Zavrieť

Porady

dotácia na podnikanie

Ahojte! Mohol by mi niekto dobrý poradiť, či je v súčasnosti aktuálna nejaká dotácia na začatie podnikania - mikropodnik?
Konkrétne na zakúpenie šijacich strojov.
Ďakujem
Usporiadat
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

adam Pozri príspevok
Nemá niekto skúsenosti s dotáciou cez eurofondy? Ide o založenie výrobnej dielne, poradí niekto?

Teraz napíšem asi len verejné tajomstvo, ale je to asi takto nejako. A ani nechcem kritizovať ani chváliť. Proste je to tak nastavené a tí čo to nastavili, vedeli, že to treba takto nastaviť aby to bolo možné robiť.

Žiadosť si vyžiadaš na príslušnom (nejakom) ministerstve, prípadne firme, ktorá zarába na vypracovaní takejto žiadosti prípadne celých projektov pre jednotlivých žiadateľov o eurofondy (dotácie).
Ak ty, alebo firma, ktorá ti taký projekt spracuje nemáš/nemáte žiadny kontakt na úradoch schvaľujúcich takéto žiadosti, tak sa tvoje šance znižujú na minimum. To je len holý fakt.
Následne ale vznikli ľudia/firmy, ktorí to vedia potlačiť tak, aby si to dostal čo žiadaš. Zvyčajne si za takéto vybavenie vyžiadajú až okolo 20-30% z výšky dotácie.
Títo ľudia sú vlastne predĺžené ruky tých, ktorí to schvaľujú. Veď oni by zo štátnej výplaty nejakých pár tisíc nevyžili. Takže je normálne, že to štát zariadil tak, aby si mohli všetci slušne prilepšiť.

Vzniká teda niekoľko možností.
Buď je tvoj projekt tak špičkový, že prejde (0,00001% šanca).
Buď je tvoj projekt tak špičkový, ale nikoho nepoznáš a pýtaš zaujímavú sumu, potom môžeš očakávať znenazdajky návštevu firmy/agenta ktorý ti predstaví "náhodou" svoju činnosť v danej oblasti a ako náhodou to vie potlačiť. Ale samozrejme, že veď všetci to vedia, že niečo to bude stáť. No a máš na výber.
Alebo to vezmeš úplne poctivo, začneš si sťažovať tam a hentam atď... Ale hlavne nič nevybavíš a ani peniaze nedostaneš :-). Tieto peniaze, mi to tak pripadá, sú podmienené známosťou na vysokých miestach a nie dôležitosťou projektu.

Ale samozrejme, že treba vyhovieť aj niekoľkým len náhodným žiadateľom (šedej mase) aby si zavreli ústa, lebo príliš zlá verejná mienka vedie ministrov skladať svoje funkcie napríklad aj to maštale (ale to s týmto asi nesúvisí).

A toto sú možné základné črty ako postupovať. Vybrať si môžeš sám.
Rozhodne ti však držím palce, lebo je to cesta pre silné povahy ak nikoho nepoznáš.
Osobne by som radšej hľadal inú možnosť.

Týmto som sa nechcel nikoho dotknúť a ani kritizovať ani chváliť ani hádzať všetkých do jedného vreca. Určite sú aj poctiví ľudia a firmy, ktorí pomôžu (snažia sa) vybaviť príspevky atď... A oni by tiež mohli určite písať o rôznych veciach.

Ale aj tak si myslím, že som len napísal niečo ako verejné tajomstvo.
0 0
priatelia priatelia

priatelia je offline (nepripojený) priatelia

[QUOTE=chrustik2710;768639]
priatelia Pozri príspevok

Joj diky. Ked budes vediet viac, das mi vediet? A on je zivnostnik uz asi 4 roky... v polnohospodarstve a vystudovanu ma skolu agropodnikatel...
Takže chrustik toto si pokukaj, poprecituj a preklikaj si to cele - cez zakladné info, doplnujuce info aj kontakty v pripade otazok su tam. :::
http://www.edotacie.sk/324/podpora-z...tovneho-ruchu/

Zuz.
0 0
hasička hasička

hasička je offline (nepripojený) hasička

Ahoj. vie mi niekto povedať, kde mám požiadať o dotáciu na podnikanie?
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Ahojte. Chcem sa opýtať, či poznáte niekoho kto už dostal - alebo má odsúhlasenú dotáciu z ÚP na začatie podnikania v tomto roku. U nás na ÚP sa absolútne nič nehýbe, len mi kážu čakať. Ale ja už čakám od októbra od vlani, kedy som absolvovala prípravu na podnikanie, potom neboli peniaze, takže pred mesiacom som absolvovala znova ďalšiu prípravu na podnikanie - lebo vraj to treba znova - a potom ešte nejaká ďalšia príprava má byť a nejaké skúšky? chcela som si zriadiť CHP, ale som už úplne znechutená - netuším do kedy bude treba čakať - a koncom roka mi zase na ÚP povedia, že na CHP už nie sú peniaze? nemáte nejakú skúsenosť?
0 0
kraisz kraisz

kraisz je offline (nepripojený) kraisz

Ja chcem tiež požiadať o dotaciu na chránenú dielňu. Teraz mi začal plynúť tretí mesiac na úrade. Podal som už žiadosť na školenie, ale zatial sa neohlásili. Nikto nič konkrétne nevie. Budem zvedavý na kedy z toho dačo bude...
0 0
Eleonora Pyšná Eleonora Pyšná

Eleonora Pyšná je offline (nepripojený) Eleonora Pyšná

od 1.4 majú nový predpis , že každý musí absolvovat školenie , potom skúšky, na školenie treba podat prihlášku, oni ako komisia zhodnotia , či taká činnost je potrebná , a až potom ta vyzvú na školenie , potom skúšky a podnikatelský zámer... ale ešte doteraz nevedia kto to bude školit ako to bude prebiehat ..... stále sa len čaká , možno preto aby to ludí prestalo bavit a išli podnikat bez príspevku ........
0 0
Bejka74 Bejka74

Bejka74 je offline (nepripojený) Bejka74

Ahojte všetci..

Ja som doma od oktobra a čakám na dotáciu....presne je to tak, nikto nevie na čom vlastne je....Na úrade som bola osobne a pýtala som sa konkrétne čo mám robiť, že sedím doma už dlho a len čakám....tak ma dali na školenie o podnikateľskom zámere, ktorý naozaj treba ukončiť testom a až potom sa uvidí čo vlastne ďalej, či dostaneš šancu, alebo nie.....

Jeto podľa nového preto tak, lebo na dotáciu si nárokoval kde kto....
0 0
Anna Dubasakova Anna Dubasakova

Anna Dubasakova je offline (nepripojený) Anna Dubasakova

dobry den prosim vas vie mi niekto poradit?chcem si zobrat dotaciu na podnikanie,uz som bola na internej priprave,caka ma prakticka,vypracuvavam si podn.zamer,ale na ziv.urade mi povedali,ze pre cinnost POISTOVAK musim byt zahlasena v Nar.banke slovenska.chcem sa spytat,da mi potom urad dotaciu,pocula som,ze nie.poradte mi prosiiim
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať