Zavrieť

Porady

zápcha u maleho dietata

Ahojte poraďáci,
nemohol by mi niekto poradiť nejaký zaručený recept, ako si poradiť so zápchou u dieťaťa - 3 roky. Máme obdobia, keď je všetko OK, ale potom príde obdobie, keď sa dcérka zatne a jednoducho "nekaká". Tekutín sa snažíme príjimať dostatok. Aj na prechádzky chodíme, takže pohyb má. Strava nie je možno úplne super. Toho som si vedomá. Preto by som poprosila o nejaké zaručené recepty, ktoré by vedelo a hlavne bolo ochotné stráviť aj malé dieťa.
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 17.01.17 at 07:57
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

napadajú ma jogurty s vlákninou,
alebo ešte niekedy sa to volalo Vlárka, také obilninové hviezdičky zaliať mliekom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Napr.:
- ovsená kaša
- figy
- špaldové, pšeničné otruby (pár lyžičiek do jogurtu)

Môjho 5-ročného syna zaručene preženie mak, hoci mak má vraj opačné účinky.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Lieky a kvapky odporúčam ako poslednú alternatívu.
Mohla by si skúsiť, hneď ako vstane ráno bud pohár teplej vody, alebo je celkom dobrá šťava so zaváraného ovocia. Vypiť aspoň pohár pred raňajkami.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Slivkový kompót aj so šťavou.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Skôr čistá ovocná šťava,odšťavené ovocie prípadne aj s dužinou,zaváraniny obsahujú cukor a to nie je dobré pre dieťa na ranajky.Veľa potravín tzv zbytkových-ovs.vločky,zelenina,ovocie so šupkou...tiež sú dobré mliečne a jogurtové kokteily s ovocím.Ale jedna vec býva u detí-malé deti sa väčšinou ,,zatnú" a nechcú kakať po negatívnom zážitku s bolestivosťou pri kakaní,prasklinka alebo zaparenie.Vždy skontrolovať zadoček a krémovať aby konečník,aby pri stolici nespôsoboval bolesť.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
bohužiaľ na každého funguje čosi iné, treba skúsiť ísť aj do lekárne a popr. kúpiť nejaký čaj.
Dobré sú naozaj cereálie, ovsen. vločky sú úžasné a skúsiť v tom istom čase brávať na WC napr. ráno a neunáhľovať to, niekedy aj stresom dieťa - rýno sa náhli, nejde a potom ho to prejde a je už celý režim narušený
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
BXLmiami Pozri príspevok
Skôr čistá ovocná šťava,odšťavené ovocie prípadne aj s dužinou,zaváraniny obsahujú cukor a to nie je dobré pre dieťa na ranajky.Veľa potravín tzv zbytkových-ovs.vločky,zelenina,ovocie so šupkou...tiež sú dobré mliečne a jogurtové kokteily s ovocím.Ale jedna vec býva u detí-malé deti sa väčšinou ,,zatnú" a nechcú kakať po negatívnom zážitku s bolestivosťou pri kakaní,prasklinka alebo zaparenie.Vždy skontrolovať zadoček a krémovať aby konečník,aby pri stolici nespôsoboval bolesť.
no budem trochu oponovať, lebo naozaj je účinná tá šťava zo zaváraného ovocia- taký bol aj postup v nemocnici. (marhuľová , slivková sú ozaj účinné)

Inak ak to nepôjde na zmäkčenie je dobré dať čípok a potom skúsiť.
0 0
Martina12345 Martina12345

Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

Mala som podobný problém s dcérkou- bola aj v nemocnoci s tým. Skúšali sme všetko možné, strava, pohyb, tekutiny. Momentálne jej dávam detské probiotiká-prášok. Odvtedy nemala problémy a nebola ani chorá ( od januára).
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím naozaj tie probiotické sirupčeky sú dobre, sú s vlákninou s vitamínami, dobré sú aj pri rekonvalescencii po chorobe na posilnenie imunity.
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Vynikajuce je psyllium, vlaknina pre veganov, dospat v lekarni, mne velmi pomohla, ci je vhodna aj pre deti, treba zistit v lekarni, to neviem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Bionda Pozri príspevok
no budem trochu oponovať, lebo naozaj je účinná tá šťava zo zaváraného ovocia- taký bol aj postup v nemocnici. (marhuľová , slivková sú ozaj účinné)

Inak ak to nepôjde na zmäkčenie je dobré dať čípok a potom skúsiť.
nenapísala som nič proti kompotom,len nie na ranajky.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

božena24 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
nemohol by mi niekto poradiť nejaký zaručený recept, ako si poradiť so zápchou u dieťaťa - 3 roky. Máme obdobia, keď je všetko OK, ale potom príde obdobie, keď sa dcérka zatne a jednoducho "nekaká". Tekutín sa snažíme príjimať dostatok. Aj na prechádzky chodíme, takže pohyb má. Strava nie je možno úplne super. Toho som si vedomá. Preto by som poprosila o nejaké zaručené recepty, ktoré by vedelo a hlavne bolo ochotné stráviť aj malé dieťa.
Vopred ďakujem.
Začni piť prírodnú vodu Šaraticu, možno postačí 2-3 dcl denne. táto voda podstatne zlepší trávenie a peristaltiku čriev. Dostať ju dosť málo, ale treba pohľadať po obchodoch.
Pekný deň...
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
My sme mali rovnaký problém so synom minulý rok - tiež mal vtedy 3 roky. Zaťal sa po zlej skúsenosti a jednoducho odmietal ísť kakať aj týždeň. Už som z toho bola zúfalá. Samozrejme, upravili sme stravu (aj keď tá pôvodná sa od upravenej až tak veľmi nelíšila), pridali sme sušené ovocie, ktoré má rád, jedáva jogurty s vločkami (doma si robíme taký svoj mix - kupované nám až tak nechutia), pije ochutené acidká, veľa vody a čajíkov a má pohyb. Ale to, čo skutočne pomohlo, boli rôzne rozhovory. V jeho telíčku bojujú dobrí vojačikovia so zlými bacilmi - vojačikovia aj rozprávajú, po spláchnutí WC sme dávali "ahoj " spláchnutému obsahu , no, niekto by si myslel, že som zrelá do blázinca. Stresovalo ho aj to, že mal ísť na WC mimo domu, preto sme sa dohodli, že budeme chodiť kakať vždy večer - už to patrí medzi tie tzv. večerné rituály. A všeličo iné. Treba skúšať, aj keď je to ťažké, viem. Ale stojí to za to, lebo keď sa ten malý človiečik trápi, tak pre nás je to strašné.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ovsené vločky (obyčajné) zaliať horúcou vodou. Môže sa pridať cukor (škoricový, vanilkový). Nechať zmäknúť. Zjesť ako posledné jedlo pred spaním.
Pozor : ničím iným nezalievať, len horúcou vodou. Nesmie to byť mileko, jogurt,...
Opakovať aspoň týždeň, aby sa vyčistili črevá. Ale už po 2 dňoch by to malo zaučinkovať.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
ovsene vlocky pomliet - a pridavat 1-2 lyzicky do vsetkeho, do polievok, jogurtov, omacok. Ovsene vlocky su fajn, ALE!!! treba vypit DOSTATOCNE mnozstvo tekutin, INAK maju OPACNY UCINOK!!!

Mala som problem s mladsim synom, na gastre mu zistili alergiu na kravske mlieko - toto to sposobovalo. (Bol to prechod po rocnom kojeni na polotucne mlieko). Musel pit sojove nahrady mlieka. (prichut vanilkova, jahodova..) "Liecba" trvala asi rok. Pak to preslo. Teraz pije polotucne mlieko a no problem. (teraz ma 8 rokov)
0 0
Jankabel Jankabel

Jankabel je offline (nepripojený) Jankabel

účtovníčka
U nás bol vždy najjednoduchší, najlacnejší, najrýchlejší a vždy účinný spôsob, že sušené slivky-asi 5ks som prevarila v 2,5dl vody, vznikol taký čajík, ktorý môj 2r.syn ochotne vypil, na rozdiel od všelijakých liekov, preháňadiel a nezvyčajných potravín.
A musím povedať, že to vždy zabralo, aj vtedy,keď týždeň nebol
na veľkej...A pomohlo to aj deťom v rodine, známym, poznám ich veľa..
0 0
alabasterr alabasterr

alabasterr je offline (nepripojený) alabasterr

Máte niekto skúsenosti s vnútornou očistou zažívacieho traktu programom Colonix ? Bol by som rád keby sa niekto podelil o svoje skúsenosti.
Nedovolí mi pripnúť link, ale cez vyhľadávač sa dá nájsť www stránka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

alabasterr Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s vnútornou očistou zažívacieho traktu programom Colonix ? Bol by som rád keby sa niekto podelil o svoje skúsenosti.
Nedovolí mi pripnúť link, ale cez vyhľadávač sa dá nájsť www stránka
Mal si na mysli túto stránku ?
http://www.drnatura.sk/navod.php
Skúsenosť nemám ale tiež by ma to zaujímalo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ľanové semeno. Zabudni na chemikalie. Zahravať sa s crevnou florou sa nevyplaca.
http://lesk.zoznam.sk/cl/10172/15159...a-proti-zapche
0 0
klaudusik klaudusik

klaudusik je offline (nepripojený) klaudusik

Ahoj tak ja mam s tym neustaly problem...nepomaha ani senny caj ani Hanasaki caj, no jednoducho vzdy skoncim s prehanadlom. Ja idem na zachod az po 5-7 dnoch a aj to s bolestami. A to nehovorim o tom ze jem samu zeleninu. Jedine co mi pomaha je BIFICOL - vlaknina, rozmiesam si to v mlieku. A za 2-3 hodinky idem. Hnacky sa bat nemusis....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať