Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Ak mal danovnik popri prijmoch z podnikania, prijem zo zavislej cinnosti 1194, treba ja ten uviest v danovom priznani?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sonka123 Pozri príspevok
    Ak mal danovnik popri prijmoch z podnikania, prijem zo zavislej cinnosti 1194, treba ja ten uviest v danovom priznani?
    Samozrejme. Do DP idú všetky zdaniteľné príjmy...

    sonka123 je offline (nepripojený) sonka123

    sonka123
    myslela som si, len som zabudla, ze som bola aj zamestnana 3 dni, tak uz som to podala bez toho, nevadi, spravim opravne
    dakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sonka123 Pozri príspevok
    myslela som si, len som zabudla, ze som bola aj zamestnana 3 dni, tak uz som to podala bez toho, nevadi, spravim opravne
    dakujem
    A mala si podpísané Vyhlásenie? Lebo keby to bola zrážková daň, tak by to bolo v poriadku...

    sonka123 je offline (nepripojený) sonka123

    sonka123
    a este som sa chcela spytat, ked som prechadzala z pausalnych na jednoduche ucto a mam v zavazkoch len zdravotne poistenie, musim upravit zaklad dane a podat nejake dodatocne priznanie???

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Sonka, ak si v minulom období uplatnila paušálne výdavky, tak si nepredkladala výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch, takže neviem aké potvrdenie ti dali - to čo píšeš by platilo, ak by bol opačný prípad - prechod z JÚ na paušálne výdavky.

    sonka123 je offline (nepripojený) sonka123

    sonka123
    nie, to bola odpoved este Anji, ze ci som mala podpisane nejake vyhlasenie k zavislej cinnosti, z mojim uctom to nema nic spolocne

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sonka123 Pozri príspevok
    nie, to bola odpoved este Anji, ze ci som mala podpisane nejake vyhlasenie k zavislej cinnosti, z mojim uctom to nema nic spolocne
    V tom prípade ten príjem patrí do DP...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.