Zavrieť

Porady

dan z prijmu FO-A

prosim o pomoc.vyplnujem manzelovi danove priznanie a potrebujem pomoct.od januara do jula som bola dobrovolne nezamestnana a od jula som na materskej respektive poberam rodicovsky prispevok.v kolonke udaje o manzelke je kolonka vlastne prijmi a neviem ci tam ma napisat suhrn rocicovskeho prispevku alebo nie.a dalej v v oddiele vypocet dane je kolonka znizenie zakladu dane na manzelku tam mam napisat celu odpocitatelnu polozku alebo len tu cast vyplivajucu z mojho rodicovskeho prispevku
a dalej danovy bonus na dieta manzel ho poberal kazdy mesiac od zamestnavatela mam ho tiez v 55 riadku napisat.a este jedna vec v akom pripade mozem poziadat o vratenie dane .velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    a čo keby si to zobrala niekomu kto vie vyplniť ?

    prepáčte ale veľmi nemám rada takých ľudí ktorí nechajú na poslednú chvílu DP a potom ešte vtedy rožmýšlajú o tom ako to treba vyplniť. Keď chcete vy vyplniť a nechcete za to platiť tak mali by ste preštudovať daňové zákony. Od 1,1 do 31.3. je dosť času na preštudovanie zákonov.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Rodičovský príspevok sa nezapočíta do príjmov manželky. Takže nezdanit.časť základu dane na manželku 95616 (pokiaľ iné príjmy neboli).
    Daň bonus r. 55 a 57 bude rovnaká suma ak manželovi vyplácali mesačne a v správnej výške.
    Pokiaľ budete mať daňový preplatok, tak DU Vám vráti, treba tam vyznačiť či poš.poukážkou alebo na účet.

    2jana2 je offline (nepripojený) 2jana2

    2jana2
    dakujem za odpoved.a ktomu na poslednu cvilu manzelovi dali pred tyzdnom vypoved a poslali nam len papiere aby sme si danove vyplnili sami .ale aj tak vam dakujem za cas velmi ste mi pomohli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.