Zavrieť

Porady

Odvod dane z príjmu

Ahojte poradaci.Poprosim o jednu malu radu, potvrdenie.... Pan je samoplatiltel do poistovne.Je cely rok nezamestnany .Od jedeho podnikatela dostal prijem 45000 /1/2 rok/ za murarske vyspravyk. SZCO to nema v zivnosti. Ma tento chlapik podat DP alebo je jeho prijem oslobodeny? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    maska2 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.Poprosim o jednu malu radu, potvrdenie.... Pan je samoplatiltel do poistovne.Je cely rok nezamestnany .Od jedeho podnikatela dostal prijem 45000 /1/2 rok/ za murarske vyspravyk. SZCO to nema v zivnosti. Ma tento chlapik podat DP alebo je jeho prijem oslobodeny? Dakujem
    SZČO je kto ?

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    SZCO je ten co vyplacal peniaze tomu dobrovolne nezamestnanemu co dostal tych 45000Sk.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Johanka Pozri príspevok
    SZČO je kto ?
    Johanka prosim, ako je to potom? Je ten prijem oslobodeny? Dakujem

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Ja by som ešte poprosila o radu. SZČO vykonával práce na rodinnom dome pre občana. Akú zmluvu treba uzatvoriť, stačí objednávka? Ďakujem.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Vanesa34 Pozri príspevok
    Ja by som ešte poprosila o radu. SZČO vykonával práce na rodinnom dome pre občana. Akú zmluvu treba uzatvoriť, stačí objednávka? Ďakujem.
    Stačí objednávka. SZČO vystaví faktúru a občan ju vyplatí buď v hotovosti alebo prevodom na účet.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    maska2 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.Poprosim o jednu malu radu, potvrdenie.... Pan je samoplatiltel do poistovne.Je cely rok nezamestnany .Od jedeho podnikatela dostal prijem 45000 /1/2 rok/ za murarske vyspravyk. SZCO to nema v zivnosti. Ma tento chlapik podat DP alebo je jeho prijem oslobodeny? Dakujem
    Na akú zmluvu robil pre podnikateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.