Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

- Spravil by som dvojity rozvod vody, na WC a na polievanie by isla voda zo studne.

- Vykaslal by som sa na architektov a spravil by som co najjednoduchsi projekt, bez vyklenkov, balkonov, tepelnych mostov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Nikdy by som neprerabala stary dom, ale zburala a postavila novy. I ked je zaizolovany, su miesta, kde presakuje voda, myslim, ze na sto percent to ani ta najlepsia firma neurobi.
1 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

misomiso Pozri príspevok
- Spravil by som dvojity rozvod vody, na WC a na polievanie by isla voda zo studne.

- Vykaslal by som sa na architektov a spravil by som co najjednoduchsi projekt, bez vyklenkov, balkonov, tepelnych mostov.
Velmi zaujimava tema, ale teraz chlapci ???!!!
Hadam az po 31. Dom pocka ale danove priznania nie.
Len k tej vode musim rychlo dodat, ze na polievanie studnu ano,
ale vraj na WC moze narobit viac skody ako usetrenych koruniek.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

hermiona Pozri príspevok
Velmi zaujimava tema, ale teraz chlapci ???!!!
Hadam az po 31. Dom pocka ale danove priznania nie.
Len k tej vode musim rychlo dodat, ze na polievanie studnu ano,
ale vraj na WC moze narobit viac skody ako usetrenych koruniek.
Traba tam filter, to je vsetko.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Máme malý podkrovný domček, ale chyba WC je iba na podkroví, na prízemí ho budeme asi musieť nejako dorobiť. Nikdy dom iba s jedným WC!
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pred používaním vody zo studne na WC je treba zvážiť obsah FE,potom je na WC a aj na potrubí nános a WC má škaredú farbu, aj keď sa umýva.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Zacal som studovat veci okolo stavby priliz neskoro, keby som vedel na zaciatku to co dnes, prebiehala by moja komunikacia s firmami/robotnikmi uplne inak.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

AndrejG Pozri príspevok
Zacal som studovat veci okolo stavby priliz neskoro, keby som vedel na zaciatku to co dnes, prebiehala by moja komunikacia s firmami/robotnikmi uplne inak.
Hlavne ak by si dnes vobec nejakych zohnal. Vsetci su v Anglicku a Irsku.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

misomiso Pozri príspevok
Hlavne ak by si dnes vobec nejakych zohnal. Vsetci su v Anglicku a Irsku.
Iba ti neschopni odisli, ti co vedia co robia si tu zarobia viac, staci pozriet ake su ceny za prace na stavbe a vsetko beru cash.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Zase mi neda...... Najvacsou mojou chybou bolo, ze som si naivne myslela ze sa zmestim do rozpoctu.
1 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

AndrejG Pozri príspevok
Iba ti neschopni odisli, ti co vedia co robia si tu zarobia viac, staci pozriet ake su ceny za prace na stavbe a vsetko beru cash.
Rad si necham zaslat kontakty na SKUTOCNYCH robotnikov, co vedia co robia...
Moja osobna skusenost je ta, ze ostali len ti neschopni. Kazdy co ma 2 ruky a vie ich vyuzit, tak je davno vonku a robi za trojnasobok toho co doma...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

AxelC Pozri príspevok
Rad si necham zaslat kontakty na SKUTOCNYCH robotnikov, co vedia co robia...
Moja osobna skusenost je ta, ze ostali len ti neschopni. Kazdy co ma 2 ruky a vie ich vyuzit, tak je davno vonku a robi za trojnasobok toho co doma...
Co by preboha robili vonku, ked tu si sikovny murar zarobi 60-80tis. mesacne(ano, poznam takych)? A v cistom, nevidel som ziadneho vystavovat fakturu. V zahranici robia 200 cisteho? Neplatia tam dane? Neplatia najom? Hlavne je, kolko dokazu kde usetrit a to urcite viac doma.

p.s. 99% robotnikov je neschopnych, pokial ich clovek nestrazi, je jedno odkial su a kde robia. Ked ich clovek necha iba tak bez dozoru, potom sa nemoze divit.
0 0
Xero Xero

Xero je offline (nepripojený) Xero

Mas skusenosti - mohol by si dat aj konkretnejsie rady? Vopred dakujem.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Maximálne súhlasím s Andrej G-nám raz kožovali zvonka predsieň a murári ťahali kožovku úplne až po zem!!!!normálne som nechápala, presviedčali ma, že to tak má byť...ešte mali aj drzosť vypýtať viac ako sme sa dohodli, tak to teda nie chlapci, vyplatila som ich ako bolo vopred dohodnuté /a to mi mohli ešte
ručičky bozkávať/ a pekne v podvečer, keď vypadli sme s manželom "podrezávali" ešte čerstvú kožovku, aby sme ju oddelili od zeme na úroveň izolácie /a potom, že vlhnú domy!!!!/
A takých podobných "pikošiek" mám niekoľko, ale faktom je, že si stavbu treba jednoducho ustrážiť....
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

My ked sme pristavovali tak som okolo každého majstra chodila, aby som videla čo ako robí a vždy som sa pýtala prečo robí to alebo ono tak, občas som ich svojími otázkami zaskočila a donútila ich uvažovať či je to potrebné spraviť tak alebo inak a ked sa mi niečo nepáčilo tak som im to aj povedala, lebo niektorý robia ozaj ako keby im na tom čo urobia nezáležalo, len aby zarobili.
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pardon ale táto téma je o Vašich rozhodnutiach, ktoré by ste už druhý krát neurobili, nie téma sťažností...

Poradamoderátori kde ste? Vypnite príspevky
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Maximálne súhlasím s Andrej G-nám raz kožovali zvonka predsieň a murári ťahali kožovku úplne až po zem!!!!normálne som nechápala, presviedčali ma, že to tak má byť...ešte mali aj drzosť vypýtať viac ako sme sa dohodli, tak to teda nie chlapci, vyplatila som ich ako bolo vopred dohodnuté /a to mi mohli ešte
ručičky bozkávať/ a pekne v podvečer, keď vypadli sme s manželom "podrezávali" ešte čerstvú kožovku, aby sme ju oddelili od zeme na úroveň izolácie /a potom, že vlhnú domy!!!!/
A takých podobných "pikošiek" mám niekoľko, ale faktom je, že si stavbu treba jednoducho ustrážiť....
Na základe upozornenia Richarda teda dopĺňam vrámci témy-na stavbu by som si zavolala už len overenú stavebnú skupinu, ktorá odvedie robotu dobre a za primerané /nie premrštené/ peniaze!!
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

A ja este teda pridavam, ze ked niekto nema cas stale chodit na stavbu kontrolovat, musi si nevyhnutne najst dobry stavebny dozor. A taky ktory bude stat na stavbe cely den, okrem toho, ze ustrazi pracovny cas robotnikov, ustrazi aj ich pracu. Dozor je jediny clovek, s ktorym sa neoplati dojednavat cenu, ked mu date co chce, bude spokojny a tych par desattisic moze usetrit statisice alebo viac.
1 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

polovica príspevkov je mimo témy, prosím premazať!!!

A tí čo trepú hlúposti, že dobrí stavbári sú v zahraničí, tak sa spamätajte! V zahraničí sú tak maximálne pomocníci.
Kamarát 1 rok po skončení školy (SOU stavebné) zarába 60 tis v čistom za 8-10 hod denne 5 dní v týždni.
Hneď po škole šiel do nemecka a zarobil tiež 60 tis a to mal ubytovanie zadarmo.
Na ďalší rok, už sa mu to neoplatilo, lebo z hodinovky prešiel na úkolovku a zarobí to čo v nemecku a je doma. A je živnostník, čiže keď dokončí stavbu môže ostať mesiac doma a nikto mu nič nepovie (ale ostáva doma 3 mesiace cez zimu).

AndrejG Pozri príspevok
A ja este teda pridavam, ze ked niekto nema cas stale chodit na stavbu kontrolovat, musi si nevyhnutne najst dobry stavebny dozor. A taky ktory bude stat na stavbe cely den, okrem toho, ze ustrazi pracovny cas robotnikov, ustrazi aj ich pracu. Dozor je jediny clovek, s ktorym sa neoplati dojednavat cenu, ked mu date co chce, bude spokojny a tych par desattisic moze usetrit statisice alebo viac.
Len ten dozor musí aj za to stáť , čo sme mali my dozor, tak to bol nejaký tatíkov maznáčik (a mal 4 stavby v okolí na starosti), ja ako strojár som skôr prečítal stavební výkres ako on (a to ho mal mať naštudovaní), nevšimol si chyby, podstatné chyby, na ktoré sa pri šaľovaní zabudli,... chvala bohu, že tam chodil ešte nekomromisný architekt (pri každej betonáži to musel schváli a podpísať. Stavala sa bytovka a šalunk sa robil na 30-50 domiešavačov. A to chlapec bol o 3 roky starší a hlavne ho zaujímalo, aby som mu vykal a nie tykal, tak som mu povedal, že "vykať budem odborníkom a nie tým čo sú tu cez protekciu", skoro ho rozdrapilo, ale mal smolu nič mi nemohol
Naposledy upravil Composite : 24.03.08 at 12:52
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja by som sa vyvarovala otvorených priestorov a hlavne domu bez zádveria. My sme zádverie spravili a nebanovali sme. Nechali sme si však kuchyňu+jedáleň+obyvačku a chodbu na horné poschodie ako jeden otvorený priestor. Veľká chyba. Zabudli sme, že u nás býva aj -15 stupňov a niekedy aj viac. Otvorený priestor je požierač energie a postupne sme oddelili chodbu od ostatných priestorov, a keby som aj dnes bývala v tom dome, tak oddelím určite aj ostatné miestnosti.
Susedia čo neporobili zádverie, po prvej zime ho mali všetci.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať