Zavrieť

Porady

živnosť v anglicku

Dobrý deň, nevie mi niekto poradiť aký tip DP musím podať ak som do 10/2007 bola zamestnaná na Slovensku a od 11/2008 mám živnosť v Anglicku. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka20 je offline (nepripojený) Mirka20

    Mirka20
    Daňové priznanie FO typ B
    píšu sa tam príjmy zo živnosti a aj príjmy z pracovného pomeru

    lalenko je offline (nepripojený) lalenko

    lalenko
    ak sa smiem ešte spýtať, čo s daňou, ktorú zaplatím v Anglicku? Stačí do DP dať predpokladanú daň (DP tam budem podávať až v apríli )?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    V tom prípade by si mal(a) požiadať o možnosť predĺženia lehoty na podanie daňového priznania. V daňovom priznaní nestačí daň odvedenú v inom štáte len uviesť, musíš aj zdokladovať, že je to tak.

    lalenko je offline (nepripojený) lalenko

    lalenko
    a ak ju tam neuvediem? Jedná sa o môjho klienta, poslal mi len doklady z nejakej agentúry koľko tam zarobil. Takže ak mám vyplniť DP B aj tak neviem aké výdavky mám použiť. A ešte by ma zaujímalo či mám tieto príjmy zahrnúť pod § 6 alebo do X oddielu kde je výpočet dane po vyňatí príjmov zo zahraničia? Prosím poradte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.