrsť orechov, lyžicu kakaa, prášok do pečiva, 300 g výberovej múky, 400 g postrúhaných jabĺk.

    Vajcia vymiešame s cukrom, primiešame kakao, orechy, prášok do pečiva, múku a jablká. Dobre vymiešanú hmotu vylejem na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme v rúre 15 až 20 minút. Na hotový koláč môžeme dať čokoládovú polevu

    Jablčník lenivej gazdinej

    3 šálky hrubej múky, 2 šálky cukru, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva, 1 Palmarin, 1 kg postrúhaných jabĺk.

    Zmiešame múku, cukor, vanilkový cukor a prášok do pečiva. Pekáč vymastíme Palmarinom, nasypeme doň l/3 zmesi, posypeme jablkami, škoricovým cukrom strúhankou. Zopakujeme múkovú zmes, jablká, škoricový cukor, strúhanku a opäť múkovú zmes. Nakoniec to celé polejeme roztopeným Palmarinom. Dáme zapiecť na 40 minút do vyhriatej rúry.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Jemný jablčník

    400g hl.múky
    1/2 balíčka prášku do pečiva
    200g palmarínu
    200g práš.cukru
    1 vajce
    1kg jablk
    škorica, trocha soli, citronová kôra, tuk a múka na vymastenie plechu.
    Na dosku dáme preosiatu múku s práškom do pečiva, postrúhaný palmarín, cukor, citronovú kôru, soľ a vajce. Zamiesime cesto, ktoré rozdelíme na 2 diely. Prvý diel vyvaľkáme na veľkosť plechu, pomocou váľka preložíme na vymastený a vysypaný plech a na cesto poukladáme postrúhané jablká, ktoré posypeme škoricou. Druhý diel takisto vyvaľkáme, dáme na jablká, okraje trocha pritlačíme, povrch potrieme žltkom, popicháme vidličkou a v stredne teplej rúre upečieme do ružova.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Jablkovo orechovy zakusok


    Potrebujeme:

    7 - 8 velkych jablk, 2 hrnceky polohrubej muky, 2 hrnceky cukor / ja davam krystal/, 2 cele vajcia, 1 hrncek posekanych orechov, 1/2 hrnceka oleja, 2 male lyzicky sody bicarbony, trosku skorice a kakaa.

    Postup:

    Vsetky suroviny spracujeme, jablka nastruhame aj so supkou. Pecieme na vymastenom a mukou vysypanom plechu stredne rychlo.
    Teply kolacik potrieme dzemom a polejeme cokoladovou alebo kakaovou polevou.

    Skuste, je rychly a velmi dobry.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Papuče

    POTREBNÉ PRÍSADY

    CESTO: 8 žĺtkov, 1 tuhé maslo /musí byť pravé 250 g /, 30 dkgl hladkej múky speciál
    PLNKA: 8 bielkov, 30 dgk práškového cukru, 30 dkg mletých orechov

    POSTUP PRÍPRAVY

    Cesto spracujeme a robíme guľky veľkosti orecha. Poukladáme ich vedľa seba do mikroténového vrecka /najlepšie aj s nejakým podnosom/ a vložíme do chladničky. / od večera do rána/.
    Z 8 bielkov a 30 dkg práškového cukru vyšľaháme tuhý sneh, pridáme 30 dkg orechov a zľahka premiešame.Guľky postupne vyberáme z chladničky a rozvaľkáme na pomúčenej doske na ovál.
    Do stredu dáme s polievkovou lyžicou plnku, cesto preložíme, kraje postláčame palcom a by sme získali
    pekný tvar ešte dokrojíme pohárom.Poukladáme na vymastený a múkou vysypaný plech, potrieme rožšľahaným vajíčkom a pečieme vo vyhriatej rúre nie veľmi rýchlo.
    Po upečení obalíme v zmesy práškového a vanilkového cukru.

    Je to síce trošku pracné ale u nás sa jedia ešte teplé pretože sú tak dobré, že sa to nedá vydržať.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Cesto na slané

    POTREBNÉ PRÍSADY

    1/2 kg polohrubá múka, 5 trojuholníkov Lunexu, 1 hera, 1 rozšľahané celé vajíčko,
    1,5 lyžičky soli a 1/2 téglika kyslej smotany.

    POSTUP PRÍPRAVY

    Všetko spracujeme , vymiesime a nechame chviľu odpočívať. Je to veľmi dobré, vláčne cesto s ktorým nič nepokazíte.Perfektne sa s ním pracuje.
    Pomúčiť dosku, vykrajovať tvary, potrieť rozšľahaným vajíčkom a posýpať čím vás napadne .
    Piecť v dobre vyhriatej rúre do ružova na vymastenom plechu.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Kitky, a tie papuče majú mať aký výsledný tvar? A nedalo by sa nechať odležať celé cesto, potom ho rozvaľkať a vykrajovať kolieska?

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    maturantka Pozri príspevok
    Kitky, a tie papuče majú mať aký výsledný tvar? A nedalo by sa nechať odležať celé cesto, potom ho rozvaľkať a vykrajovať kolieska?

    Papučovy. Naozaj neviem preco sa volaju papuce, asi preto, ze maju obly tvar, ale skor vyzeraju ako nafuknuty mesiacik.
    Mozes to nechat odlezat aj cele / asi / tak som to neskusala. Je ale ovela praktickejsie uz mat na druhy den pripravene gulky a hned s nimi pracovat.
    Je to velmi dobre a my sme ich schopni zjest este teple .
    Skus, a nech sa ti podaria.

    jajkach je offline (nepripojený) jajkach

    jajkach
    robila som niečo podobné na vianoce, lenže koláčiky mali názov orechové mušličky - vykrajovali sa kolieska, ktoré sa naplnili orechovo-snehovou plnkou, preložili na polovicu, trochu pritlačili a dali upiecť. Po uečení sa niektoré mušličky jemne roztvorili, iné nie, no vyzeralo to fakt super a super to aj chutilo. Ešte som to pokropila čokoládou - no fakt mňam.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    KOKOSKY

    200g strúhaný kokos
    150g práškový cukor
    2 vajcia

    Všetko zmiešať a v prstoch vytvarovať špičky, piecť pri nižšej teplote do zružovenia.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    JABLKOVÝ CHRBÁT BEZ TUKU

    4 celé vajcia
    200g práškový cukor
    200g hrubá múka
    200g jemne nastrúhaných jabĺk
    1 vanilk. cukor
    1 prášok do pečiva
    hrozienka

    Vymiešať vajcia s cukrom, vanilkou, pridať múku, jablká, hrozienka a v chlebíkovej forme zvoľna upečieme.

    mataa12 je offline (nepripojený) mataa12

    mataa12
    Kremeš:
    1 celé vajce, 1 žĺtok, 10 dkg práš. cukru, 5 dkg smetolu, 1 a 1/2 lyžičky rumu, 1 a 1/2 lyžičky medu a malá lyžička sódy bikarbóny. Všetko rozpusíme nad parou. Vylejeme na 25 dkg hladkej múky a vypracujeme hladké cesto. Rozdelíme na 2 polovice a upečieme 2 rovnaké pláty.
    Plnka:
    1 liter mlieka, 2 zlaté klasy , 3 žĺtky, 2 lyžice hladkej múky uvaríme na hustú kašu a necháme vychladnúť. 25 dkg masla vymiešame s 25 dkg práš. cukru a potom sa spojíme s vychladnutou kašou. 2 šľahačkové smotany, 2 balíky vanilkového cukru vyšľaháme na tuho. Na upečené cesto dáme krém, šľahačku a prikryjeme druhým plátom a necháme v chladničke stáť 1 - 2 hodiny. (u nás nikdy tak dlho nevydržíme). Posypeme práškovým cukrom
    Dobrú chuť.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Lyžicová torta

    6 žĺtkov
    6 lyžíc práškového cukru
    6 lyžíc vriacej vody
    4 lyžice oleja
    6 lyžíc polohr. múky
    4 lyžice kakaa
    1/2 prášku do pečiva
    sneh zo 6 bielkov

    Krém
    1 tvaroh
    100g masla
    100g cukor
    džem

    Žĺtky s vodou, cukrom a olejom vyšľaháme, pridáme múku, kakao a sneh. Upečieme v tortovej forme, korpus rozrežeme, potrieme džemom a nanesieme tvarohový krém, ozdobíme ovocím.

    Je veľmi dobrá, sťavnatá.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Sacherova torta

    130g masla
    110g prášk. cukor
    1 vanilk. cukor
    6 vajec
    kakao
    100g kryšt. cukor
    130g hladkej múky
    marhuľ. lekvár

    Maslo, prášk. cukor a vanilku vymiešať do peny, pridať žĺtka, kakao a múku, vyšľahať sneh a pridať doňho kryšt. cukor.
    Piecť asi 50 min. pri 175C.

    Dobrú chuť!

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Škoricovníky /alebo slimáky/

    Cesto
    1 kocka droždia
    250 ml mlieka
    450g hladkej múky
    7 žĺtkov
    180g kryštál. cukru
    150g tuku
    2 lyžičky škorice
    soľ

    Postup
    Vo vlažnom mlieku rozpustíme droždie, vymiešame s 50g múky dohladka a prikryté odložíme na teplé miesto, aby sa vytvoril kvások. Žĺtky vymiešame s 80g cukru a 100g. tuku. Do zvyšnej múky pridáme štipku soli, vymiešaný tuk so žĺtkami a cukrom, nakysnutý kvások a vypracujeme cesto. Necháme kysnúť 30 minút.
    Vykysnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske, potrieme zvyškom rozpusteného tuku a posypeme 100g cukru a škoricou . Cesto stočíme a nožom krájame 3-centimetrové kúsky. Naležato naukladáme na vymastený plech, necháme ešte asi 20 minút kysnúť a dáme piecť.

    Tieto slimáky u nás miznú kozmickou rýchlosťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.