Zavrieť

Porady

Milí účtovníci

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
R.evita Pozri príspevok
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Na začiatok dobrý predpoklad úspechu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

R.evita Pozri príspevok
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Treba poslať echo vedeniu firmy. Ak sa chceš osamostatniť - nie je problém. Živnostenský zákon umožňuje každému viesť účtovníctvo iným firmám.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Začiatok je ťažký. To je jedno, v ktorom čase začneš pracovať sama na seba. V každom prípade držím palčeky.
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Ďakujem veľmi pekne,
som si vedomá, že treba sa tomu venovať - nestačí ako ja mať plno školení - a v praxi to nezrealizovať. Viem, že je to ťažké, ale zároveň viem, že pristupujem k práci velmi zodpovedne - niekedy až príliš. Takže ďakujem za podporu.
viete niekedy máte okolo seba ľudí, ktorý dávajú najavo Vám, že ste neschopná - aspoň ja mám taký pocit.
Takže nebáť sa toho a ani daňovákov???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

R.evita Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne,
som si vedomá, že treba sa tomu venovať - nestačí ako ja mať plno školení - a v praxi to nezrealizovať. Viem, že je to ťažké, ale zároveň viem, že pristupujem k práci velmi zodpovedne - niekedy až príliš. Takže ďakujem za podporu.
viete niekedy máte okolo seba ľudí, ktorý dávajú najavo Vám, že ste neschopná - aspoň ja mám taký pocit.
Takže nebáť sa toho a ani daňovákov???
Áno, veriť si a začať si tie svoje znalosti overovať v praxi , to je základ úspechu. Želám veľa šťastia a úspechov.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ja mám 23 a robím učtovnícto uz 5 rok. takže nie si na to mladá.no výhodu (niekydy aj nevýhodu)oproti tebe mám tú že som na to sama a nik iný vo firme sa tomu nerozumie,takze sa možem naplno venovať tomu čo ma baví. niekedy mám hoho nad hlavu, ale dá sa to zvládnuť
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Ďakujem velmi pekne,
a hlavne všetkým poraďákom, a tým ktorý poradu vymysleli - je to moja najoblubenejšia stránka - na ktorej viem, že vždy najdem pomoc. Takže začnem aj ja.
Ešte raz ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa.
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

R.evita Pozri príspevok
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
Tak už si to nevrav.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

R.evita Pozri príspevok
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
Ja síce mám aj vysokú školu, ale môžem Ti povedať, že v účtovníctve viac využívam to, čo som sa naučila na strednej. Držím place!
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
R.evita Pozri príspevok
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
ani ja nemám ale raz sa na to odhodlám a budem ju mať. nie je dolezité mať výšku, ale oveľa dolezitejsie sú tvoje vedomosti, priebojnosť a odhodlanie ísť stále dalej...
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobré ránko,
ešte sa chcem opýtať - je jedno akú výšku bude mať človek - dôležitý je titul?
Lebo všade kde pozerám - na profesiu - tak píšu vysokoškolské vzdelanie - ale nikde nepíšu ?
0 0
Eda Eda

Eda je offline (nepripojený) Eda

Ahoj, ja mám 25, budem mať 26, a začala som robiť účt. pred viac ako 2. rokmi ako živnsotníčka. Tiež som skončila OA. Pri mojich začiatkoch mi pomáhal teraz už snúbenec a rodina, ako morálne, ale skúsenosti musím naberať sama a to i doteraz. Dôležité je byť precízny a "makať". Časom sa všetko vyvýja, tak sa neboj a kľudne rob, čo ťa baví.

Edit
0 0
Eda Eda

Eda je offline (nepripojený) Eda

Ešte pridám, snúbenec má výšku, dokonca štátnicu z účtovníctva ale v praxi sa preorientoval sa na úplne iný odbor. Ak ti na OA dali dobré základy, máš z čoho vychádzať.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, ja tiež robím účtovníctvo vyše 2 rokov - jednoduché, ale vždy som chcela robiť podvojné. Keďže tam kde pracujem som sa toho nedočkala, snažím sa to zmeniť. Ale keďže stredná škola bola už dávno a moje vedomosti z podvojného účtovnícta sú už zaprášené, idem na kurz, hoci neviem či ma pripraví až tak dobre na prax. Moja otázka zne, mám možnosť pracovať pre firmu, ktorá kupuje a predáva pozemky. Čítala som tu niečo o koeficientoch pri dph, čo mi vraví len tak stručne čo to je. Myslíte že si mám trúfnuť? Dá sa to zvládnuť? Ja som ešte podvojné nerobila v praxi a mala by som tam pracovať sama, takže žiadne rady od nikoho. A neviem či aj mzdy netreba robiť a to je kapitola sama o sebe pre mňa, lebo tam kde som teraz, na to máme oddelenie. Prosím poradťe mi. Ďakujem všetkým
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

A najlepšie je, že keď počúvam niekedy kolegyne z podvojného, aké majú problémy s niektorými klientami, tak sa toho obávam ešte viac. Ale chcem to robiť, tak to musím prekonať
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Tinika, koeficient v DPH-čke nesúvisí s účtovníctvom! To sa ti môže stať aj v jednoduchom.

Babenky, čo s bojíte? Skočte do vody a buď vyplávate alebo nie. Ale aspoň už budete vedieť, že prečo nie.
Ak sa bojíte pokút, môžete sa poistiť na riziko spojené s podnikaním.

Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

blcha Pozri príspevok
Tinika, koeficient v DPH-čke nesúvisí s účtovníctvom! To sa ti môže stať aj v jednoduchom.

Babenky, čo s bojíte? Skočte do vody a buď vyplávate alebo nie. Ale aspoň už budete vedieť, že prečo nie.
Ak sa bojíte pokút, môžete sa poistiť na riziko spojené s podnikaním.

Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!
Blška ja mám živnosť ale na jednoduché účtovníctvo a viem že koeficient môže byť aj v jednoduchom účtovníctve, ja som s ním ale ešte nemala skúsenosti. Ja si tiež hovorím, že nemám čo stratiť, jedine tak prácu. A nevieš poradiť k tej poistke niečo? Koľko to tak asi stojí? Jasné že závisí od sumy poistnej, ale aspon cca, je to drahé??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
blcha Pozri príspevok
Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!

Ani maturita nie je podmienkou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tinika Pozri príspevok
Blška ja mám živnosť ale na jednoduché účtovníctvo a viem že koeficient môže byť aj v jednoduchom účtovníctve, ja som s ním ale ešte nemala skúsenosti. Ja si tiež hovorím, že nemám čo stratiť, jedine tak prácu. A nevieš poradiť k tej poistke niečo? Koľko to tak asi stojí? Jasné že závisí od sumy poistnej, ale aspon cca, je to drahé??
To akože máš v živn.liste uvedené len "vedenie jednoduchého účtovníctva"?

Poistka môže byť aj 5 tisíc, ale aj 20 tisíc a viac ročne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať