Zavrieť

Porady

PREDDAVKY NA DAŇ FO - pomôcka na výpočet

Stále robí mnohým veľký problém správny výpočet preddavkov na daň fyzických osôb podľa § 34 platného od 1.1.2007 a preto dávam k dispozícii svoju pomôcku, ktorá je úspešne odskúšaná na všetkých DPFO B, čo som túto daňovú sezónu mala v rukách.
Pozor platí len na výpočet preddavkov na rok 2008.

Použitie je jednoduché.
1. Stiahnete si excelovskú tabuľku do PC
2. Zoberiete si do ruky podané DPFO B za rok 2007 a vpíšete z riadkov DP príslušné sumy do bielych polí tabuľky.
Po vyplnení všetkých údajov sa dozviete, či máte povinnosť platiť preddavky, ak máte povinnosť, tak sa dozviete koľko a ako často budete platiť a aj termíny splatnosti.
Ak si doplníte identifikačné údaje a číslo účtu DÚ môžete ju vytlačiť a použiť ako účtovný doklad.
Dala som tam aj príslušné odseky § 34, podľa ktorých sa preddavky rátajú.

Verím, že mnohým to pomôže.
Prajem pekné vypĺňanie a ak Vám vyjdu veľké preddavky, nie je to chyba tabuľky, ale znamená to, že máte vysoké príjmy.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V tejto
http://www.porada.sk/1297719-post66.html
Ja som veru spravila v tomto chybu v minulom roku
http://www.porada.sk/t131485-preddav...z-6-a-8-a.html
0 0
oriana oriana

oriana je offline (nepripojený) oriana

zitka dakujem,

ano,v tej a takto ju mam vyplnenu a takto mi oznamuje:
podla § 34/1 - vznikla povinnost
podla § 34/2 alebo §34/3 - mam ako treba platit preddavky (kvartalne)
a podla § 34/9 - ze povinnost nie je
a celkovy oznam dolu: ze danovnik nie je povinnost platit preddavky.
vyplnila som CZD § 8
pripocitatelne polozky (stratu) z § 6

zvysok tabulka rozpocitala (sumu preddavku)

aj Vy to tak mate?
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

oriana Pozri príspevok
zitka dakujem,

ano,v tej a takto ju mam vyplnenu a takto mi oznamuje:
podla § 34/1 - vznikla povinnost
podla § 34/2 alebo §34/3 - mam ako treba platit preddavky (kvartalne)
a podla § 34/9 - ze povinnost nie je
a celkovy oznam dolu: ze danovnik nie je povinnost platit preddavky.
vyplnila som CZD § 8
pripocitatelne polozky (stratu) z § 6

zvysok tabulka rozpocitala (sumu preddavku)

aj Vy to tak mate?
Fúha, oriana, veru si nič nevyplnila zle. Ďakujem ti, že si mi to oznámila. Tabuľka pracuje s čiastkovými základmi dane a test na to, či náhodou neboli príjmy z § 6 a zároveń strata tam nie je zabudovaný. Je to síce veľmi zriedkavá kombinácia - strata a zároveń povinnosť platiť preddavky, ale ako vidno život je pestrý a stane sa aj to.
SŤAHUJEM TABUĽKU PLATNÚ PRE ROK 2010 a upozorňujem, že ani tabuľky platné pre rok 2008 a 2009 netestovali, či niekto dosiahol príjmy podľa par. 6 a zároveń stratu. Na to pozor. V takom prípade sa nepostupuje podľa § 34 ods.9.
Túto poslednú tabuľku opravím, ale nebude to okamžite.
3 0
oriana oriana

oriana je offline (nepripojený) oriana

Kati, dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
oriana Pozri príspevok
zitka dakujem,

ano,v tej a takto ju mam vyplnenu a takto mi oznamuje:
podla § 34/1 - vznikla povinnost
podla § 34/2 alebo §34/3 - mam ako treba platit preddavky (kvartalne)
a podla § 34/9 - ze povinnost nie je
a celkovy oznam dolu: ze danovnik nie je povinnost platit preddavky.
vyplnila som CZD § 8
pripocitatelne polozky (stratu) z § 6

zvysok tabulka rozpocitala (sumu preddavku)

aj Vy to tak mate?
Noo asi som mala šťastie , že nebola strata .Preto mne to vypočítalo dobre . Ale vďaka Tvojmu príspevku sa aspoň prišlo na to , že aj iná situácia v živote môže nastať .
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Zita5 Pozri príspevok
Noo asi som mala šťastie , že nebola strata .Preto mne to vypočítalo dobre . Ale vďaka Tvojmu príspevku sa aspoň prišlo na to , že aj iná situácia v živote môže nastať .
Presne tak Zitka. Ladila som ju na kadeakých príjmoch, ale takéto niečo sa mi nedostalo pod ruku.
No nič, minulé roky nikto nereklamoval a tento rok ma od preplácania pokút zachránila oriana.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ufff... dosť by mi helfla tá tvoja tabuľka Katija... úplne som sa spoliehala na teba a tabuľky už niet...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Monika Kováčová Pozri príspevok
ufff... dosť by mi helfla tá tvoja tabuľka Katija... úplne som sa spoliehala na teba a tabuľky už niet...
Monika, Katija ju stiahla z Porady, lebo ju chcela upraviť. Ja som si ju stihla stiahnuť, neviem či ju sem môžem priložiť - alebo Ti ju nejako poslať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Monika Kováčová Pozri príspevok
ufff... dosť by mi helfla tá tvoja tabuľka Katija... úplne som sa spoliehala na teba a tabuľky už niet...
Blankake Pozri príspevok
Monika, Katija ju stiahla z Porady, lebo ju chcela upraviť. Ja som si ju stihla stiahnuť, neviem či ju sem môžem priložiť - alebo Ti ju nejako poslať.
Dievčatá, ja som sa tiež spoľahla že tú tabuľku tu nájdem .
Mám len jednoduchý prípad - závislá činnosť a prenájom pre slobodného bez záväzkov
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

liba2 Pozri príspevok
Dievčatá, ja som sa tiež spoľahla že tú tabuľku tu nájdem .
Mám len jednoduchý prípad - závislá činnosť a prenájom pre slobodného bez záväzkov
Dievčatá tú tabuľku, čo som stiahla neprikladajte kde kade po porade. Kto ju má, nech berie na vedomie, že je tam jedna ideová chyba, ale aj to, že nechcem aby sa táto tabuľka šírila ďalej. Dokončujem posledné PO a možno aj dnes opravenú tabuľku vyvesím. Ďakujem za pochopenie.
3 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

PREDDAVKY NA DAŇ FO NA ROK 2010- pomôcka na výpočet, verzia 2
Plním sľub. Sorry, ale skôr sa mi nedalo.
Doplnila som do tabuľky jednu otázku, zodpovedanie ktorej je nutné pre správne uplatnenie § 34 ods. 9.
Treba kliknúť na oranžové pole a vybrať si z dvoch ponúkaných možností tú, ktorá je správna.
Tabuľka sa až vtedy zapne. Všetko ostatné funguje po starom. Kto slušne zarobil, bude asi platiť preddavky.
PS: Komu by náhodou nebolo jasné prečo som tabuľku upravila, nech si prečíta príspevok č. 80 a nasledujúce príspevky v tejto téme.
Naposledy upravil Katija : 28.03.10 at 21:25 Dôvod: Pridanie tabuľky :)
33 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ďakujeme
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kati, prosím ťa, buď taká dobrá zmeniť v tabuľke nezdaniteľnú časť ZD na 3559,30 €. Vďaka.
2 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

PREDDAVKY NA DAŇ FO NA ROK 2011-pomôcka na výpočet
Tento rok som urobila v tabuľke len malé zmeny (iné sú dátumy a nezdaniteľná časť základu dane), lebo posledná novela zákona sa § 34 nedotkla. Ba ani čísla riadkov v DPFO B sa nezmenili. Tabuľka funguje rovnako ako po minulé roky. Kto potrebuje návod na použitie, nech si ho pohladá v starších príspevkoch tejto témy.
Prajem Vám veľa klientov spokojných s vyrátanými preddavkami.
_________________
Katija
Naposledy upravil Katija : 09.02.11 at 12:44 Dôvod: Pridanie tabuľky
44 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ďakujeme
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Monika Kováčová Pozri príspevok
Ďakujeme
A ja ďakujem pekne všetkým za ocenenia.
2 0
janasiv janasiv

janasiv je offline (nepripojený) janasiv

Aj ja ďakujem krásne, len mám pocit, že v tabuľke ostal preklep v časti I.Má tam byť Údaje z DP FO typ B za rok 2010. Ináč je to super pomôcka
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

janasiv Pozri príspevok
Aj ja ďakujem krásne, len mám pocit, že v tabuľke ostal preklep v časti I.Má tam byť Údaje z DP FO typ B za rok 2010. Ináč je to super pomôcka
Ešte sa tam viem dostať, tak som opravila. Vždy to vravím, že viac očí viac vidí.
Janka ďakujem za upozornenie.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Pri výpočte preddavkovej povinnosti sa nezdaniteľná časť pri takých, čo majú viac ako 100 násobok životného minima nekráti ako pri výpočte daňovej povinnosti? Alebo takémuto človeku tam mám dať 0 a nie 3559?

Tá tabulka je inak super...
Naposledy upravil brasci : 16.02.11 at 16:13 Dôvod: doplnenie otázky
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

brasci Pozri príspevok
Pri výpočte preddavkovej povinnosti sa nezdaniteľná časť pri takých, čo majú viac ako 100 násobok životného minima nekráti ako pri výpočte daňovej povinnosti? Alebo takémuto človeku tam mám dať 0 a nie 3559?

Tá tabulka je inak super...
Pri výpočte preddavkov sa zaráta NČ každému...
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať