Zavrieť

Porady

Zelenina

Nemate nahodou skusenosti s pestovanim uhoriek alebo inej zeleniny v byte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    JanaF
    Nemate nahodou skusenosti s pestovanim uhoriek alebo inej zeleniny v byte?
    Janka len na zahrade.. a jedine čo som doma pestovala v byte boli balkonove rajčiaky

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    ...ešte huby medzi malíčkom a "prsteníkom" na nohe, ale o to asi záujem nemáš... (dnes si myslím, že som vtipná ). To bude asi úľavou po včerajšku.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    gabri
    ...ešte huby medzi malíčkom a "prsteníkom" na nohe, ale o to asi záujem nemáš... (dnes si myslím, že som vtipná ). To bude asi úľavou po včerajšku.
    Myslim, ze dnes si kazdy riadne vydychol, ze sialenstvo skoncilo

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    McMarti
    Janka len na zahrade.. a jedine čo som doma pestovala v byte boli balkonove rajčiaky
    Ja len, ci nahodou niekto neskusal iny druh zeleniny. Vydrzia dlho tieto balkonove paradajky? Ja mam balkon otoceny tak, ze tam cely den prazi slniecko, neviem, ci by to bolo rozumne ich tam nechat cely den

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    JanaF
    Nemate nahodou skusenosti s pestovanim uhoriek alebo inej zeleniny v byte?
    Sused pestuje uhorky na balkone kazdy rok. Da tam velku bednicku, naplni kvalitnou zeminou a nakolko to je vysunuty balkon (juhozapad), tak tam dava aj zabranu z plexiskla. Ale asi to robi to skor pre potesenie a zabavu ako pre nejake sledovanie vynosov.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    super, takze skusit to mozem. Chytila ma tohto roku mamia, nieco vypestovat...

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    Pravdaž eich tam nechaj celý deň. Veď aj na poli na nich svieti slnko po celý den.
    A čo sa týka druhu, tak som nepočul o nijakých špeciálnych, ale podľa mňa by boli lepšie nejaké ťahavé ako kríčkové.

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Ako rozmnožiť tuje?
    Prosím Vás,kto má skúsenosti s rozmnožovaním tují,poraďte začiatočníkovi.Môj otec sa o to pokúšal,dal na zimu do vody a do tepla konáriky tují,ale neprijala sa nám ani jedna.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    luba3
    Ako rozmnožiť tuje?
    Prosím Vás,kto má skúsenosti s rozmnožovaním tují,poraďte začiatočníkovi.Môj otec sa o to pokúšal,dal na zimu do vody a do tepla konáriky tují,ale neprijala sa nám ani jedna.
    tuja tuším raz za rok zhadzuje také čosi zo seba, a to ked spadne na zem sa zakorení.. ale nie vždy.. treba popozerať pod tujou, či tam nie sú také malé výhonky.. tie treba potom presadiť...a vyrastú krásne tuje.. skúsenosť mojej kamošky.. videla som na vlastné očká :-)

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Babenko takto akosi aj moje drienky robia. Neviem keď ich bude tak mnoho ako sa zdá , baby aj vás zavolám na drienkovicu (no čo, len prezidenti to móžú piť?, no ne tak?

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Ma niekto dobre skusenosti s pestovanim paradajok a papriky na balkone?
    Na trhu je k dispozicii dost vela druhov. Ake druhy sadenic odporucate ?
    Balkon je orientovany na juhozapdnu stranu, s popoludnajsim slnkom.
    Uz minuly rok som dopestovala asi 50 paradajok z 3 korenov a tiez papriku, asi zo 6 korenov, ktore oboje som kupila ako sadenice na trhu v aprili teda roku 2006. Teraz sa ich chystam opat kupit a zasadit cez tento weekend.
    Uvitam odporucania na zaklade Vasich dobrych skusenosti!)
    Pekny zaciatok weekendu a vopred srdecna vdaka za odporucania

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Ja mam. Pestovali sme paradajky na balkone velmi dlho. Hlavne je to o vode a pravidelnom polievani. Sadenice - podla mna si vyber, co chces, ake Ti chutia. Nam islo hlavne o tien - a ako bonus sme mali to, ze k nam do bytu nelietali komare - neznasaju vonu paradajkovych listov. Mali sme rozne - male, velke, zlte, cervene. Nezabudni z pazusiek listov vytrhavat male bocne konariky aby sa rastlinka prilis nerozkosatila a nevycerpavala. Bude rast pekne do vysky a bude mat aj pekne plody. Paradajkam, zdar!

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Podľa toho, aký veľký máte balkón. Ja by som poradila do rohu nasadiť bobovicu. Stačí od kochlíka natiahnuť špagát. Fazuľa pekne kvitne celé leto, nie je náročná ani na vodu a nevadí jej ani príliš teplo, ani chládok. Bude sa popínať na tie špagáty a vytvorí Vám príjemný chládok v letných horúčavách. Okrem pekných kvietkov a chládku budete mať aj dobrú polievočku.

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Poradi niekto AKE HNOJIVO A AKO CASTO POUZIVAT NA PARADAJKY A PAPRIKY PESTOVANE NA BALKONE ?
    p:s. uz zacinaju rast PLODY.

    VDAKA VOPRED VSETKYM USPESNYM PESTOVATELOM ZA PODELENIE SA O SKUSENOSTI

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    charmelka Pozri príspevok
    Poradi niekto AKE HNOJIVO A AKO CASTO POUZIVAT NA PARADAJKY A PAPRIKY PESTOVANE NA BALKONE ?
    p:s. uz zacinaju rast PLODY.

    VDAKA VOPRED VSETKYM USPESNYM PESTOVATELOM ZA PODELENIE SA O SKUSENOSTI
    Objavila som hnojivo KRISTALON start a KRISTALON na kvet a plod. Start som už nestihla, ale každých 10 dní zalievam rajčiny a papriku s týmto hnojivom a vyzerajú zdravo. (už mi červenajú )

    gustinka je offline (nepripojený) gustinka

    gustinka
    ja vyuzivam klasicky Cerecit, 1 x 2 týzdne, nasypat, poliat alebo
    mierne zapracovat do pôdy, funguje skvelo...

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Srdecna vdaka "ZEVINA" AJ "gustinka" vyskusam asi obidve. Dufam, ze to preziju, ked prezili tie vichrice minuly tyzden v kvetoch, meniacich sa na plody. Tiez uz mam aj male paradajky aj papricky, ale este su zelene.

    Pekny den vsetkym drobnopestovatelom balkonovej zeleniny

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Vratil by som sa na zahradku. Do istého času som pre plieseň nemohol dopestovať na zahradke paradajky. Oficialne chemicke prípravky zo zasady som nechcel na zahradke použivať. Potom mi jedna znama poradila "domaci" recept a odvtedy paradajky mam stale. Chcel by som počuť vyjadrenie chemika, či sa náhodou takýmto pripravkom systematicky "neotravujem". Jedna sa o postrek ziskany zo skalice modrej rozpustenej vo vode /kúpenej v zahradkárskom obchode/ a vodného roztoku haseného vapna prineseného z dediny. Na recepte bolo iba upozornenie, že po zmiešani roztoku modrej skalice s roztokom haseného vápna sa musí ihneď striekať. Vytvoreny prípravok ( zmiešany ) nesie stať, lebo sa stane jedom. Prosil by som popisanie chemických reakcii po zmiešani tychto chemikalii s pripadnym komentarom. Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.