Zavrieť

Porady

Prerušená živnosť - odpisy majetku

Ahojte prosím o pomoc, mám pred sebou doklady SZCO ktora prerušila živnosť 29.6.07 na rok . Eviduje následovné náklady za to obdobie PHM, opravy, spotrebované nákupy celkom v hodnote cca 48-t . Kedže nieje platcom DPH brala som do úvahy čiastky s DPH.
Trápi ma však leasing resp. autokredit automobilu v penaž. denníku má 599 t. na majetku a robí vraj rovnomerné odpisovanie č.j.4 roky čiže 599/4=149 t. rončne a na tých 6 mes. to je. 75 t. Len neviem, či ich môžem uplatniť, nemá žiadne výnosy zo SZC za to obdobie.
Ešte podotázočka k výkazom vo výkaze majetku uvediem na riadku DHM tiež čiasku 599 t. alebo sa to ponižuje o odpis?

DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janadov je offline (nepripojený) janadov

    janadov
    Ahoj,danove odpisy uplatnit nemusis,nie je to povinne.Odpisy sa mozu prerusit a ked potrebujes znizit zaklad dane,zase budes pokracovat v odpisovani.Kedze nemal ziadny prijem,tak nemusis dat ziadny odpis.Vo vykaze uvadzam hodnotu majetku ponizenu o odpisy.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    miskas Pozri príspevok
    Ahojte prosím o pomoc, mám pred sebou doklady SZCO ktora prerušila živnosť 29.6.07 na rok . Eviduje následovné náklady za to obdobie PHM, opravy, spotrebované nákupy celkom v hodnote cca 48-t . Kedže nieje platcom DPH brala som do úvahy čiastky s DPH.
    Trápi ma však leasing resp. autokredit automobilu v penaž. denníku má 599 t. na majetku a robí vraj rovnomerné odpisovanie č.j.4 roky čiže 599/4=149 t. rončne a na tých 6 mes. to je. 75 t. Len neviem, či ich môžem uplatniť, nemá žiadne výnosy zo SZC za to obdobie.
    Ešte podotázočka k výkazom vo výkaze majetku uvediem na riadku DHM tiež čiasku 599 t. alebo sa to ponižuje o odpis?

    DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADY
    Nemá žiaden príjem? Zostali neuhradené pohľadávky? Alebo nič nefaktúrovala?
    Sú teda výdavky na zabezpečenie zisku opodstatnené?
    Odpisy nemusí uplaťňovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Odpis ani nemôže uplatniť. Prečo? Lebo k 31.12.2007 nie je účtovnou jednotkou, nakoľko má pozastavenú živnosť, a tým pádom nesplňa podmienku evidencie majetku k 31.12. A zákon o dani z príjmov nepozná pojem alikvôtna časť daňových odpisov.

    miskas je offline (nepripojený) miskas

    miskas
    dakujem velmi pekne všetkým, pomohli ste mi, čo sa ešte týka týc dokladov je to v poriadku, že to dávam vlastne celé do nákladov aj s DPH, keďže je to výdaj aj s DPH a nieje platiteľom dph

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Nezabudnúť na úpravu ZD podľa § 17 ods. 8 pri prerušení živnosti, keďže do termínu podania DP živnosť nebude obnovená. Za obdobie nevykonávania živnosti a nepoberania príjmov výdavky nie je možné uplatniť.

    Prerušená živnosť - odpisy majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.