Zavrieť

Porady

Úroky v banke

Dobrý večer...do ktorého riadku Daňového priznania typu B sa zapisujú úroky pripísané na bankovom účte /príjem/ a do ktorého daň z uvedených úrokov. Jedná sa o SZČO, ktorá má príjmy len zo živnosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.

    popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

    popoka34
    ekopo Pozri príspevok
    Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.
    Ďakujem..:-)

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja by som za takú rýchlu odpoveď skúsila kliknúť na tú "tlačicu" oceňujem u ekopa

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    Ahojte,

    moje uroky na bankovom ucte su uz zdanene, bolo mi povedane v banke. Ale tato dan na vypise z BU konkretne nie je uvedena. Je tam len polozka kreditne uroky. Musim ich uviest medzi prijmami aj tak? Radsej ich dvakrat zdanit, ako ani raz?
    Dakujem

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    zoe Pozri príspevok
    Ahojte,

    moje uroky na bankovom ucte su uz zdanene, bolo mi povedane v banke. Ale tato dan na vypise z BU konkretne nie je uvedena. Je tam len polozka kreditne uroky. Musim ich uviest medzi prijmami aj tak? Radsej ich dvakrat zdanit, ako ani raz?
    Dakujem
    uroky na bankovom ucte su povazovane vlastne ako prijem zo zivnosti, cize treba ich uviest do prijmov.
    ešte doplním... ak by šlo o zamestnanca, sú zrazené zrážkovou daňou a berú sa ako vysporiadané
    Naposledy upravil Mickya : 23.03.09 at 11:55 Dôvod: doplnenie

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    Ide o uroky na podnikatelskom ucte SZCO. V banke pani tvrdila, ze su zdanene, ale konkretne dan na bankovom vypise nie je uvedena, je tam len kreditny urok. Priratam ich teda k prijmom a vypocitam si z celkovych prijmov 40% vydavky?
    dakovala..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zoe Pozri príspevok
    Ide o uroky na podnikatelskom ucte SZCO. V banke pani tvrdila, ze su zdanene, ale konkretne dan na bankovom vypise nie je uvedena, je tam len kreditny urok. Priratam ich teda k prijmom a vypocitam si z celkovych prijmov 40% vydavky?
    dakovala..
    Správne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ekopo Pozri príspevok
    Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.
    Doplním pre rok 2009 je to riadok 99 /daň z úrokov/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.