Zavrieť

Porady

Adobe reader

Prosim Vás, mám vyplniť formulár v adobe reader a le nedá sa mi do toho vpisovať.Ako sa to dá odblokovať, aby ma to pustilo? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    To sa mi nezdá............do PDF súboróv sa nedá takto zasahovať.......
    skús si to zistit, čo máš vlastne vyplniť, no takto to možné nie je....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Danka123 Pozri príspevok
    Prosim Vás, mám vyplniť formulár v adobe reader a le nedá sa mi do toho vpisovať.Ako sa to dá odblokovať, aby ma to pustilo? Ďakujem
    Ako už názov hovorí, reader nie je na úpravu pdf dokumentov, ale (len) na ich čítanie...
    Na ich editovanie je nutný softvér, ktorý to dokáže, napr. Adobe Acrobat, resp. mnohé ďalšie, špeciálne prispôsobené na vyplňovanie tlačív.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...tento problém som riešila aj ja včera - do DPPO vyplneného na www.drsr.sk a uloženého v mojom PC som potrebovala doplniť príjemcu 2%... Pokiaľ potrebuješ toto, tak choď na drsr, vyplnenie tlačiva na internete. Tam si vyber tlačivo ktoré potrebuješ a úplne dole nájdeš možnosť vyhľadať (nájdeš si súbor ktorý potrebuješ upraviť) a odťukneš vloženie údajov zo súboru. Údaje sa Ti načítajú a ty môžeš upraviť resp. doplniť chýbajúce údaje.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    ak máš vyplniť formulár a je to pdf súbor, asi si ho máš vytlačiť a ručne vyplniť, ináč (viď vyššie) to nepôjde. Ak by sa mal vyplniť v PC nebol by to pdf súbor ale elektronický formulár, ako na hociktorom fóre pri registrácii

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ďalšia možnosť- na doplnenie - ak to chceš mať s peknou úpravou, vytlačiť, naskenovať a v programe pre skener formulár vypísať.
    Adobe Acrobat s možnosťou editovania stojí dosť - počul som niečo 15 až 20 000 Sk /ale neverím ušiam/

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    petsvk Pozri príspevok
    EŠTE BY TU BOLA MOŹNOSŤ PREVIESŤ SÚBOR .pdf DO FORMATU NAPR. .doc
    No to je, pokiaľ viem, možné tiež iba v Adobe Professional. A pravdu povediac, uloží sa to ako obrázok a písať do obrázku, to asi nebude sranda.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    petsvk Pozri príspevok
    EŠTE BY TU BOLA MOŹNOSŤ PREVIESŤ SÚBOR .pdf DO FORMATU NAPR. .doc
    Pouzit Solid Converter, myslim ze je 14-dnova verzia zadara. Ma obmedzenie na 10 stran. Samozrejme da sa obist, konvertovat od 1-10, potom 11-20 atd.

    zahor je offline (nepripojený) zahor

    zahor
    ak je dobre spraveny PDF subor (ako formular) tak to samozrejme vypisat ide aj v readery ALE neda sa to ulozit .... len verzia professional. robil som take PDF-kove formulare v open office.... pliaga pri navrhu ale funguje to (bol to formular pre vyplnovanie planov civilnych letov... sranda je ze ten formular si pamata aj co sa do tych koloniek vypisovalo predtym "rychlejsie opakovane vypisovanie tych istych udajov pri opatovnom otvoreni"). ten priklad z danoveho riaditelstva je super ..... toto niesu elektronicke formulare v PDF formate. je to len vytlacitelny dokument vyplnitelny len propiskou.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, prosím Vás o radu, priložila som jednu prílohu - súbor v pdf, potrebovala by som si ho vytlačiť, ale je tam zámok. Dá sa to vôbec vytlačiť?
    Alebo je to súbor iba na prezeranie, potrebovala by som sa z toho učiť, z papiera je to lepšie ako z obrazovky.
    Ďakujem Vám za odpoveď a želám všetkým pekný deň.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    AntekaK Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás o radu, priložila som jednu prílohu - súbor v pdf, potrebovala by som si ho vytlačiť, ale je tam zámok. Dá sa to vôbec vytlačiť?
    Alebo je to súbor iba na prezeranie, potrebovala by som sa z toho učiť, z papiera je to lepšie ako z obrazovky.
    Ďakujem Vám za odpoveď a želám všetkým pekný deň.
    Neda sa. Autor ho blokol na tlacenie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AntekaK Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás o radu, priložila som jednu prílohu - súbor v pdf, potrebovala by som si ho vytlačiť, ale je tam zámok. Dá sa to vôbec vytlačiť?
    Alebo je to súbor iba na prezeranie, potrebovala by som sa z toho učiť, z papiera je to lepšie ako z obrazovky.
    Ďakujem Vám za odpoveď a želám všetkým pekný deň.
    Otvor to v nejakom inom prehliadači pdf dokumentov, nie v Acrobat Readeri. Ja som to skúsil napr. v PDF Complete a tam to išlo vytlačiť. Alebo si daj vyhľadať podľa kľúčových slov "free pdf viever" To blokovanie proti tlači je funkčné asi len v niektorých aplikáciách.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, Chobot, Braňo, veľmi pekne Vám ďakujem za rýchlu pomoc. Ešte raz veľká vďaka a želám Vám pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.