Zavrieť

Porady

Katastrálny úrad Senec

Viete mi niekto poradiť? Prosim Vás, myslíte si že je normálne, že v Senci čakám už 3 mesiac na list vlastníctva? a, žE NEMáTE šANCU, ABY váM TAM NIEKTO ZDVIHOL TELEFÓN???
Ak máte skúsenosrti niekto s týmto katastrom, dajte prosím vedieť.
Ďakujem...
Usporiadat
muri muri

muri je offline (nepripojený) muri

Technik PO a BOZP
Ja som čakal asi rok na list vlastníctva, keď sme dali výmaz záložného práva. Až keď som tam narobil trochu rozruchu, tak to bolo vybavené za 14 dní.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Mám bohaté negatívne skúsenosti s katastrom v Senci. To s tým telefónom je fakt, vôbec ho nedvíhajú. Volaj rovno na sekretariát riaditeľa(ľky). Tak sa to tam mení, že ani neviem presne či to tam teraz vedie muž alebo žena.
0 0
login23 login23

login23 je offline (nepripojený) login23

My sme čakali viac než pól roka. Tak som sa jedného krásneho dňa vybrala priamo k riaditeľovi a zabralo to. DO týždňa bolo všetko vybavené. Ak môžem poradiť, tak lepšie je tam zájsť osobne ako sa snažiť o telefonický kontakt.
0 0
jamosa jamosa

jamosa je offline (nepripojený) jamosa

Vo všeobecnosti na tomto katastrálnom úrade všetko dlho trvá. Ale v prípade, ak nesplnia zákonom stanovenú lehotu na zápis a spavíš tam rozruch, máš to rýchlo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V Senci sa nenormálne moc stavia takže sa ani nečudujem že úradníci nestíhajú.Aj ked oni by nestíhali ani keby sa vôbec nestavalo.
0 0
frinceznicka frinceznicka

frinceznicka je offline (nepripojený) frinceznicka

skusenosti s katastralnym uradom v senci mam len tie najhorsie, tiez tam ideme stavat. najlepsie si je priplatit za urychleny vklad, alebo si vybavit znamost....bohuzial.
0 0
login23 login23

login23 je offline (nepripojený) login23

S tým priplatením....neviem, neviem. My sme zaplatili za urýchlený vklad a po "nejakom" čase nám peniaze vrátili s tým, že to nestihli.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ako čítam príspevky, tak sa utvrdzujem v tom, že pri vybavovaní môjho vkladu na KÚ v Senci asi som mal štastie. Všetko sa vybavilo v termíne. To bolo v r.2005.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som si tam tiez zazil svoje...trebalo chodit osobne a stale urgovat aby sa veci pohli.

Senec a okolie je lokalita s najvyssim poctom novostavieb na Slovensku a ten kataster ma stale iba par zamestancov, tak sa nieje comu divit.

p.s. Ja ked som chodieval urgovat, tak tam mali taku kopu zrychlenych vkladov, tusim do 6 mesiacov starych(zakonna lehota 10 dni) a tie absolutne nestihali. Tak si neviem predstavit ci vobec niekedy robia tie normalne vklady.
0 0
majonka majonka

majonka je offline (nepripojený) majonka

My sme tiaež dali urýchlený a čakáme už 4 mesiac a peniaze nám vrátili...snáď sa dočkáme.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

ja cakam na LV od 16.10.2007
po 4 mesiacoch som sa dozvedela, ze "v konani" znamena, ze to tam zapada prachom, lebo to este nikomu nepridelili!!
po pisomnych urgenciach a niekolkych osobnych navstevach, kde cez p. sekretarku som sa nedostala k p. riaditelovi to nakoniec navela prelozili do BA, vraj vypomaha kataster v Ruzovej doline, tak to teraz lezi tam s prislubom, ze "do mesiaca" to bude, len som sa asi zabudla spytat, ze ktory mesiac mali na mysli))))
tak Vam drzim palce a hlavne pevne nervy na katastri v Senci))
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
vo vseobecnosti v okrese SENEC je velky stavebny boom, tak sa niet co cudovat, ze kataster je pretazeny a nestiha ... ja mam niekolko skusenosti s katastrom, daval sme zrychleny vklad a trvalo to asi 2 mesiace, ale nakoniec som LV mal (asi po X navstevach priamo na katastri, kde som stale nieco musel doplnat do navhrhu na vklad a konzultovat ... vzdy je treba ist, opytat sa a nenechavat nic na uradnikov, inak sa k vysledku nedopracujete), dokonca maju na dverach podatelne napisane, ze mozu (nie ze musia) rozhodnut na zaklade zryuchleneho vkladu do 14 dni
normalna lehota je na katastri tusim posunuta na 5 mesiacov (bez zrychleneho vkladu) ... poznam pripady, ktore cakali aj rok - ale ich to nesurilo, akonahle nieco potrebujete - musite ich otravovat

osobne som 2 x nosil na kataster dolezite dokumenty, lebo tie prve zapotrosili a samozrejme nic nedali vediet, az ked som dosiel po 2 tyzdnoch, ze preco sa vklad nezapisal, ked som im vsetko dal, povedali, ze ich stratili a ci im nemozem priniest nove ... KATASTROFA ...

takze pri akychkolvek ukonoch na katastri v SC - pevne nervy, otravovat a otravovat ... a pojde to

r
0 0
Pezinčan Pezinčan

Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

majonka Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť? Prosim Vás, myslíte si že je normálne, že v Senci čakám už 3 mesiac na list vlastníctva? a, žE NEMáTE šANCU, ABY váM TAM NIEKTO ZDVIHOL TELEFÓN???
Ak máte skúsenosrti niekto s týmto katastrom, dajte prosím vedieť.
Ďakujem...
3 mesiace? tak to mas este super... ja cakam vyse 3 rokov
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Pezinčan Pozri príspevok
3 mesiace? tak to mas este super... ja cakam vyse 3 rokov
na tvojom mieste by som to písomne urgovala. V BA to pomáha
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Informácia o katastri v Senci: od 15.05. do 20.05. bude zatvorená z dôvodu sťahovania sa na okresný úrad (bývalá budova zahraničnej školy).

Len aby ste vedeli, že keď sa tam chystáte v týchto dňoch neboli prekvapení.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

No my sme asi pred dvomi mesiacmi dávali žiadosť o vklad v zrýchlenom konaní a bolo to rýchle, do 14 dní som mal nový LV. V každom prípade, ak sa neponáhľate je vám to jedno (nezabudnite ale napísať urgenciu ak to bude mimo termínu) a ak sa ponáhľate je dobré im k žiadosť o vklad pripojiť aj upozornenie že tu súri. U nás, keďže vklad uschovávala notárka, by nesplnením zákonnej lehoty mohla vzniknúť nielen bizardná situácia (keď by bol vložený vklad do katastra a súčasne by notárka vrátila peniaze platitelovi, keďže to bolo mimo termínu) ale aj vyčíslitelné finančné straty pre obe strany - na to sme ich upozornili.
0 0
uctovnicka12 uctovnicka12

uctovnicka12 je offline (nepripojený) uctovnicka12

Katastrálny úrad SC je asi najhorší na Slovensku, čo sa týka lehôt. Neviem kedy sa nájde kompetetný človek, ktorému do jeho zabednenej palice príde, že tam možno stačí pridať nejakých úradníkov a všetko pôjde normálne. Ale to je na Slovensku sci fi, lebo tu sa každý trasie o flek a pre istotu neurobí vôbec nič aby nič nepokazil.
A okrem iného aj úradníci na ktastri v SC nie sú dva krát ochotní. Sú nervózni z toho , že majú toho zrejme veľa, len im nedošlo, že pusu by si nemali otvárať na stránky ale na svojich nadriadených aby ich pohli k riešeniu situácie.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
Katastralny urad v SC je specificky svojimi dlhymi cakacimi lehotami - s tym nikto nic neurobi. Vela sa stavia v okrese SC a nasledkom toho je vytazenost katastra, ktory je - aspon ze to - konecne v novych priestoroch, kde konecne nainstalovali elektronicky cakaci system. Vravis, ze cakas 3 mesiace na LV. Kataster SC tusim naposledy, ked som riesil svoje veci, garantoval bez zrychleneho vkladu minimalne 5 mesiacov cakanie na vybavenie a so zrychlenym vkladom 14 dni (aj ked negarantoval ze MUSI - ale spomenul v oznameni, ze MOZE rozhodnut do 14 dni).
Takze, vsetci, ktori riesie veci v SC na katastry - pevne nervy.
r
0 0
majonka majonka

majonka je offline (nepripojený) majonka

Ja už našťastie ten list vlastníctva mám. Vložili sme ho niekedy v novembri a v apríli konečne dorazil, ale to sme naháňali jeho spracovanie.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Nesmiete čakať pol roka kým sa niečo pohne..
ak nedodržia lehotu.. treba hneď písomne žiadať o nápravu! oni zareagujú veľmi rýchlo, zas tiež si uvedomujú že zdržovať to môže mať možno aj právne následky.
ak máte ale vy čas a netlačite na to - viem si živo predstaviť že v tejto lokalite sa stavia strasne veľa takže aj roboty majú asi viac než dosť. Hold a predbehnú vás asi tí čo sa domáhajú svojho práva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať