Zavrieť

Porady

Ulcerozna Kolitida

Ahojte, 14.03. mi po neprijemnom kolonoskopickom vysetreni diagnostikovali Ulceroznu Kolitidu a nasadili mi liecbu Salofalkom. Nie som si ale ista, ci toto ochorenie u mna doktor dobre diagnostikoval. Nakolko, som mala "iba" 3 tyzdne obrovske mnostvo krvi v stolici bez hlienov/z toho len 4dni riedku stolicu/, bez bolesti, krcov, nutnosti na vracanie, bez straty hmotnosti, teploty, chuti do jedla, plynatosti...Chcem Vas teda poziadat o Vase prispevky a rady. A pokial mate toto ochorenie-ako sa Vam s tym zije(ja viem, ze urcite nie dobre, ale chcem vediet, ako ste to psychicky znasali, ake zmeny a obmedzenia Vam toto ochorenie vo Vasom zivote prinieslo, aby som sa mohla na to psychicky pripravit) a ake pripravky okrem klasickych liekov Vam pomohli. Za kazdy ohlas budem velmi vdacna a velmi Vam dakujem. S pozdravom Tina
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bratanec kolitídy:

http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
potvora vie potrapit
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
potvora vie potrapit
Ajjaj, a ako!
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Pri ulceróznej kolitiíde je liečba Salofalkom určite tip-top a pri kolonoskopii sa nepomýlil,on to tam vidí,tá liečba bude trvať určite dlhšie,prvý cyklus liečby trvá asi 3-mesiace a potom sa to lieči resp.preliečuje tak isto Salofalkom ale v nižších dávkach.Po troch mesiacoch ti budú robiť buď rektoskopiu,alebo znova kolonoskopiu,aby videli či sa to tam nedrží,niekdy to spôsobuje Helicobakter,niekedy rôzne baktérie(Shigella) a niekedy sa nevie čo to spôsobuje a rado sa to vraj vracia,hlavne keď nevedia z čoho to tam je a ozaj pikoška ku Crohnovej chorobe,niekde som čítala,že ju majú iba ľudia,ktorý mali kiahne,ale súvislosť zatiaľ nezistili.Ten kto nemal kiahne nemá ani Crohnovu chorobu-100%.Nebolo by super keby zaočkovali proti kiahňam a zároveň proti Chrohnovi?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lepka Pozri príspevok
Pri ulceróznej kolitiíde je liečba Salofalkom určite tip-top a pri kolonoskopii sa nepomýlil,on to tam vidí,tá liečba bude trvať určite dlhšie,prvý cyklus liečby trvá asi 3-mesiace a potom sa to lieči resp.preliečuje tak isto Salofalkom ale v nižších dávkach.Po troch mesiacoch ti budú robiť buď rektoskopiu,alebo znova kolonoskopiu,aby videli či sa to tam nedrží,niekdy to spôsobuje Helicobakter,niekedy rôzne baktérie(Shigella) a niekedy sa nevie čo to spôsobuje a rado sa to vraj vracia,hlavne keď nevedia z čoho to tam je a ozaj pikoška ku Crohnovej chorobe,niekde som čítala,že ju majú iba ľudia,ktorý mali kiahne,ale súvislosť zatiaľ nezistili.Ten kto nemal kiahne nemá ani Crohnovu chorobu-100%.Nebolo by super keby zaočkovali proti kiahňam a zároveň proti Chrohnovi?
UC a MC sú tzv. nešpecifikované zápalové ochorenia tráviaceho traktu. A práve preto, že nepoznajú presnú príčinu prepuknutia ochorenia nedá sa liečiť. Len udržiavať v kludovom štádiu. Je to doživotna choroba, s ktorou sa dá tak isto žiť plnohodnotný život.
0 0
Tinka.ba Tinka.ba

Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

V prvom rade dakujem za komenty - prispevky - Lepka, Smith, Tina Pretoze, ked som sa spytala doktora, co to je za chorobu, tak mi povedal, ze si o tom mam precitat na internete.. co som vlastne aj urobila, ale nemam skoro ziadne z priznakov tejto choroby.. Ja mam ist buduci tyzden na kontrolu, co sa mi vobec nepaci, lebo nechcem, aby mi nekto pozeral do zadku a ked mam byt na to dozivotne odkazana.. a napr. co sa tyka stravovania, stravujete sa ako predtym? Pan Doktor, mi sice pri odchode dal nejaku brozurku o nejakej diete, ale pochopila som to tak, ze je to velmi individualne a tak, ked mi to nic nerobi, tak jem ako vzdy vela cokolady, mastneho, koreneneho, pijem kolu atd...Co sa tyka tych kiahni, tak tie som v detstve absolvovala a ja som sa zas docitala, ze vyznamnym spustacom tejto choroby je aj fajcenie..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Koľko máš rokov Tinka?Ani ja nechcem aby som mala ....chorobu,ale od chcenia alebo nechcenia to nezávisí.Teš sa,že máš chorobu s ktorou sa dá žiť a nie takú,ktorá ťa do pol roka zabije.Máš vlastne šťastie.
0 0
Domáca Domáca

Domáca je offline (nepripojený) Domáca

Tinka, je síce pravda, že s touto chorobou sa žiť dá, ale nie plnohodnotne. Ja sa liečim od 2002, v 2005 som bola operovaná a od minulého roka mám znova problémy.Môj lekár už vyskúšal všetko možné ale len so slabým efektom. Rozhodla som sa pre alternatívnu liečbu a nechcem to zakríknuť - od januára mám len minimálne problémy. Začala som užívať potravinové doplnky a hnačku mám len vtedy, keď jem mliečne výrobky.
Naposledy upravil Domáca : 31.03.08 at 14:51
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

poradím ti fórum http://forum.crohnclub.sk/
nájdeš tam info o všetko, chodia tam veľmi dobrí ľudia, poradia ti. ja síce nemám MC ani UC ale tiež ma podržali a poradili mi
0 0
Tinka.ba Tinka.ba

Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

BXLmiami - Ved hej, ja to tak aj beriem, ale kazda minca ma dve strany. 1, sice to nie je smrtelna choroba 2, ale moze to v nu prerast, aspon tak to tvrdil lekar mojej mame.. V kazdom pripade treba s tym bojovat a prisne dodrziavat liecbu. Ja mam za tyzden 20, ale nic by sa nestalo, keby UC pockala este aspon 5 rokov..
Domáca - to ma mrzi, ze uz si si tolko kvoli tejto chorobe pretrpela. Sice Ti nemozem popriat "skore uzdravenie", ale prajem Ti, aby sa Ti tato choroba co najvia minimalizovala. A nesposobovala Ti do buducnosti nejake vyrazne problemy.. Ja tiez planujem navstivit jedneho skveleho homeopata, ktory mi uz v minulosti pomohol... Tak keby ma cistou nahodou zazracne vyliecil, tak dam echo...
funny10 - dakujem za info, pojdem sa tam mrknut
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tinka.ba Pozri príspevok
V prvom rade dakujem za komenty - prispevky - Lepka, Smith, Tina Pretoze, ked som sa spytala doktora, co to je za chorobu, tak mi povedal, ze si o tom mam precitat na internete.. co som vlastne aj urobila, ale nemam skoro ziadne z priznakov tejto choroby.. Ja mam ist buduci tyzden na kontrolu, co sa mi vobec nepaci, lebo nechcem, aby mi nekto pozeral do zadku a ked mam byt na to dozivotne odkazana.. a napr. co sa tyka stravovania, stravujete sa ako predtym? Pan Doktor, mi sice pri odchode dal nejaku brozurku o nejakej diete, ale pochopila som to tak, ze je to velmi individualne a tak, ked mi to nic nerobi, tak jem ako vzdy vela cokolady, mastneho, koreneneho, pijem kolu atd...Co sa tyka tych kiahni, tak tie som v detstve absolvovala a ja som sa zas docitala, ze vyznamnym spustacom tejto choroby je aj fajcenie..
Pri podozrení na UC alebo MC je to najhoršie čo môžeš robiť.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.03.08 at 15:47
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Domáca Pozri príspevok
Tinka, je síce pravda, že s touto chorobou sa žiť dá, ale nie plnohodnotne. Ja sa liečim od 2002, v 2005 som bola operovaná a od minulého roka mám znova problémy.Môj lekár už vyskúšal všetko možné ale len so slabým efektom. Rozhodla som sa pre alternatívnu liečbu a nechcem to zakríknuť - od januára mám len minimálne problémy. Začala som užívať prípravky od ***** a hnačku mám len vtedy, keď jem mliečne výrobky.
Je to vždy individuálne. Ja našťastie žijem plnohodnotný život s MC. Chorobu mám už 12 rokov, som po operácii. Od operácie mám minimálne problémy. Pravideľne chodím na kontroly, snažím sa dodržiavať dietu, ktorú som asi 2 roky skúšal, kým som zistil čo môžem a čo nie.
K môjmu zdrav.stavu. 1/2 roka po operácii ( v r. 2002) ma chceli zaradiť do výskumu nových liekov, ktoré vynašli v USA. Primár interného odd. Ružinovskej nemocnice ma pozval na pohovor, či sa nechcem zúčastniť. Priniesol som zo sebou výsledky, a po preskúmaní vyhlásil, že bohu žial nemôžu ma zaradiť, nakoľko som "príliš" zdravý na moju diagnózu, a tým pádom výsledky by neboli relevantné.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Je to vždy individuálne. Ja našťastie žijem plnohodnotný život s MC. Chorobu mám už 12 rokov, som po operácii. Od operácie mám minimálne problémy. Pravideľne chodím na kontroly, snažím sa dodržiavať dietu, ktorú som asi 2 roky skúšal, kým som zistil čo môžem a čo nie.
K môjmu zdrav.stavu. 1/2 roka po operácii ( v r. 2002) ma chceli zaradiť do výskumu nových liekov, ktoré vynašli v USA. Primár interného odd. Ružinovskej nemocnice ma pozval na pohovor, či sa nechcem zúčastniť. Priniesol som zo sebou výsledky, a po preskúmaní vyhlásil, že bohu žial nemôžu ma zaradiť, nakoľko som "príliš" zdravý na moju diagnózu, a tým pádom výsledky by neboli relevantné.
Tiez som bola zaradena do programu, len akosi nemam odvahu odhodlat sa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
Tiez som bola zaradena do programu, len akosi nemam odvahu odhodlat sa.
Ja som aj chcel, len oni ma nechceli.

Zastávam názor, že potrebujem prežiť vždy nasledujúcich 5 - 10 rokov čo najmenšími komplikáciami, a počas tej doby veda určite pokročí natoľko, že vynajdú nový spôsob liečby.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Ja som aj chcel, len oni ma nechceli.

Zastávam názor, že potrebujem prežiť vždy nasledujúcich 5 - 10 rokov čo najmenšími komplikáciami, a počas tej doby veda určite pokročí natoľko, že vynajdú nový spôsob liečby.
Ide o narocnu liecbu ktorej je uspesnost 50-60%. Zvazil by si aj tak?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
Ide o narocnu liecbu ktorej je uspesnost 50-60%. Zvazil by si aj tak?
Myslím, že áno. Horšie na tom nemôžem byť ako som bol pred operáciou. (perforácia hrubého čreva).
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Myslím, že áno. Horšie na tom nemôžem byť ako som bol pred operáciou. (perforácia hrubého čreva).
U mna je momentalne tiez neporovnatelne zlepsenie, preto aj vaham. Pred par rokmi by mi bolo jedno co sa bude diat, len aby bolo lepsie.
Ta liecba, kt. mam podstupit nie celkom suvisi s ochorenim criev, ale moze mat vplyv na celkovy zdrav. stav
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
U mna je momentalne tiez neporovnatelne zlepsenie, preto aj vaham. Pred par rokmi by mi bolo jedno co sa bude diat, len aby bolo lepsie.
Ta liecba, kt. mam podstupit nie celkom suvisi s ochorenim criev, ale moze mat vplyv na celkovy zdrav. stav
U mňa išlo vyslovene o liečbu MC, preto som sa chcel zúčastniť.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Myslím, že áno. Horšie na tom nemôžem byť ako som bol pred operáciou. (perforácia hrubého čreva).
Myslim, ze si asi rozhodnejsi. Ja v novych metodach trocha /dost/ vaham.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
Myslim, ze si asi rozhodnejsi. Ja v novych metodach trocha /dost/ vaham.
Áno je to v povahe človeka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať