Zavrieť

Porady

Založenie autoservisu - mate skusenosť?

Ahojte poraďaci.

Chcela by som sa poradiť. Manžel sa chystá založiť si vlastný autoservis spolu s kamaratom. Na mne teda ostava vybavovanie. Nevedeli by ste mi poradit, kde zacat? Zatial su oboja len zamestnanci,takze bude treba vybavit uplne vsetko
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    janne6969 Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci.

    Chcela by som sa poradiť. Manžel sa chystá založiť si vlastný autoservis spolu s kamaratom. Na mne teda ostava vybavovanie. Nevedeli by ste mi poradit, kde zacat? Zatial su oboja len zamestnanci,takze bude treba vybavit uplne vsetko
    Dakujem za pomoc
    Začať musíš na Živnostenskom úrade, ale bolo by vhodnejšie vedieť, či spomínaný autoservis (keďže manžel + kamarát) bude fungovať ako SRO. Samozrejme na tento predmet podnikania budeš potrebovať zodpovedného zástupcu, spĺňajúceho príslušné vzdelanie a prax.
    Dakujem za odpoved. Obaja splnaju poziadavky. Bez kamarata?
    No uvidime.
    Takze treba vybavit zivnost? Taku pre PO? Alebo aku? Bude to s.r.o.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    janne6969 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Obaja splnaju poziadavky. Bez kamarata?
    No uvidime.
    Takze treba vybavit zivnost? Taku pre PO? Alebo aku? Bude to s.r.o.
    Napriek tomu, že to bude SRO a požiadavky spĺňajú obaja, zodpovedným zástupcom môže byť iba jeden z nich....

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    radšej s kamarátom, predsa len servis o jednom človeku ?
    ale potom skôr ako SZČO , prípadne so zmluvou o združení FO

    pedrotur je offline (nepripojený) pedrotur

    pedrotur
    Mozno trochu ale prosim Ta odhovor manzela aby siel do toho s kamaratom lebo to po case nedopadne dobre.Ja osobne som zakladal servis s kamaratom a teraz si nevieme prist ani na meno a to sme sa poznali 15 rokov z toho 4 sme spolu pracovali v jednej firme.Radsej jeden majitel a druhy zamestnanec prip.SZCO.
    Mozno mas pravdu.
    KEd tak nad tym premyslam. Ale asi bude tazke im to nejako vyhovorit.
    Dakujem za radu.

    Strapo je offline (nepripojený) Strapo

    Strapo
    Ahojte no ako prvé by som si na ich mieste spravil rozpočet na vybavenie servisu (zdviháky, diagnostika, náradie a nástroje, geometria, software pre servis a nákup základných "mini" dielov napr. ak chcú mať aj pneuservis tak fleky , olova, hríby, a bla bla bla + autochémia) to je podľa mňa prvý dúoležitý krok ktorý priamo ovplyvňuje aj fakt, či si prenajmú holú halu alebo už zabehnutý a vybavený servis. Druhá vec je už spomínaná právna forma išiel by som do s.r.o. ale z precízne pripravenou zmluvou medzi dvoma kamarátmi (o rok už nimi nemusia byť) ďalej treba vybaviť všetky patričné povolenia, ohlásenie prevádzky, recyklácia, atď aby nakoniec z toho nespravili takzvanú "šedú dielňu" a reklama....Samozrejme výberu miesta predchádza zmapovanie konkurencie v okruhu cca 10 km a ich cien....výber dodávateľov dielov a možem tu rovno knihu...

    lukino_B je offline (nepripojený) lukino_B

    Mladý živnostník ktorý si zarába sám na seba. Zbožňujem svoju prácu, rád tiež športujem a venujem sa hudbe ...viac lukino_B
    V papierovačkách ti neviem pomôcť, ale pokial budú vykonávať kvalitnú službu tak to pôjde, je treba si nájsť vhodné miesto kde budú mať zázieme-moc to nemeniť už potom, najlepšie ľahko viditeľnú, potom pár reklám a nájsť si stálych zákazníkov...
    veronikasad Lukino, odpovedáš na tému 6 rokov starú ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.