Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch

Poradte mi prosím. Manžel mal príjmy zo živnosti 0,- Sk. Ostatné príjmy mal 15000,-. Do výkazu o príjmoch a výdavkoch sa dávajú údaje týkajúce sa len živnosti??? Z ostatných príjmov údaje tam vôbec neuvediem??? Tie ostatné príjmy dám len do daň.priznania??? A to isté sa týka výkazu o majetku a záväzkoch, teda tu ide len čo sa týka podnikania??? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Valika
    Poradte mi prosím. Manžel mal príjmy zo živnosti 0,- Sk. Ostatné príjmy mal 15000,-. Do výkazu o príjmoch a výdavkoch sa dávajú údaje týkajúce sa len živnosti??? Z ostatných príjmov údaje tam vôbec neuvediem??? Tie ostatné príjmy dám len do daň.priznania??? A to isté sa týka výkazu o majetku a záväzkoch, teda tu ide len čo sa týka podnikania??? Dakujem.
    Valika do tlačiva "Výkaz o majetku a záväzkoch" zapisuješ len údaje týkajúce sa podnikania . Neviem aké sú tie ostatné príjmy , ale pokiaľ sa netýkajú živnosti tak do výkazov ich neuvádzaš .

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ešte sa jednu vec opýtam lebo nemám s tým skúsenosti. Zo živnosti mi vyšla danová strata na r.44. Potom mám príjmy zo záv.činnosti a tie príležitostné príjmy. Tá strata zo živnosti sa má uviesť na r.58 DP ???. A čo potom dalej s ňou v daň.priznaní pre FO ???. Prosím porad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Valika
    Sú to príjmy príležitostné napr. maľovanie mimo živnosti. Dakujem Ti.
    Neviem čo sa uvádza v živnostenskom liste u uvedenej SZČO , ale aby maľovanie bol príležitostný príjem ??? to dáko odporuje realite . Buď som maliar ako živnostník a vykazujem príjmy zo živnosti alebo preštuduj §8 čo sú ostatné príjmy .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Valika
    Zo živnosti mi vyšla danová strata na r.44. Potom mám príjmy zo záv.činnosti a tie príležitostné príjmy. Tá strata zo živnosti sa má uviesť na r.58 DP ???. A čo potom dalej s ňou v daň.priznaní pre FO ???. Prosím porad.
    abstrahujem od všetkých iných skutočností a odpovedám iba na otázku: stratu zo živnosti (§ 6) dávaš do riadkov 44, 58 a riadku 64 (čiže si ju môžeš "zarátať" s príjmami podľa § 7-8)

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.