Zavrieť

Porady

Co vsetko si mozem dat do nakladov?

Filter mi sice nic nenasiel, verim vsak, ze na tuto temu sa uz diskutovalo.
Cize pre ujasnenie: Som zivnostnik a v liste mam tieto cinnosti: projekcia, odborne skusky a revizie plynovych zariadeni, kurenarstvo, vodarenstvo, plynarenstvo, maloobchod, velkoobchod a sprostredkovatelsku cinnost.

Co vsetko si teda mozem dat do nakladov? Mozem napr.:
- ucet za obed, na ktory som pozval obchodneho partnera?
- cd, dvd media?
- pamatovu kartu do telefonu?
- kvetiny do kancelarie?
- poplatok za umytie auta?
- hands-free sadu do auta?
- auto navigator?
- viacero telefonov na 1 osobu?
- audio system (reproduktory 5+1) ku PC?

Ak aj Vas napadnu nejake specialitky, ktore sa daju dat do nakladov tak sem s nimi (prip. pripisat ku nim povinnu cinnost v zivnostenskom liste)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ozonidas Pozri príspevok
    Filter mi sice nic nenasiel, verim vsak, ze na tuto temu sa uz diskutovalo.
    Cize pre ujasnenie: Som zivnostnik a v liste mam tieto cinnosti: projekcia, odborne skusky a revizie plynovych zariadeni, kurenarstvo, vodarenstvo, plynarenstvo, maloobchod, velkoobchod a sprostredkovatelsku cinnost.

    Co vsetko si teda mozem dat do nakladov? Mozem napr.:
    - ucet za obed, na ktory som pozval obchodneho partnera? NIE
    - cd, dvd media? ÁNO
    - pamatovu kartu do telefonu? ÁNO
    - kvetiny do kancelarie? ÁNO
    - poplatok za umytie auta? AK auto je v majetku firmy tak ÁNO
    - hands-free sadu do auta? Ako predchádzajúce
    - auto navigator? Ako predchádzajúce
    - viacero telefonov na 1 osobu? Ak tie telefóny sú od rôznych operátorov áno
    - audio system (reproduktory 5+1) ku PC? Ak pc je v majetku tak áno

    Ak aj Vas napadnu nejake specialitky, ktore sa daju dat do nakladov tak sem s nimi (prip. pripisat ku nim povinnu cinnost v zivnostenskom liste)
    ................................

    simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

    simonovaz
    Co vsetko si teda mozem dat do nakladov? Mozem napr.:
    - ucet za obed, na ktory som pozval obchodneho partnera? - NIE
    - cd, dvd media? - ANO, ale nezabudni na to, že musíš to užívať na podnikateľské účely!
    - pamatovu kartu do telefonu? - ANO
    - kvetiny do kancelarie?- NIE, NIE!!! nepotrebuješ to k podnikaniu
    - poplatok za umytie auta? - to závisí od toho, načo používaš auto
    - hands-free sadu do auta? - čo to je presne..?
    - auto navigator? - ak je auto v majetku, tak áno
    - viacero telefonov na 1 osobu? - áno
    - audio system (reproduktory 5+1) ku PC?- ak je PC v majetku

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Ahojte poradaci,

    zaujima ma, ci firma resp.jednoosobova sro, jeden konatel a zaroven aj spolocnik si svoje naklady, nakup tovaru napr.notebooky, LCD monitory, cd, dvd, tlaciarne, reproduktory, rozne pamate..... moze vsetko uctovat do spotreby? Nema to hodnotu vyssiu ako 30 tis., preto si to chce dat na 504 a nie do majetku, aby nemusel odpisovat.
    Treba si viest aj nejaku evidenciu? Vsetko co ma hodnotu vyssiu ako 1000 SK treba asi zaradit medzi DHM, dobre hovorim? ak sa mylim prosim opravte ma.

    dakujem pekne

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Reročka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    zaujima ma, ci firma resp.jednoosobova sro, jeden konatel a zaroven aj spolocnik si svoje naklady, nakup tovaru napr.notebooky, LCD monitory, cd, dvd, tlaciarne, reproduktory, rozne pamate..... moze vsetko uctovat do spotreby? Nema to hodnotu vyssiu ako 30 tis., preto si to chce dat na 504 a nie do majetku, aby nemusel odpisovat.
    Treba si viest aj nejaku evidenciu? Vsetko co ma hodnotu vyssiu ako 1000 SK treba asi zaradit medzi DHM, dobre hovorim? ak sa mylim prosim opravte ma.

    dakujem pekne
    Uvedené predmety sú krátkodobým majetkom pokiaľ ich obstarávacia cena nie je vyššia ako 30.000 Sk. Zaúčtujú sa na účet 501-materiál. Keďže - predpokladám - tieto predmety s.r.o. používa (t.j konateľ pri svojej práci) sú v spotrebe, zostanú zaúčtované na 501-ke.
    Na účet 504-tovar sa účtuje to, čo sa obstaráva za účelom ďalšieho predaja v nezmenenom stave. Napr. monitor ako s.r.o. kúpi - tak predá bez nejakých zmien.
    Viesť evidenciu týchto predmetov je správne; ktoré predmety - od akej sumy obstarania zaeviduješ - k tomu si urob smernicu, je to na rozhodnutí účtovnej jednotky (išla by som na vyššiu sumu, lebo dnes za 1000 Sk resp. 33 eur nič poriadne nekúpiš ).

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    liba2 Pozri príspevok
    Uvedené predmety sú krátkodobým majetkom pokiaľ ich obstarávacia cena nie je vyššia ako 30.000 Sk. Zaúčtujú sa na účet 501-materiál. Keďže - predpokladám - tieto predmety s.r.o. používa (t.j konateľ pri svojej práci) sú v spotrebe, zostanú zaúčtované na 501-ke.
    Na účet 504-tovar sa účtuje to, čo sa obstaráva za účelom ďalšieho predaja v nezmenenom stave. Napr. monitor ako s.r.o. kúpi - tak predá bez nejakých zmien.
    Viesť evidenciu týchto predmetov je správne; ktoré predmety - od akej sumy obstarania zaeviduješ - k tomu si urob smernicu, je to na rozhodnutí účtovnej jednotky (išla by som na vyššiu sumu, lebo dnes za 1000 Sk resp. 33 eur nič poriadne nekúpiš ).
    Hmmm, dakujem za polopatisticke vysvetlenie, cize budem si musiet nanovo prerobit ucet 504 a vsetko to co sro nepredala dat na 501 a viest to na tomto ucte Co uz, moja chyba

    Reročka je offline (nepripojený) Reročka

    Reročka
    Reročka Pozri príspevok
    Hmmm, dakujem za polopatisticke vysvetlenie, cize budem si musiet nanovo prerobit ucet 504 a vsetko to co sro nepredala dat na 501 a viest to na tomto ucte Co uz, moja chyba
    libi, este sa ta chcem opytat, ci nemas nahodou skusenosti s obhajobou pred danovakmi, ked si nakupim tovar na 501, uz tie spominane CD, DVD, LCD monitory, notebooky, pamate.... a mam napr. sam pre seba 3 notebooky... skratka chcem len zistit, ci nebudu do mna rypat, ze ako moze jednoosobova sro mat k dispozicii tolko tovaru??? dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Reročka Pozri príspevok
    libi, este sa ta chcem opytat, ci nemas nahodou skusenosti s obhajobou pred danovakmi, ked si nakupim tovar na 501, uz tie spominane CD, DVD, LCD monitory, notebooky, pamate.... a mam napr. sam pre seba 3 notebooky... skratka chcem len zistit, ci nebudu do mna rypat, ze ako moze jednoosobova sro mat k dispozicii tolko tovaru??? dakujem
    rozlišuj: tovar / materiál podľa toho na čo ich využíva firma - lebo tiež nie všetky notebooky sú rovnakej kvality... bude to len otázka zdôvodnenia ich využívania na podnikanie.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    archibald Pozri príspevok
    co si moze dat do nakladov servisny technik,ma sluzobne auto
    ...všetko, čo potrebuje na dosiahnutie a udržanie príjmov v zmysle zákona....

    archibald je offline (nepripojený) archibald

    archibald
    este sa chcem spytat som dobrovolný platca Dph ,lebo robim pre cesku firmu a ta mi pronajala auto,fakturuje bez dph-aby som nemusiel platit DPH tu na slovensku/preto som platca.ale problem je ze chodim aj do ceska a rakuska /nakupujem poh.hmoty,ubytovanie atd. co s dph?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.