Zavrieť

Porady

pre papkáčov

chcela by som nejaké super recepty pre hladošov chlapov,ako im ulahodiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    ja som im v sobotu ulahodila živánskou, zemiaky,klobasa, slanina a cibuľa, všetko do alobalu v pekači a bola veru aj hádka lebo manželovi sa skoro neušlo.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    myslim,ze im staci vediet,ze konzumuju masko a su spokojni

    Ak mas tych papkacov viac,najlepsia je k tomu masku omacka, nejaky gulas a pod.Receptov je tu kopec a ak mas cas popozerat spatne, iste najdes velke mnozstvo inspiracii...
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    moj papkác miluje bryndzové halušky, tym mu ulahodím vzdy. vela slaninky a je to.
    a potom všeliaké maská na 100 spôsobov

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Aj ja trávim svoj život v kuchyni,samí chlapi /3 synovia,muž a otec/.Už neviem čo variť a každý deň.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Aj ja sa z tej kuchyne celý deň nemôžem vymotať a dvom chlapom hladošom musím variť diétu. Poviem Vám hladní chlapi a diéta to je úplne super.

    Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

    Ala08
    Mám doma dvoch dospelých synov a tiež sú veľký papkáči. Keď nemám nič navarené a času je málo urobím im zapekané chleby. Je to rýchle a majú to radi. Recept je úplne jednoduchý : starý( môže byť aj čerstvý) chleba nakrájame, natrieme maslom, dáme šunku, kolieska uvarených vajíčok, na každé koliesko dáme trochu kečupu a posypeme nastrúhaným syrom. Dáme zapiecť ( pokiaľ sa syr dobre nerozpustí). Podávame teplé. U nás doma by som ich mohla robiť aj každý deň.
    Ala08 Pozri príspevok
    Mám doma dvoch dospelých synov a tiež sú veľký papkáči. Keď nemám nič navarené a času je málo urobím im zapekané chleby. Je to rýchle a majú to radi. Recept je úplne jednoduchý : starý( môže byť aj čerstvý) chleba nakrájame, natrieme maslom, dáme šunku, kolieska uvarených vajíčok, na každé koliesko dáme trochu kečupu a posypeme nastrúhaným syrom. Dáme zapiecť ( pokiaľ sa syr dobre nerozpustí). Podávame teplé. U nás doma by som ich mohla robiť aj každý deň.
    Ja robim tiez nieco podobne ked sa ponahlam: topinku potriet cesnakom,urobit na to volske oko a vela kecupu.Tiez to chuti super!!!!!!

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    KIKA28 Pozri príspevok
    chcela by som nejaké super recepty pre hladošov chlapov,ako im ulahodiť.
    Skús:

    Zapekané zemiaky s oravskou slaninou

    Zemiaky uvariť v šupke, potom nakrájať na kolieska. Do vymastenej nádoby z jenského skla naspodok dať vrstvu zemiakov, na zemiaky navrstviť nakrájanú prerastenú oravskú slaninu, na to dať vrstvu sterilizovanej bielej kapusty /ale nie kvasenej/ a kapustu posypať posekaným petržlenom, nakoniec zakryť vrstvou zemiakov. Asi 2 vajcia rozšľahať s trochou mlieka a všetko zaliať a dať zapiecť do rúry.

    Dobrú chuť!

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    vasulka Pozri príspevok
    damati,toto sa u nás robí 3x do mesiaca.Je to veľmi chutné.
    ahoj vasulka,
    aj u nás to šlo na odbyt, ale odkedy mám doma chlapov dietárov tak sa žiadna oravská slanina nekoná.

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    Ja ako rýchlovku urobím vysmažený chlieb: krajce chleba/môže byť aj starší/ omáčam v klasickom vaječnom obale ako rezne, ale dám tam vegetu,korenie trochu čer.papriky.Vysmažím to na oleji, je to rýchle a chutné jedlo.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Nemôžem nepridať Heline zemiačiky- u nás od návštevy u Heli veľmi obľúbené
    Zemiaky ošúpať, nakrájať na hrubšie kolieska, slaninku na pláky hrubšie ponakrojovať a na polovicu, cibuľu na krúžky., posoliť + korenie, nič iné netreba( myslím olej apod. slaninka sa postará )
    Rúru na 200 a upiecť. Mňamky

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    U nás keď si robíme na záhrade oslavu a je nás tam veľa, tak úplne najoblúbenejšie jedlo je tzv. kura v hlinenom pekáči.
    Peče sa to v ohnisku na kovovom rošte. Veľkú výhodu máte v tom že kým sa všetci bavia vonku netrčíte v kuchyni.

    Recept: tak pre 8 ľudí /papkáčov/
    3-4ks kučratá - rozporcujeme
    1/2kg paradajky
    1/2kg paprika
    1/2kg cibule
    1 hlavička cesnaku
    2,5kg zemiaky
    1/2kg klobása alebo oravská slanina
    všetko pokrájame na večšie kúsky okrem cesnaku dávame celé strúčiky a vložíme do hlinenej nádoby /robí sa v nej hus alebo morka čím väčšia tým lepšie/ jemne posolíme a premiešame.
    Marináda:
    1,5dl olej, vegeta, červená paprika - sladká s pálivou pomiešať
    čierne korenie, rasca celá ... koreniny pridajte podľa chuti
    premiešame a zalejeme pripravenú zmes, nakoniec ešte raz premiešame podlejeme vodou, zabalíme do alobalu a dáme na oheň ... podľa veľkosti nádoby pečieme 1,5-3hodiny podávame s čerstvou zeleninou a chlebom. Dá sa to robiť aj doma v rúre ale stráca to na tej atmosfére.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    damati Pozri príspevok
    Skús:

    Zapekané zemiaky s oravskou slaninou

    Zemiaky uvariť v šupke, potom nakrájať na kolieska. Do vymastenej nádoby z jenského skla naspodok dať vrstvu zemiakov, na zemiaky navrstviť nakrájanú prerastenú oravskú slaninu, na to dať vrstvu sterilizovanej bielej kapusty /ale nie kvasenej/ a kapustu posypať posekaným petržlenom, nakoniec zakryť vrstvou zemiakov. Asi 2 vajcia rozšľahať s trochou mlieka a všetko zaliať a dať zapiecť do rúry.

    Dobrú chuť!
    ten petržlen tam musí byť? Alebo to má byť petržlenová vňaťka?

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    janaGT Pozri príspevok
    ten petržlen tam musí byť? Alebo to má byť petržlenová vňaťka?
    Má to byť petržlenová vňať - čerstvá alebo sušená.

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    Ahojte, tak aj ja pridám veľmi jednoduchý a pritom vynikajúci recept.Na pekáč dam trochu oleja, 2 veľké cibuľe nakrájané na kocečky, na to naukladám hríby (najčastejšie šampióny a tiež ich dám dosť), na to poukladám na plátky nakrájanú bravčovú krkovičku (vyklepanu, osolenú, okorenenú),podlejem to celé trochou vody, v ktorej rozmiešam vegetu a dám do rúry na 220. Keď už mäsko chytí farbu, pridam červenú papriku a trošku mletého chilli (ale nemusí byť). po asi 45 minútach odokryjem a prepnem na gril. k tomuto sa skvele hodí ryža.Ani sa to takto nezdá, ale je to výborné a šťavnaté

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    a ešte pridám cestoviny...
    kuracie prsia nakrájam na malé kocky, trosku osolím, trošku korenia a posypem sušeným cesnakom.na panvici osmazim cibulku a pridam mäskoa asi 3 strúčiky na jemno nakrájaného cesnaku. keď je už mäso tak akurát, pridám hríbiky a ešte tak 7-10 minút povarím. nakoniec pridám smotanu na varenie, v ktorej rozšľahám trošku hladnej múky. hodia sa k tomu hociaké cestoviny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.