Zavrieť

Porady

Montovaný dom

Máte niekto montovaný dom od f. DEK, prípadne niekoho poznáte? Aké sú Vaše skúsenosti pri stavbe mont.domu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcop je offline (nepripojený) marcop

    Marek PLCH marcop
    Takže práve sme doprerábali celú strechu na dome, ktorú nam firma DEK z Martina úplne sfušovala ako mnoho ďalších vecí na dome. Oprava strecha komplet až po krokvy. Zástancom tejto spoločnosti si dovolím len navrhnúť ( ak to nie sú "stavby-zdatný" investori ) aby si sami riadne prekontrolovali, alebo niekým odborne zdatným to, čo im firma DEK postavila, pretože niektoré veci kým si všimnete už môže byť neskoro a vznikne Vám ešte väčšia škoda, pretože naoko to vyzerať môže naozaj dobre ( aj my, keby sme dali podbiť podstrešie hneď, tak si všimneme, že nám vlhne a plesnivie celá strecha až asi vtedy, keď by nás zadusila plieseň alebo na nás spadol od vlhoby zhnitý krov ) ... kto by mal záujem, kedykoľvek poskytnem kompletnú fotodokumentáciu, krok-za-krokom ako tá ich strecha po rozobratí vyzerala. Žiadne dodržanie náležitých noriem ( napr. STN 73 1901 ), žiadne dodržanie výrobcom krytiny určeného postupu (rova profil), žiadne dodržanie zmluvných podmienok a projektu ... proste sú to diletanti, ktorý na trhu nemajú čo hľadať. Prizvaný znalec sa za hlavu chytá a neverí vlastným očiam aké faux pas dokáže niekto vyrobiť ... takže s DEK-om ešte jeden pokus o dohodu a ... inak žaloba. A to sa nejedná o len o strechu, strecha je len posledná a najdrahšia vec, ktorú sme museli po DEK-u opravovať za vlastné. Hanba DEK!

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    Nemas na mysli DEKA Trade?
    je to velka firma v vlastnimi pilami na spracovanie dreva, s vlastnymi lomami kamena, s vlastnym vyskumom materialov atd.
    podla toho co som pocul su velmi kvalitny a vykonavaju aj odborne posudky a opravy poskodenych objektov.
    Ich montovane domy som videl a vedia sa pohrat aj s detailom

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Je to DEK Rodinné domy.
    Rada by som skúsenosť ľudí čo s nimi stavali. Zatiaľ z jednania a prístupom som bola nadšená. Iná býva prax. Projekt sa mi chystá, zatiaľ som s nimi ako budúcim dodávateľom istá, nerada by som sa popálila.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Tesoro, prosíím môžeš viac info ? Aké kúrenie, rekuperácia, projekt,...? Možno aj nejaké fotečky? Moc, moc, moc ďakujem.

    tesoro je offline (nepripojený) tesoro

    tesoro
    Vykurovanie mame plyn, protherm a radiatory. Podlahove kurenie iba v kupelni, nakolko v starom byte sme ho mali vsade a nevyhovovalo nam. Sedeli sme vecer pri telke dole teplo a ramena studene a nehovorim o spotrebe. My mame dom 10,5 x 9,5 m a mesacne platime plyn 1400 zalohu a elektrinu 1000 , ale v letenam ide cerpadlo (mame svoju studnu) aj 4 hodiny kvoly zavlahe lebo mamem 10 arov travy. *Fotky nemam v robote. Od kial si lebo my sme pri BA a susedia maju od tej istej firmy ako my ale vacsi.
    Naposledy upravil Mariana B. : 11.04.16 at 11:32

    tesoro je offline (nepripojený) tesoro

    tesoro
    projekt sme mali od nich ale ja som porobila zmeny , priecky a okna a ich statik zo schvalil. Su flexibilny a mozes si tam robit zasahy pokial statika dovoli. Vtedy mali ine firmy prefabrikaty a nechceli nam urobit podla nasich predstav.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Ahoj, som z okr.Nové Mesto nad Váhom. Máme svoj projekt, fi.to nacení, sľúbili postaviť podľa nášho. Mne sa ich prístup a jednanie zatiaľ veľmi páčil. Na rekuperáciu mám rovnaký názor. Mal by byť nie veľký bungalov, polovička ale trvá na teplých nožičkách - podlahovka elektrika. Plyn nemáme. Tak do mesiaca chceme dorobiť základy. SP bolo vydané. Do zimy chcem bývať. Uvidím ako pustí rozpočet.

    kikili je offline (nepripojený) kikili

    kikili
    to tesoro:

    žiaľ mal som tú "česť" s firmami, ktoré spomínaš.

    Po zaplatení poslednej faktúry - ani obraz ani zvuk.

    Odstraňovanie kolaudačných závad - svojpomocne, niektoré som musel ponechať, lebo sám to neviem urobiť... a postoj iných firiem - nevieme, ako to bolo urobené pôvodne, musíme rozobrať celú stenu (!), prípadne taká "pálka" za opravu, že som išiel do kolien.

    Ak máš nejakého skutočne veľkého nepriateľa, tak nech využije ich služby - super pomsta.

    nomar je offline (nepripojený) nomar

    nomar
    Musim potvrdit to, co hovori kikili. Mam podobne skusenosti s firmou DATAD (Druha stavebna s.r.o.) Topolcany. Mam na dome 127 zavad a nedorobkov. Jednoduche zavady prisli odstranit. Narocne zavady a nedorobky - ani obraz, ani zvuk. Nedodrzuju stavebne normy a montazne navody, no zle. Fakt smutne.

    marcop je offline (nepripojený) marcop

    Marek PLCH marcop
    s DEK-om z Martina .... áno máme skúsenosti. Ale ich popis tu nie je dostatok miesta a .... s určitosťou viem popredu povedať, ak by som dodržal najslušnejšie vyjadrenia na túto spoločnosť a jej činnosť, tak aj by to bolo natoľko vulgárne, že by príspevok bol okamžite zmazaný ( ak by vôbec prešiel filtrom pred uverejnením ) .... riešime po stavbe už 4 roky a DEK sa smeje do očí. Takže ruky od nich preč ak sú Vám Vaše ťažko zarobené peniaze milé !!!

    dzonyy je offline (nepripojený) dzonyy

    dzonyy
    Ahoj,
    ruky preč od tejto spoločnosti, mám od nich dom, a už nikdy by som takú chybu neurobil, aby som im dal stavať dom. Doteraz nemám odstránené nedostatky, samozrejme už so mnou nekomunikujú, zvažujem podať žalobu na súd. A dobrá rada, zmluvu pred podpisom, dať preštudovať právnikovi !!! Nech sa už jedná o akúkoľvek firmu. Keď som videl, že sú sponzorom a stavajú dom pre reality show VYVOLENý, skoro ma porazilo od zúrivosti, keď vidím ako tam poskakuje konatel. p. VARGA...a na staré záväzku už zabudol. EŠTE RAZ, RUKY OD NICH PREČ !!!

    Tono64 je offline (nepripojený) Tono64

    Tono64
    DEK s.r.o mi bola odporucena mojim znamym, ktoremu stavali dom par rokov dozadu. Vyberal som spomedzi viacerych firiem ,ale nakoniec som sa rozhodol pre nich. Urcite to nelutujem a mozem vrelo odporucit. Stavali mi stredne velky domcek a s pracou som bol spokojny. Vedeli aj poradit kde sa da co to usetrit a kde je lepsie radsej nieco zainvestovat na zaciatku a vrati sa mi to v buducnosti. Palec hore
    TomasHC Zaregistrovaný 18.11. a hneď jediný príspevok chváliaci DEK. Toto je také priehľadné...
    Tono64 TomasTHC,a mne je zas priehladny tvoj nick...
    Kto nehani s nami, ten je proti nam!
    Toto je ta nasa slovenska mentalita. Ked sa nam nepaci tak kritizujeme, ked sme spokojny nepochvalime. Potom to dopadne ako pri volbe zupana v BB. Zrazu su vsetci nespokojny, ale to ze volilo len 24,61% volicov nikoho netrapi…
    Vobec by som sa necudoval ak by sa nakoniec vitaz z Vyvolenych stazoval na DEK koli kvalite odvedenych prac ))
    Vivat Slovakia!

    ma89 je offline (nepripojený) ma89

    ma89
    Zdravím, minulý rok mi f.Dek stavala dom(do štádia holodom) a nemožem sa na nich sťažovať. Všetko mali dobre zorganizované, nič nemeškalo, pracovnící na stavbe takisto v pohode. A hlavne čo si cením, písal som to aj na modrastrecha.sk(pred rokom) že každý problém na ktorý som poukázal, vždy okamžite reagovali a chybu odstránili a to aj po pri nedostatku ktorý som objavil po odovzdaní stavby a zaplatení poslednej faktúry. Až sa mi nechce veriť že marcop a dzonyy máte opačnú skúsenosť,ale samozrejme nepoznám váš prípad.
    Po dokončení mojho domu postavil Dek dom aj susedovi a tiež neviem že by mal nejaké výhrady.

    Určite tu padne háška že som tu zaregistrovaný chvílu a hned chvála na Dek, ale ako som spomenul ja som v podobnej téme písal už počas stavby resp.po dokončení domu na modrastrecha (nick ma890)

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    nikdy som nechapal prednosti montovaneho domu. ta rychlost postavenia obvodovych murov je len cca o 2 tyzdne rychlejsia, ako pri tehle, a podobnych materialov, a tolko kompromisov. Niekto hovori, ze je to suchy proces - to drevo minuly tyzden este bolo v lese, problemove opravy - niekedy treba rozobrat celu stenu, problem kotvenia tazkych predmetov - ked netrafis konstrukci, tak ti pada kotol, kuch. linka, a dostatocny priestor pre hovanie hmyzu, nehovoriac o buducej hodnoty nehnutelnosti - v tomto konzervativne mysliacom state len stratite so stavbou mont. domov. Ist do tehly, porobetonu, hocico, len nie osb, hranol, izolacia a sadrokarton.
    tommi_d To, že to nechápeš ešte neznamená že to tak nie je...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    presne tak ako hovorí/píše fetya,
    už len zo samotnej konštrukcie montovaného domu vyplýva mnoho,častokrát aj neriešiteľných problémov
    dom sa nestavia zopár dní ani zopár týždňov a má služiť pre po sebe nasledujuce generacie počas desaťroči, ked nie storočí,
    preto pri stavbe netreba experimentovať ale rozhodnuť sa pre tie najlepšie/hoci časovo najnaročnejšie/ overené postupy stavby..
    Ak si chcete postaviť nejaký prístrešok, kolnu, alebo hoci aj garáž, tak stavajte z čoho len chcete,
    ale ak idete stavať DOM tak ho stavajte kvalitne.
    A montovaný dom sa kvalitou a trvácnosťou k murovanému a betonovanemu domu ani len nepribližuje....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tommi_d tak ako sa dá zmrviť murovaný dom, tak sa dá i montovaný... to však ešte neznamená, že montovaný dom je vo svojej podstate menej hodnotným bývaním ako murovaný či nebodaj betónový...
    Indeed montovany dom v niektorom z parametrov,može byť aj lepší ako klasicky murovany dom, nikdy nie však trvacnejší
    tommi_d možno by bolo dobré, keby si definoval slovo "trvácnejší" myslíš v "čase" alebo "mechanicky" ?
    fetya najdolezitejsie je pri pouzivani dreva jeho impregnacia pred skodlivym hmyzom. ak spravne chapem konzervaciu, tak nestaci len ponorit cely hranol do bochemitu, ale by bolo treba kazdy rez osetrit - to nikto nerobi. ano, moze byt montovany dom v niektorych parametroch lepsi, nez murovany, ale na to treba aj takych odbornikov - ktorych na slovensku niet. murovany zvladnes svojpomocne -ako aj ja a este tu niekolko stro poradakov, ale montovany sotva - ked necham jeden rad tak, zajtra mozem pokracovat, ale ty ako nechas motovany? drzte to, zajtra pridem? potrebujes kopu ludi na presun velkych objemov a hmotnosti- popripade zeriav - nie su take lacne veci.
    tommi_d To Fetya dovolím si v istých veciach nesúhlasiť... V drevostavbách sa impregnujú len drevené prvky, ktoré nie sú štvostranne opracované, takže KVH hranoly, čiže nosný systém drevostavby a drevené väzníky sa neimpregnujú... výnimku tvoria zavetrenia väzníkov, strešné laty a kontralaty, ale tie sa impregnujú i pri murovaných stavbách... Súhlasím, že pri svojpomocnej výstavbe vznikajú systémové chyby, niektoré i neodstrániteľné, ale tie vznikajú i pri murovaných stavbách... Na presun montovaného domu potrebuješ samozrejme menej mechanizmov, pretože montovaný je 1/5 hmotnosti murovaného...
    A pri murovanom nepotrebuješ žeriav ? (chcem vidieť ručnú montáž keramického stropu)
    A na absenciu kvalifikovaných ľudí na stavbu montovaného domu nemá ani zmysel reagovať...
    marleau Najlepšie je, keď sa k odbornej veci vyjadrí laik. On to tak aj vyzerá, keď si hľadajú realizačnú firmu.
      zbaliť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Tak firma DEK je pre mňa vlastne konkurencia, napriek tomu ich považujem za špičku v našom odbore. Spomínané problémy sú pre mňa novinka. Iných podobných firiem je ako maku, ale keď vidím ich výrobné a montážne postupy, najradšej by som na nich vydal zatykač. Verte, že by ste nechceli, aby Vás operoval taký doktor ako sú mnohé tieto firmy "odborné" v drevostavbách. O detailoch nejdem písať, nemám čas do Vianoc. O to viac ma prekvapuje, ak má problémy tak poctivá firma ako DEK. Vlastne s poctivosťou u nás ďaleko nezájdeš, teda by som nemal byť prekvapený. Či?

    skaco je offline (nepripojený) skaco

    skaco
    Nam staval DEK par rokov dozadu, rok po odovzdani sme spravili reviziu a poziadali o opravu problemov/nedorobkov. Stavil sa stavbyveduci, dohodli sme terminy, nikto sa neukazal. Presla zima a uz vyse mesiaca sa s Dekom marne snazime spojit.

    S Dekom sme stavali po odporucani kamosom, ktory ale uz tiez ma kopu problemov.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.