Zavrieť

Porady

preradenie auta z podnikania do os.vlastníctva

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť.V roku 2006 som kúpila auto, ktoré je majetkom. Zaplatila som cestnú daň.Auto som v roku 2006 odpísala,ale v januári 2008 som ho odhlásila z DÚ, takže v roku 2008 som nezaplatila cestnú daň. Da sa v JÚ v roku 2007 dať do nákladov ZC auta s tým, že k 31.12.2007 ho prevediem nejakým zápisom do osobného vlastníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ostrov Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť.V roku 2006 som kúpila auto, ktoré je majetkom. Zaplatila som cestnú daň.Auto som v roku 2006 odpísala,ale v januári 2008 som ho odhlásila z DÚ, takže v roku 2008 som nezaplatila cestnú daň. Da sa v JÚ v roku 2007 dať do nákladov ZC auta s tým, že k 31.12.2007 ho prevediem nejakým zápisom do osobného vlastníctva?
    Auto zaradené v obchodnom majetku FO môžeš kedykoľvek vyradiť z obchodného majetku a previesť do osobného užívania (stačí napr. zápis v knihe dlhodobého majetku - inventárnej karte - o preradení). Zostatková cena dlhodobého majetku preradeného do osobného užívania nie je v náväznosti na § 21 ods. 2 písm. f) daňovým výdavkom. (Daňovým výdavkom by táto cena bola len pri predaji a alebo likvidácii automobilu).
    Z daňového hľadiska by bolo vhodnejšie preradiť auto nie 31.12.07, ale 1.-2. januára 2008. V tomto prípade, keďže auto je v obchodnom majetku k 31.12.07, môžeš uplatniť do nákladov aspoň daňové odpisy za rok 2007.
    Naposledy upravil andrej_rv : 21.03.08 at 20:11

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu: SZČo kupila v r.2007 os auto a zaradila ho do majetku. Keďže ho ale nevyužívala na podnikanie, chce ho preradiť do os. vlastníctva. Stačí urobiť iba preradenie na karte DHM?
    daň z MV nebola zaplatená, ani nebolo náhlásené na DU-keď nebolo využívané na podnikanie.Tak isto neboli uplatnené ani odpisy. V TP môže ostať IČO, alebo je nutné zmeniť na FO?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    môže ho preradiť do osobného vlastníctva a nemusí to prepisovať na DI v technockom preukaze, vyradenie vyznačíš na karte IM

    kristín je offline (nepripojený) kristín

    kristín
    Ahojte, čítam váš problém z preradením auta z podnikania do osobného užívania, lebo aj ja sa chcem v tomto ohľade poradiť. Nie je pri preradení auta z podnikania do osobného užívania nejaká podmienka? Teda myslím konkrétne na to, že ak boli na auto uplatňované odpisy, môže sa auto preradiť až po nejakom čase do osobného užívania /napr. 2 roky/, nie som si tým istá, preto prosím o radu niekoho, čo už s tým problémom prišiel do kontaktu. Vďaka.

    preradenie auta z podnikania do os.vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.