Zavrieť

Porady

Kopírovanie obrázkov (gif)

...originál...
Poraďte,prosím,akým spôsobom sa dajú vkladať obrázky ,keď všetky dostupné spôsoby (s použitím pravého tlačítka myší,kopírovania a prilepenia,kopírovania zo súboru,úpravy, )som vyskúšala,ale do niektorých stránok mi nejdú vložiť,lebo sa nezobrazí ponuka vo všetkých ponúkaných možnostiach (napriklad,skopírujem obrázok a chcem ho vložiť,ale po kliknutím pravého tlačidla sa mi ukáže iba ponuka úpravy jazykových chýb,ponuka "prilepiť,kopírovať už nie). Nepomohol ani "Pomocník",pretože ani podľa neho to nejde. Tak kde je chyba?...
..prosím vysvetliť ako pre totálne bl..nezdatných...ďakujem..
Usporiadat
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
erzet Pozri príspevok
A prosím Vás vkladanie obrázkov z adresára, v PC priamo do textu? Ako? Nie však ako prílohy.
asi takto:

- príloha z PC je tu tam dolu pod tým vľkým...


toto je ten malý obrázok z PC a velký dosiahneš tak, že klikneš na ten malý z PC, nasúka sa ti veľký, klikneš pravou myšou, skopíruješ adresu obrázka a dáš vložiť do žltého štvorčeka





ten malý je príloha z PC a ten veľký je skopírovaný ten malý adresa obrázka a vložený ako vyššie je popísané.
Naposledy upravil cactus : 04.12.08 at 08:20
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Hurá, už to viem,
Gabike ďakujem.

Tie ruže patria jej.
Naposledy upravil erzet : 14.11.08 at 07:00
0000081149.jpg  
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hurá už to viem
a cactusovi ďakujem.[/quote]

Cactus je žena a volá sa Gabika.....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2



skúšam
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
liba2 Pozri príspevok


skúšam
fajn, faj, fajn
0 0
erika333222 erika333222

erika333222 je offline (nepripojený) erika333222

skusam i ja
Naposledy upravil erika333222 : 08.01.09 at 17:51
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik



No a nedá sa to tak aby tam nebol aj ten malý?
67.jpg  
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
čaute poradáci,
ani mne nejdú vkladať obrázky už dlhšiu dobu, /dosť mato trápi/ išlo mito, ale synátor prešteloval na mozilu,odvtedy to nejde,vrátili sme sa naspäťwindous xp,a nejde ani tak.teraz somsi až všimla, že vlastne nad tým rámečkom, kde sa píše nemám tam tie somarinky, napr. ten žltý štvorček/tatry ako tu niektorí hovoria, a ono mi to aj kvôli tomu nemusí ísť, ale som antitalent na počítače, takže vás prosím akosi to mám spraviť abysom to tam mala...........píšem ako laik,budem vdačná za každu vašu radu a pomoc.dakujem
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
S tými obrázkami je to takto: tie, čo sú priamo v texte (tie veľké), tie sú uložené niekde na nete (www.dajakastranka.sk/obrázok.jpg). Tie sa vkladajú cez to tlačítko "Insert image". Alebo sa dajú vložiť aj manuálne, a to takto:
[ img ]http://www.dajakástránka.sk/obrázok.jpg[ /img ]
Samozrejme tie medzery v hranatých zátvorkách treba vynechať, a tiež použiť reálnu adresu obrázku, ktorý je niekde na webe.
Táto metóda sa nazýva linkovanie, lebo obrázok nieje na tejto stránke, ale je na inej stránke, kam naň ukazuje link. Keď obrázok na ich stránke presunú alebo zmažú, stratí sa aj odtiaľto (ostane tu len "mŕtvy" link).
Skúška, obrázok je na www.upnito.sk:


Keď obrázok vložíte ako prílohu, tak sa uloží na www.porada.sk, a tiež ho môžete linkovať (ako píšem vyššie) aby bol aj veľký, ale uvidia ho len prihlásený, lebo je to vlastne link na prílohu, a tie môžu vidieť len prihlásený (ako je to v príspevku od kabatik).
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
kabatik Pozri príspevok
No a nedá sa to tak aby tam nebol aj ten malý?
Dá sa to. Ulož obrázky niekde na net, napr. na www.upnito.sk a odtiaľ ich môžeš linkovať (priamy link na obrázok).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokaľ chcete zobraziť obrázok z inej stránky do svojho textu, potrebujete ten obrázok nejako z pôvodnej stránky dostať. Jednoducho kliknite PTM (pravé tl. myši) na obrázok, dať z menu voľbu "Kopírovať adresu obrázku" (uloží sa adresa do schránky), potom jednoducho na svojej stránke vložiť túto adresu (Ctrl+V). Adresa sa skopíruje do textu, alebo do ikonky pre vloženie obrázku.
Ide o to, aby sa vo vašom texte našiel odkaz na pôvodnú adresu obrázku.
0 0
viera jakubčová viera jakubčová
prosíím aj ja sa chcem spýtaať.... ja tn žltý štvorrček ani nemám.( ako ho mám stiahnut?.:/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

viera jakubčová Pozri príspevok
prosíím aj ja sa chcem spýtaať.... ja tn žltý štvorrček ani nemám.( ako ho mám stiahnut?.:/
Mozno mas iba obmedzene pravomoci,kedze si bez prispevkov.
Treba radit,aby si mala nejake prispevky...
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
viera jakubčová Pozri príspevok
prosíím aj ja sa chcem spýtaať.... ja tn žltý štvorrček ani nemám.( ako ho mám stiahnut?.:/
skontroluj si nastavenia podľa priloženého odkazu http://www.porada.sk/1634738-post243.html
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
arizona Pozri príspevok
Mozno mas iba obmedzene pravomoci,kedze si bez prispevkov.
Treba radit,aby si mala nejake prispevky...
... máš pravdu aspoň 15 príspevkov a mala by si mať povolené vkladanie obrázkov
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
vidím, že nie som sama taký antitalent nato, ale vdaka Alle66 sa mi nesmierne darí........dakujem........./viem,že samochvála smrdí,ale presvečte sa sami na mojich poslaných obrázkoch,/
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

-otázka: kopírujem z netu link, chcem ho poslať ďalšej osobe mailom - prilepím ho. Link je prilepený, ale prijímateľovi sa nedá naň kliknúť a otvoriť ho. Kde robím chybu? Ďakujem!
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Daj ten link sem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hansa
-otázka: kopírujem z netu link, chcem ho poslať ďalšej osobe mailom - prilepím ho. Link je prilepený, ale prijímateľovi sa nedá naň kliknúť a otvoriť ho. Kde robím chybu? Ďakujem!
Pokiaľ v tele správy vložíš "kópiu" odkazu, táto by mala byť podčiarknutá a aktívna. Ak to tak nie je, prijímateľ by musel odkaz spokírovať a vložiť do adresného riadku.
Pokiaľ vkladáš odkaz (link) použi na to "ikonku" (tu napr. je to zemeguľa s retiazkou, v gmaili je to ikonka retiazky), alebo použi (ak to nemáš) tzv. TAG. [URL ] a [/URL ] (v hranatých zátvorkách tesne za sebou).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať