Zavrieť

Porady

Svetlá výška - argumenty?

Zdravim!

Snazim sa spravit si nazor na svetlu vysku stropu. Vraj zakonny limit je 2,6m. Obyvacko-jedalen mame navrhnutu v rozmere cca 30m2. Pri tomto rozmere sme dostali odporucanie spravit stop vo vyske 2,8m, aby priestor neposobil stiesnene.

Zdvihnut vsak prizemie celeho domu (96m zastavana plocha) o 20cm oproti 2,6m vsak bude nieco urcite stat (zatial neviem kolko).

- Ake su vase nazory na tuto problematiku?
- Kolko cca moze stat tychto 20 cm?

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Ja mam obyvacku s kuchynou 40-45m2 a teraz mam vysku 2.75 +-, 15 bude podlaha, takze 2.6, ale kedze svetla chcem v sdk, musim znizit strop o dalsich 10cm na 2.5m. Takze ja by som 2.6 bral.

    p.s. Teraz som v dome kde je obrovska obyvacka a svetla vyska necelych 2.4m a kym som nezacal stavat, ani ma nenapadlo nad takymito vecami uvazovat, premeriavat to a ani som si to nevsimol, ak mam byt uprimny.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    mlaco Pozri príspevok
    Zdravim!

    Snazim sa spravit si nazor na svetlu vysku stropu. Vraj zakonny limit je 2,6m. Obyvacko-jedalen mame navrhnutu v rozmere cca 30m2. Pri tomto rozmere sme dostali odporucanie spravit stop vo vyske 2,8m, aby priestor neposobil stiesnene.

    Zdvihnut vsak prizemie celeho domu (96m zastavana plocha) o 20cm oproti 2,6m vsak bude nieco urcite stat (zatial neviem kolko).

    - Ake su vase nazory na tuto problematiku?
    - Kolko cca moze stat tychto 20 cm?

    Dakujem!
    Ak by som stavala na Floride, dala by som určite vysoké stropy. Ale na Slovensku? Aj keď nastáva globálne oteplovanie, ešte nejaký ten týždeň budeme musieť v zimných mesiacoch kúriť a veru vykurovať taký vysoký priestor sa iste ukáže na spotrebe. My bývame na kopci a Záhorie je riadne veterné. Preto sme v dome urobili stropy 2,50. Po odrátaní omietok a podláh zostalo 2,45 a nikomu tá výška neprekáža. Aby som pravdu povedala, ešte si to ani nikto nevšimol /a ani na to nikoho neupozorňujeme/ a to už dom stojí viac ako 20 rokov. Jediné čo si každý všimne je teplo v byte. Obývačka má plochu 25m2 a pri tej výške sa zdá, akoby bola oveľa väčšia a stiesnene nepôsobí.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Zákonný limit je 2,40 m a v podkroví 2,30 m. Ale je to dosť málo. Pod 2,60 by som nešiel. Niektorí ľudia by s tým mohli mať problém. Na niekoho nepôsobia dobre nízke stropy, majú pocit stiesnenosti. Max ale 2,70.

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    POstavte si aké vám vyhovuje, komu sa to bude zdať stiesnene, dá si vyšší a tí ostatní (návštevám-komu to bude vadiť) tí nemusia chodiť tak často, alebo vôbec

    stepo je offline (nepripojený) stepo

    stepo
    Ja momentalne prerabam - znižujem stropy pomocou SDK a davam to na vyšku 2,4m. Doma (na rodičovskom dome) to takto mame a nikdy mi to nevadilo ( a meriam 190cm) a ani si to nikdo nevšimol... Takže 2,6m uplne v pohode ale ja by som to dal na 2,4m ...ale je to každého osobná vec, príp. pocit...

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    Pre mňa je 2,4 véééééľa. Teda myslím, že dostatočne postačí. veď nemám ani 1,6m

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Robím podkrovie a mám 2,35 výšku a je to v pohode. Doma mám obyvák 24m2 a k nízkemu nábytku som opticky znížil strop čiernou farbou. Dosť veľa návštev pritom farbu stropu neregistrovalo.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    NInive Pozri príspevok
    POstavte si aké vám vyhovuje, komu sa to bude zdať stiesnene, dá si vyšší a tí ostatní (návštevám-komu to bude vadiť) tí nemusia chodiť tak často, alebo vôbec
    Iste, ako vsak zistim co mi bude vyhovovat?
    Hm.. asi by som mohol navstivit miestnosti velkosti 30m2 pri roznej vyske stropu, aby som mohol porovnat...

    Hm... prave som zmeral, ze doteraz cely zivot zijem s vyskou stropu 2.70m..
    Bol by prechod do 2,6m nepohodlny?

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    mlaco Pozri príspevok
    Iste, ako vsak zistim co mi bude vyhovovat?
    Hm.. asi by som mohol navstivit miestnosti velkosti 30m2 pri roznej vyske stropu, aby som mohol porovnat...

    Hm... prave som zmeral, ze doteraz cely zivot zijem s vyskou stropu 2.70m..
    Bol by prechod do 2,6m nepohodlny?
    No ja bývam (zatiaľ) v staručičkom dome, výška stropu 2,4m . Mne to nevadí, možno s ohľadom na moju výšku. Ale môj švagor má 192 cm. a je mu to v pohode. Mimochodom väčšina izieb má okolo 20m2, naša obývačka 24m2. Myslím, že to tu dosť nafukujete. Základom je ako ste na tom s klaustrofobickými pocitmi.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    NInive Pozri príspevok
    No ja bývam (zatiaľ) v staručičkom dome, výška stropu 2,4m . Mne to nevadí, možno s ohľadom na moju výšku. Ale môj švagor má 192 cm. a je mu to v pohode. Mimochodom väčšina izieb má okolo 20m2, naša obývačka 24m2. Myslím, že to tu dosť nafukujete. Základom je ako ste na tom s klaustrofobickými pocitmi.
    No hej, ale zalezi aj na ploche... Keby bola telocvicna, alebo bezecka draha, alebo futbalove ihrisko vysoke 2.60m, tak klaustrofobicke pocity bude mat kazdy...

    NInive je offline (nepripojený) NInive

    NInive
    Mlaco, no ved to je jasné, že na nejakú halu musí byť určitá výška. Ale my sa tu bavíme o domoch.
    Iak manapadlo s tou halou, keby tam bola výška cca 2,7m a máš tam hrať futbal. To by bolo riziko silnejšie kopnúť, aby ťa to nezabilo. Tak možno to je tak aj v rámci bezpečnosti. Ale to bolo tak trošku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.